• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
Trebam malo pomoći oko traktora.Rijeć je o MF 6465 kojeg imamo u firmi.Traktoru su nedavno kupljene nove gume jer ide u zimsku,međutim trebamo koristiti lance jer je dosta strm teren koji čistimo,pa je gazda odlučil da stavimo nazad stare gume na zadnji kraj.Ali kad sam se vozil nazad od vulkanizera sam primetil da kod kočenja špana prvu osovinu.On ima sistem kad kočiš da uključi prvi pogon.A pitanje je da li bi to dugoročno naškodilo traktoru jer kad čistiš moraš imati uključen prvi pogon.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Jesu stavljenje prednje i zadnje nove , pa sad vraćene stare zadnje ili ?
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
Da bile su stavljene nove gume napred i nazad,pa vraćene stare potrošene na zadnji kraj radi toga jer idu lanci na zadnji kraj.A napinje tak da kad kočiš i traktor stane,pustiš pedalu onda čuješ dum i vidi se kak se prvi kotači trznu nazad.To nisam primetil prije bilo da sam se vozil sa starim ili novim gumama.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Prednji trap treba piksirati. Ocito ima prilicno lufta.

Daj mi reci kako ste inace zadovoljni traktorom? Sta radite s njim, dali je bilo nekih problema?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Da bile su stavljene nove gume napred i nazad,pa vraćene stare potrošene na zadnji kraj radi toga jer idu lanci na zadnji kraj.A napinje tak da kad kočiš i traktor stane,pustiš pedalu onda čuješ dum i vidi se kak se prvi kotači trznu nazad.To nisam primetil prije bilo da sam se vozil sa starim ili novim gumama.


Ja bi rekao da je problem onda u veličini guma...
Prednje nove, a zadnje potrošene i kad se upali prednja vuča onda dolazi do problema...

Recimo u oranju,sa prednjim novim i zadnjim starim prednji bi bili brži..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Prednji i moraju biti brzi. Ako nije stavljena kriva dimenzija, samo piksiranje i nista mu nece biti.
Cudi me samo da to prije niste primjetili.
Nas je tako znao lupati prije piksiranja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Pogledajte i krizeve kardana. I meni je tako cuckalo kad pustim kocnicu pa je do njega bilo.
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
S traktorom smo zadovoljni,do sad nije bilo problema,ali nije ni radil jako puno.Kupljen je uglavnom za malčiranje,ali radili smo i nekaj poljoprivrede s njim.Koliko sam našel to bi trebala biti jedna od boljih serija.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Traktor ima lufta na križevima ili na konusno tanjurastom zupcaniku .
Tako je bilo i kod mene nema veze sa gumama.
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
Ok,hvala svima na savjetima.Budem provjerio to sve kad budem u prilici.Evo jedne slike s ralicom.
 

Prilozi

  • DSC_0045 (Large).jpg
    DSC_0045 (Large).jpg
    66 KB · Pregleda: 182

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Danas stavljene šire gume, napravljen prvi servis. Odradio je 140 sati .
 

Prilozi

  • DSC_0141 (Large).jpg
    DSC_0141 (Large).jpg
    38.2 KB · Pregleda: 265
  • DSC_0143 (Large).jpg
    DSC_0143 (Large).jpg
    39.3 KB · Pregleda: 281
  • DSC_0144 (Large).jpg
    DSC_0144 (Large).jpg
    41.2 KB · Pregleda: 233
  • DSC_0145 (Large).jpg
    DSC_0145 (Large).jpg
    26.7 KB · Pregleda: 248

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Evo i jedne noćne slikane sa silosa .
 

Prilozi

  • DSC_0151 (Large).jpg
    DSC_0151 (Large).jpg
    30.3 KB · Pregleda: 290
  • DSC_0146 (Large).jpg
    DSC_0146 (Large).jpg
    30.1 KB · Pregleda: 307

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A nije trebal biti uteg z jednog komada? Ili to dolazi uz PH?
Btw, mocne slike. Lijepo svjetli.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Uteg dolazi sa PH kroz tri tjedna . Ovo stavili privremeno da me ne zanaša trobrazni plug :icon_lol:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Kaj se ne može dobiti sva naručena oprema odjednom?
Dok se traktor skompletira,već se bude i poderal! :)
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Kaj se ne može dobiti sva naručena oprema odjednom?
Dok se traktor skompletira,već se bude i poderal! :)

Izgleda da ne ide. Najprije rekli da bu sve tu za tjedan dana. Ali nema veze, nije tak hitno. Išli su nam na ruku kaj su nam dali traktor odmah kad smo ga trebali a plaćanje smo rješavali naknadno u hodu :)

Zetorproxima@ Same još uvijek radi punom parom. Trenutno oremo sa dva traktora, od idućeg tjedna startamo sa sva tri, ima još oko 200 ha za izorati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh