• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️
  • Molim članove da na ovoj dole temi komuniciraju o pomoći postradalima od potresa na Banovini.
    Naglasak je na pomoći selskim gospodarstvima, jer njih se obično zaboravi u ovakvim tragedijama.
    LINK NA TEMU

Massey Ferguson

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
18,084
A možeš li ga uopće uključiti dok imaš neki teži priključak na kardanu?

Ferid

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
7
Pozdrav svima, interesuje me da li netko zna za sta sluzi ovaj elektromagnet (spula)
U pitanju je mf 362, to se nalazi na reduktoru od prednje vuce znaci na taj reduktor ide kardan na prednju vucu IMG_20210103_105716.jpg

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
49
Da nije od uključivača prednje vuče ?
Kakav je sistem uključivanja prednje vuče, mehanički ili ?
Ako je elektronsko onda je moguće da je taj magnet od elektroventila ili tako nešto.

Ferid

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
7
Magnet ukljucuje prednju vucu,
Nije od prednje vuce, jer sam ga skinuo i palio blokadu i prednju vucu i tako zaključio da nije za prednju vucu i blokadu, jer stavim srafciger na njega i ako ga privuče znaci da radi magnet, a kod ovog nista ne reaguje, imam problem sa traktorom kad smotam u desnu stranu puno i kad krenem isto cuje se tup udarac kao kad kroner preskoci, ali to mi se desilo dva puta u mjesec dana, danas drugi put mi se to dogodilo, ne znam sta bi moglo da bude.

Ferid

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
7
Jos da se nadovezem na ovaj reduktor dolazi jedno crijevo skidao sam ga i ulje kroz njega ide a nema nikakvog drugog da odlazi samo jedno to je na njemu, imam i knjigu ovu i nigdje nije opisano sta je to nema nigdje te slike ili tako nesto
IMG_20210105_214556.jpg

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
149
To je sooenoid od prednje vuče. Kada je traktor ugašen njemu je uključena prednja vuča. Kada upalite traktor i ako je prednja vuča isključena tada u solenoidu ima struje i možete probati sa nekim metalnim predmetom da li je solenoid privlači. Kada pri upaljenom trakotoru i uključenom prednjom vučom solenoid je isključen i tada ne možete proveravati sa metalnim predmetom da li ga privalači solenoid. Ako to sve ne radi tako probajte da taj solenoid spojite direktno sa nekog izvora struje i ako klikće onda je ispravan i dalje grešku tražite u hidrauličnom sistemu.

Prilozi

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    69 KB · Pregleda: 18

thas

Novi član
Tu od
16 Stu 2018
Poruka
6
Inače taj selenoid ide preko prekidača od nožne kočnice. Kad kočiš selenoid ostaje bez struje i pali se prednji pogon. Provjeri žice i prekidač na nožnoj kočnici. Imao sam slični problem, prekid žice ispod sjedala. Provukao sam novu žicu i sad sve radi. Lp!

Najnoviji postovi

Na vrh