• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A možeš li ga uopće uključiti dok imaš neki teži priključak na kardanu?
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Mogu, krči ali uklopi i onda radi normalno. Inače kad ga upalim i ne gasim ga dok ne završim 😂
 

Ferid

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
10
Pozdrav svima, interesuje me da li netko zna za sta sluzi ovaj elektromagnet (spula)
U pitanju je mf 362, to se nalazi na reduktoru od prednje vuce znaci na taj reduktor ide kardan na prednju vucu IMG_20210103_105716.jpg
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Da nije od uključivača prednje vuče ?
Kakav je sistem uključivanja prednje vuče, mehanički ili ?
Ako je elektronsko onda je moguće da je taj magnet od elektroventila ili tako nešto.
 

Ferid

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
10
Magnet ukljucuje prednju vucu,
Nije od prednje vuce, jer sam ga skinuo i palio blokadu i prednju vucu i tako zaključio da nije za prednju vucu i blokadu, jer stavim srafciger na njega i ako ga privuče znaci da radi magnet, a kod ovog nista ne reaguje, imam problem sa traktorom kad smotam u desnu stranu puno i kad krenem isto cuje se tup udarac kao kad kroner preskoci, ali to mi se desilo dva puta u mjesec dana, danas drugi put mi se to dogodilo, ne znam sta bi moglo da bude.
 

Ferid

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
10
Jos da se nadovezem na ovaj reduktor dolazi jedno crijevo skidao sam ga i ulje kroz njega ide a nema nikakvog drugog da odlazi samo jedno to je na njemu, imam i knjigu ovu i nigdje nije opisano sta je to nema nigdje te slike ili tako nesto
IMG_20210105_214556.jpg
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
To je sooenoid od prednje vuče. Kada je traktor ugašen njemu je uključena prednja vuča. Kada upalite traktor i ako je prednja vuča isključena tada u solenoidu ima struje i možete probati sa nekim metalnim predmetom da li je solenoid privlači. Kada pri upaljenom trakotoru i uključenom prednjom vučom solenoid je isključen i tada ne možete proveravati sa metalnim predmetom da li ga privalači solenoid. Ako to sve ne radi tako probajte da taj solenoid spojite direktno sa nekog izvora struje i ako klikće onda je ispravan i dalje grešku tražite u hidrauličnom sistemu.
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    69 KB · Pregleda: 32

thas

Novi član
Tu od
16 Stu 2018
Poruka
7
Inače taj selenoid ide preko prekidača od nožne kočnice. Kad kočiš selenoid ostaje bez struje i pali se prednji pogon. Provjeri žice i prekidač na nožnoj kočnici. Imao sam slični problem, prekid žice ispod sjedala. Provukao sam novu žicu i sad sve radi. Lp!
 

Daki_NA

Novi član
Tu od
30 Svi 2019
Poruka
25
Da li ima netko 3065 93godina a da mu je ostao u brzini i neće nigdje? Nama ostao u rikvercu... Kako ste riješili problem?
 

Janco

Novi član
Tu od
8 Ožu 2021
Poruka
1
Pozdrav svima zanima me dali zna neko zasto se na masseyu 3085 nece iskljuciti power na tabli je iskljucen na dugme sam stisnuo i ugasio ga lampica se prebacila na sporije ali on i dalje ostao upalit dali netko zna sta bih mogao biti kvar
 

Luka_1995

Novi član
Tu od
27 Ruj 2020
Poruka
4
Pozdrav svima zanima me dali zna neko zasto se na masseyu 3085 nece iskljuciti power na tabli je iskljucen na dugme sam stisnuo i ugasio ga lampica se prebacila na sporije ali on i dalje ostao upalit dali netko zna sta bih mogao biti kvar
Provjeri elektroventil. na desnoj strani ispod stepenica (taj je sam nemožeš fulat).
 

Ferid

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
10
Pozdrav u vezi mf 362, razlog zbog kojeg se cuo tup udarac je ova dva zupčanika, na njima je preskakalo, gumice su se potrosile i ulje je prilazio izmedju njih i to je dovelo do ostecenja kandzi. IMG-303ea1a3bd2b099c178e803da0d2e718-V.jpg
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Pozz ljudi, MF 235 zanima me na koliko se šteluje korpa tj. na koliko se šteluju ona 3 šarafa od drugog stepena unutar korpe i zanima me ima li još kakvo podešavanje osim na ta 3 šarafa, gore na pedali i gore na druk ležaju. Unaprijed hvala.
 

Ferid

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
10
Pozdrav, da li neko ima iskustva sa SPAREX djelovima za traktor, nasao sam na netu djelova za traktor a nekako jeftiniji su dosta nego inace...
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Pozdrav, ima li neko oznaku vazdušnog filtera na traktoru MF 155 ili možda zna li neko od kojeg traktora još paše? Motor je sa 4 klipa 55ks.
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Pozz,ima tko blok od mf 6170,vjerujem da paše od bilo kojeg sa 6 cilindara te serije? Uglavnom puknuo je blok na 6 cilindru i mislim da mu nema spasa... IMG_20210706_161518.jpg
 
Na vrh