• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

K

kalesija

Guest
ovako ja imam starijeg maseja 590 kupio sam ga prije par mjeseci sve radi ali zeza me kardan kad sam kupovo bio sam vani i taj gazda je palio kardan sad nisam ga pitao kako jer kontam kardan ko kardan
kad upalim traktor okrece se sporo kardan bez ukljucivanja to kontam radi ulja dok se ne zagrije
ali problem je sto nemogu da ga ukljucim onom rucicom pored sjedista sa desne strane znaci mehanicko ukljucivanje jer traktor nema elektronike
e sad dali bi mi mogli reci staje uzrok dali ima gdje kakva mogucnost daje je sta otkaceno ili treba jace tom rucicom cimati ili majstor hvala unaprijed
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ovako ja imam starijeg maseja 590 kupio sam ga prije par mjeseci sve radi ali zeza me kardan kad sam kupovo bio sam vani i taj gazda je palio kardan sad nisam ga pitao kako jer kontam kardan ko kardan
kad upalim traktor okrece se sporo kardan bez ukljucivanja to kontam radi ulja dok se ne zagrije
ali problem je sto nemogu da ga ukljucim onom rucicom pored sjedista sa desne strane znaci mehanicko ukljucivanje jer traktor nema elektronike
e sad dali bi mi mogli reci staje uzrok dali ima gdje kakva mogucnost daje je sta otkaceno ili treba jace tom rucicom cimati ili majstor hvala unaprijed

Dobrodošao..

Stavi slike MF-a..
Stavi slike ručice kojom uključuješ kardan..

Imam isti MF 590 i kardan uključjem tako da ručicu malo podignem gore i pogurnem naprijed..Kad pogurnem primjeti se točno kad ona "uskoči" i kardan počinje radit..
 
K

kalesija

Guest


nisam bas u mogucnosti da slikam rucicu jer sam trenutno van bosne ali kad se vratim slikacu i postaviti . to je rucica pored sjedista sa desne strane stoji uspravno mozda velicine oko 10 cm apromjera 1.5 cm i izvlacio sam je mozda jedan 2 cm u visinu ali nisam to probao da je guram naprijed konto sam kad je izvucem da kardan ukljuci
unaprijed hvala probacu to i javim cim budem kuci
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023


nisam bas u mogucnosti da slikam rucicu jer sam trenutno van bosne ali kad se vratim slikacu i postaviti . to je rucica pored sjedista sa desne strane stoji uspravno mozda velicine oko 10 cm apromjera 1.5 cm i izvlacio sam je mozda jedan 2 cm u visinu ali nisam to probao da je guram naprijed konto sam kad je izvucem da kardan ukljuci
unaprijed hvala probacu to i javim cim budem kuci
Kardan s uključuje s LIJEVE strane kad se sjedne na zic..
 
K

kalesija

Guest
hvala marko na pomoci ali ja sa lijeve strane imam samo rucicu sa ukljucivanje duple vuce koja se izvlaci kad ukljucis vucu i vracase kad je iskljucujes nije valjda ta rucica iza kardan dok na desnoj strani mi je rucica za hidrauliku dzojstik za utovarivac blokada i ta rucica koju sam opisivao prije
to smatram na desnoj strani kad sjedem na sjediste ako ti nije tesko obajsni gdje se nalazi ta rucica dali ispod sjedista pored ili ...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Označio sam na slici..

Crveno je ručica za uključivanje kardana s lijeve strane
Plavo je ručica za kiper ventile ili ti za kipati prikolicu,okretat plug i tome slično..
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18410336.jpg


Na mom prijašnjem MF koji je bio isto DV prednji pogon sam uključivo isto s lijeve strane..
 
K

kalesija

Guest
Označio sam na slici..

Crveno je ručica za uključivanje kardana s lijeve strane
Plavo je ručica za kiper ventile ili ti za kipati prikolicu,okretat plug i tome slično..
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18410336.jpg


Na mom prijašnjem MF koji je bio isto DV prednji pogon sam uključivo isto s lijeve strane..[

hvala marko za 5 do 6 dan cu kuci biti pa cu uporediti tvoju sliku zahvaljujem se ipak nama bosancima dok ne nacrtas nemozemo ukapirati hahha
pozdrav
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Znaci sastavljen je. Nadam se da ce potrajat prednja vuča.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
zupcanici su napravljeni odlicno konus sjeda jedan u drugi bez greske i okrece se stalno sa istim opterecenjem tako da nema greske .

evo traktor ore vec dva dana i sve je u redu!

Hittneru svaka cast odlicno je napravljen konusno tanjurasti zupcanik
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ali ovo bi svima trebalo biti opomena da treba gledati ulje u prednjem diferencijalu da ne prodete kao ja.
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
bok dečki, vidim da vi rasturate kad su mf-ovci u pitanju. imam jedno pitanje: jel vrijedi mf 3630 sa 130 konja 1990god.? tj. kolko bi takav traktor vrijedo i na što bi trebao pripaziti ako bi ga kupovao. unaprijed se zahvaljujem i nadam se da ču postat dio obitelji koji imate mf...
:)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Trebas paziti na sve, od-do. Vanjski izgled, rad motora, da ne iskace iz brzina a normalno se salta, da nema prevelikog hoda rucica, hidraulika da dobro obavlja svoj posao a snjom sve ostalo sto radi na pritisak ulja volan, kocnice, kvacilo, kardan, kipa... Povedi racuna o poweru... Svaki nedostatak ce te kostati lijepih novceka i pokusaj zbrojati sve moguce nedostatke te za toliko skinuti cijenu ili na cijenu tog traktora kad zbrojis ono sto jos treba uloziti pokusas za taj iznos naci traktor kojem nije potrebno ulaganje.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hehe,da,nije loš.
Mene bi više zanimalo kada bi netko napravio usporedbu tog MF-a i MF-a 4455!
Znači,motor,mjenjač,cijena i tako to . :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh