• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson FE 35

  • Temu pokrenuo mf 35
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Nije problem u slaganju, kum mi je mehaničar i već je slagao par takvih. Problem je u cijeni dijelova i sam mi je rekao da se ne zamaram sa takvim traktorom jer se ne isplati ga slagat.

Uglavnom odustao sam o njega jer sam našao jednog zetora 2511 kojeg sam već gledao i sad samo čekam vlasnika da se vrati sa terena pa da se dogovorimo oko cijene koja je u rangu sa cijenom tog MF-a.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,502
Nije problem u slaganju, kum mi je mehaničar i već je slagao par takvih. Problem je u cijeni dijelova i sam mi je rekao da se ne zamaram sa takvim traktorom jer se ne isplati ga slagat.

Uglavnom odustao sam o njega jer sam našao jednog zetora 2511 kojeg sam već gledao i sad samo čekam vlasnika da se vrati sa terena pa da se dogovorimo oko cijene koja je u rangu sa cijenom tog MF-a.

da nije taj zekan sa jelaša...:scratch
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
ne, traktor stoji u Banjskom selu. Kaj ima i na Jelašima nekakav za prodaju?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
U Oštarijama, plave boje je. Ak te kaj zanima reci.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
U Oštarijama, plave boje je. Ak te kaj zanima reci.

a i mislio sam znam da se prodaje bio mi je ponuđen ali ga nisam išao gledati a sad ni ne trebam sve znam
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
za neke manje novce bi ga se isplatilo uzet i složit za sebe, ovako je preskup s obzirom na nedostatke.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
informacija

pisao sam vam u ranijim postovima da sam kupio masey ferguson 35 i evo konačno sam ga popravio i sada radi ko sat ali me interesuje i molim za informaciju u planu sam da kupujem presu-balirku za sijeno dali se sa njim može pogoniti presa pošto nema duplo kvačilo:prayer:
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ovo za balirku i mene jako interesira,makar mislim da bi trebal terati neku manju kao četrdesetjedinicu.Valjda nebi bila prevelika brzina u prvoj radi postizanja vrtnje kardana.Daj napiši di si našel gumice za hidrauliku i od čega pašu ako si i to slagal.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ovo za balirku i mene jako interesira,makar mislim da bi trebal terati neku manju kao četrdesetjedinicu.Valjda nebi bila prevelika brzina u prvoj radi postizanja vrtnje kardana.Daj napiši di si našel gumice za hidrauliku i od čega pašu ako si i to slagal.

oko hidraulike nisam ništa radio bila je već ispravna neznam od čega pašu gumice mijenjao sam desni semering na točku,poloosovini i paše od 539 uzmi katalog od 533 ili 539 uporedi oznake možda se slaže ili odnesi gumice u prodavnicu pa vidi moslim das su iste kao na IMT 533 nisam ti baš ja stručan puno oko traktora ja sam neke informacije pokupio od muhaničara na foruimu on mi je sve objasnio i tako sam i zamjenio dijelove. Nego mene samo intresuje dali od kojeg traktora paše AC pumpa na na MF 35 pošto i u mene curi nafta pa sam mislio mijenjati.Jedan mi moj komšija reče da paše od Lade pa neznam dali je to istina.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
oko hidraulike nisam ništa radio bila je već ispravna neznam od čega pašu gumice mijenjao sam desni semering na točku,poloosovini i paše od 539 uzmi katalog od 533 ili 539 uporedi oznake možda se slaže ili odnesi gumice u prodavnicu pa vidi moslim das su iste kao na IMT 533 nisam ti baš ja stručan puno oko traktora ja sam neke informacije pokupio od muhaničara na foruimu on mi je sve objasnio i tako sam i zamjenio dijelove. Nego mene samo intresuje dali od kojeg traktora paše AC pumpa na na MF 35 pošto i u mene curi nafta pa sam mislio mijenjati.Jedan mi moj komšija reče da paše od Lade pa neznam dali je to istina.

Ako se radi o MF 35, 35X, tada puno toga paše sa 539, pa i AC pumpa...
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ako se radi o MF 35, 35X, tada puno toga paše sa 539, pa i AC pumpa...

pa jeste kod mene je MF 35 ali na ac pumpu ide metalna mala cijev za dovod goriva dok na IMT 539 ide crijevo sa holenderom meni se čini da nije isto,možda bi xse i to moglo prepraviti ali neznam dali paše ulaz na bregastu i ona dva vijka što se doteže uz glavu motora.
 
P

Pleo

Guest
Pozdrav svima! Nov sam na forumu i jos sam u fazi upoznavanja foruma.Naime moj prijatelj ima traktor Massey Ferguson 130 ,traktor ima preko 40 godina.Njemu je crkla AC pumpa,njega bi zanimalo da li moze negde na prostoru bivse SFRJ a jos bolje Srbije zato sto je blize da se nabavi ova AC pumpa,i po kojoj ceni,takodje me zanima da li na ovaj Massey pasuje AC pumpa nekog drugog traktora tipa IMT,IMR,URSUS...Najiskrenije se nadam vasem odgovoru i unapred sam zahvalan.Pozdrav
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije mi jasno kak funkcionira taj multipower na tom starom MF-u??

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6ZxsteTAcGk[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=j-eM55C80lY[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ANsXUQ_kqoU[/YT]

Čudim se kak su uopće u to vrijeme imali takve stvari ti stari traktori??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Nije mi jasno kak funkcionira taj multipower na tom starom MF-u??


Čudim se kak su uopće u to vrijeme imali takve stvari ti stari traktori??
Odlično funkcionira,a kako bi drugačije bilo kad je MF u pitanju ??
I moj 590 isto ima multi-power,stvar tehnike je to sve..
 

simabmwm3

Novi član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
2
Dobro vecer kolege ,trebala bi mi hitno pomoc !!
Naime rastavio sam traktor mf35 s 4 cilindra i glupo receno ne znam ga sastaviti ,ne vidim nigdje oznaku na bregastoj osovini i ne znam kako se uzubljuje kuciste od bosh pumpe ili sama bosh pumpa svaka pomoc bi mi dobro dosla...
Hvala unaprijed !!
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Re: mf 35 4 cilindra

Da li znas kad ti je prvi cilindar na paljenju/ubrizgavanju goriva. Odnosno koliko stepeni prije pumpa pocinje ubrizgavanje, odspoji na pumpi visokotlacne cijevi , postavi pumpu, odzraci pumpu, i zaverglaj da napuni pumpu gorivom, onda vrti rukom , prije 13 stepeni ili koliko vec treba na prvom izlazu bosh pumpe treba da izlazi gorivo, ujedno pratis i ostale izlaze, normalno okreci motor kako se okrece u radu. Namjestis i pravilni kut pocetka ubrizgavanja ujedno.
 

simabmwm3

Novi član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
2
Re: mf 35 4 cilindra

sta nema jos nelko takav traktor da je radio pa da se nesto zna
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mf 35 4 cilindra

a gle , ili to znaš ili ne znaš ...teko je to opisati u par redova , probaj malo proguglat , pa malo yuou tube ..prvo bregastu u fazu onda napadni pumpu ...

nevjerojatno je da taj motor nema oznaka ..?
 
Na vrh