• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Kod gumba za štelanje brzine spuštanja, koju ulogu imaju ove dvije žute ?

pZ3TAmI.jpg
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
možda grijesima prvi sa brojevima bi trebala biti dubina oranja fina regulacija a drugi max visina dizanja plugova

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,282
I ja mislim da je to visina spuštanja poluga a ovo žuto bi plivajuči položaj trebal biti?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Dečki, mislim da ste me krivo skužili, pitam za ove dvije žute "strelice" , zaokružil sam ih plavim krugom...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
Nisam to jos vidio.. Zar se ne desava nista u tom polozaju? Da nije brzina dizanja?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Samo se upali mala crvena točka pokraj tog (ne uskličnik).

Ne primječujem ništa, osim, kad s crvenog polja pređem na to žuto, brzina spuštanja hidraulika se smanji...malo sporije spušta, al ta brzina je onda ista po cijelom žutom polju...
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,128
To je osjetljivost plivajućeg položaja...
Odnosno kad na zadnjem desnom kotačiću staviš u plivajući za oranje, sa ovime štimaš osjetljivost istog položaja, a ako je treći kotačić na položaju 1 onda taj nema funkciju.

Isto je na mf3080 ehr.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
Nije isto. Ima podesavanje brzine posebno, bez tog zutog dijela i na drugom saraficu one male i velike "valove". Pretpostavljam da mislis na to?

Da to nije aktiviranje transportnog rada hidraulike? Ublazavanje udara na polugama?
Kako aktiviras ovo lijevo u zutom kvadraticu Nacrtane poluge sa strelicom gore dolje?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Za aktiviranje transportnog polozaja je ovaj gumb zuti kraj toga ali da bi to radilo hidraulika mora biti ukljucena da diže...tak je meni bar....
A ovo s brzinom spuštanja imam i ja na 6110 i kad odvrnem do kraja upali se ta lampica(ne usklicnik nego bas ta)
Ja mislim da je ta lampica upozorenje samo da si odvrnuo do kraja.....jer ja nisam nis posebno primjetil....
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Tibor,
Amortizaciju hidraulika za transport uključim sa ovim žutim gumbićem, unutar tog žutog kvadrata, baš kak veli Nino...

Nino,
Tvoj MF ima isto takvu hidrauliku, ne vjerujem da to žuto polje nema nikakvu funkciju, neka caka mora biti...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
fb844f4b9a4e78132b1be342936fa24c.jpg

Da tak i ja imam.....ali jos nisam skuzil za kaj to tocno je ali u pravu si neka caka mora biti.....
Sad si me bas zainteresiral..budem isprobal sljedecih dana ili zovem servisera pa ga pitam...[emoji6]
 

VjekoslavAD

Novi član
Tu od
22 Tra 2015
Poruka
5
To znači da je u automatskom modu - znači sam određuje brzinu spuštanja priključka s obzirom na težinu priključka i brzine kretanja. Lampica znači da je automatski mod uključen.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Jeeee bil sam na petrolu v humu vjutro oko pol 10...
Samo ideeeeee nisam ga ni videl prav hahahah.. :)
 
Na vrh