• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Moguće da je izduvni lonac drugačiji.Kod Kiće na prvoj slici se vidi nagorela farba.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
U pravu si da je farba 'nagorjela', gledo sam ispod ima samo neka tanka folija, valjalo bi stavit nesto deblje da bolje stiti od topline. Trazio sam ulje koje si mi preporucio i naravno da ima samo su mu cijene vise nego paprene. Ima vise varijanti Harvella, 15w-40, 10w-40 i 15w-30. U servisu mi kazu da mora ic 10w-40 (litra 35kn) a ovo sto ti stavljas ima ga po 28kn/l. Nisam siguran da su me dobro razumjeli pitao sam za mjenjac a mislim da su mi to preporucili za motor. Ako je prvi broj 10w to je onda polusintetika (za motor ok, pogotovo sa turbom) ali za mjenjac mislim da bitrebalo 15w-40. Znas li koliko litara ide u mjenjac i diferencijal?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Mjenjac 15w?
Si se malo zeznio?
Jel neide u mjenjac u njih 85ica?
 
B

BAGERISTA

Guest
Kićo kaže:
Evo koja slicica podmlatka, MF 3635 '93. godina izuzetno ocuvan radim s njim nekoliko dana. Prezadovoljan sam s njim. Neke stvari mi jos nisu jasne al ima se vremena nauciti

/9307/fotografija0009.jpg[/img][/url]




čestitam na kupljenom traktoru i nek te služi koliko god pož
eliš :mrgreen: :mrgreen:
za mene jedan od boljih traktora,,,masey ;)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
codexnox kaže:
Mjenjac 15w?
Si se malo zeznio?
Jel neide u mjenjac u njih 85ica?

Ma kakvi, tanshidrol 45JD ili shell harvell 15w-40
 
M

MOMOSARIC

Guest
Kod mene u MF 3645 , a to bi trebalo biti isto kao kod Kiće , stalo je 68-70l u mjenjač . Sve izadje kad se ispusti na vijku dole izmedju zadnjih točkova ( moraš raspustiti automatsku kuku ako imaš).U svakom slučaju obavezno originalni AGCO filter.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Forumaši danas sam gledao Maseja 5465 ove nove serije i mušterija sam da ga kupim pa mi napišite imaju li ti traktori kakvih mana i šta vam se sviđa i šta vam se ne sviđa kod tog tipa traktora.
Trgovac ga hvali ali ja vama koji ste se susretali s njima-Masejima više vjerujem i u nedoumici sam da uzmem njega star 2 g. i 1500 rh s cijenom od 36000 eura plus PDV ili da uzmem đonija 6620 4 g star s 1600 rh ali traži 42000 eura bez mogućnosti povrata PDV jer nije u sustavu PDV.
Masej ima sve osim kompresora a đoni ima kompresor ali nema klimu.
Pohvalio bih svatkog tko bi prokomentarisao ovu moju dilemu.
Gledao sam Fendove 311, 512 i 312 favorite kod uvoznika ali to su traktori s cijenom od 25000 do 28000 eura stari od 1995-1298 gi nije mi se nijedan svidjeo sve su to strojevi koji su odradili mnogo mnogo rh.
Ova prethodna dva su s orginal radnim satima koje prodaju vlastiti zastupnici s odrađenim servisom i pregledom i s garancijom.
Hvala.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
abrkili kaže:
ja bi uzeo mf bez dileme...
Lijepo što si se javio ali molim te napiši mi par razloga zbog čega .
Svoje mišljenje.
Hvala
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa massey u startu je jeftiniji,a pošto je to rabljeni traktor,možebitno je da će se morat nešto popraviti na njemu,a to je opet jeftinije nego kod JD.Najviše bih se odlučio zbog jeftinijeg servisa za mf i niže prodajne cijene koju ti nude.
 
M

MOMOSARIC

Guest
Ako planiraš tog Massey-a obavezno nadji nekog servisera koji ima kompjutersku dijagnostiku za te modele da ga nakači i isprovjerava da nema nekih grešaka . Nemoj žaliti da potrošiš koju marku (( ;) ili kunu ) , zato jer mu skoro sve radi preko elektronike i tu može biti skupih problema :madmana: . Pored dynashifta , biranja brze ,spore kod njega ( mislim da je tako :roll: ) prebacivanje iz naprijed u nazad je takodje regulisano pomoću elektromagnetnih hidrauličnih ventila i tu je najčešći problem. Uglavnom treba dobro istestirati mjenjač , jel sve radi bez greške i to je to .Motor tu ne treba ni gledati , to je vrh bio to perkins ili sisu svejedno.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
MF pila... 8) :D

Znam ljude s foruma koji su jako zadovoljni ovim traktorom...
Nego da pitam jel ima motor 6 ili 4 ciliindra??
A sad ako si ljubitelj zelene boje i očeš imati dva ista traktora uzmi JD,iako bi ja uzeo MF:.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
MOMOSARIC kaže:
Ako planiraš tog Massey-a obavezno nadji nekog servisera koji ima kompjutersku dijagnostiku za te modele da ga nakači i isprovjerava da nema nekih grešaka . Nemoj žaliti da potrošiš koju marku (( ;) ili kunu ) , zato jer mu skoro sve radi preko elektronike i tu može biti skupih problema :madmana: . Pored dynashifta , biranja brze ,spore kod njega ( mislim da je tako :roll: ) prebacivanje iz naprijed u nazad je takodje regulisano pomoću elektromagnetnih hidrauličnih ventila i tu je najčešći problem. Uglavnom treba dobro istestirati mjenjač , jel sve radi bez greške i to je to .Motor tu ne treba ni gledati , to je vrh bio to perkins ili sisu svejedno.
Nemam se kome obratiti kad taj traktor prodaju oni kao zastupnici MF i na njemu je odrađen servis .
Vjerovatno da je to istina i ja im vjerujem no kome drugom ak ne glavnom zastupniku koji ih prodaje.
Kažu da je redovno servisiran i da su sve servise oni radili a traktor je navodno mijenjan za veći.
Nadam se da je istina i po izgledu je kao nov a s toliko rh takav treba i biti.
Nisam pitao koliko je nov ali 35500 eura +PDV i nije mala cijena za traktor 2007 godište i 1600 radnih sati.
Hvala na razmišljanjima.
To cijenim kod forumaša pomoć kad je netko u nedoumici.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
marko93 kaže:
MF pila... 8) :D

Znam ljude s foruma koji su jako zadovoljni ovim traktorom...
Nego da pitam jel ima motor 6 ili 4 ciliindra??
A sad ako si ljubitelj zelene boje i očeš imati dva ista traktora uzmi JD,iako bi ja uzeo MF:.
Boja neigra ulogu nikakvu.
Ljubitelj-neznam kak bih to objasnio JD imam i super je.
Ali je s četri cilindra a ovaj MF ima 6 cilindara i nominalne snage 120 KS
MF je mlađi 3 godine ali su rh slični a ovaj MF je jeftiniji oko 5000 eura.
JD nema klimu a sada znam što ona znači u traktoru ali on ima kompresor što ovaj moj nema pa mi je i to bitno zbog prikolica.
MF ima klimu i sve je ispravno kao na JD ali nema kompresor .
Tak da kojeg god budem uzeo moraće biti još oko 3000 eura nadoplate što im podiže cijenu.
Hvala na komentaru. :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
mf- ne zato kaj sam lud za njima nego. radi snage motora. 6 cilindara dajem prednost. jači iskorišteniji i potrošnja manja. dok 4 cilindra nabrijan motor i potrošpnja puno veča a o naprezanjima i snazi da ne govorim. ista snaga 4 i 6 cilindra je da 6 cilindara duže podnosi opterečenje i ne posustaje kao 4 clindra jer se 4 počneju dušiti dok ga pritegne opterečenje. a kako i sam kažeš cijena i lima i ostalo nemaš što razmišljati
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
jd 6620 je puno bolji traktor i izdrzljiviji samo trosi malo vise goriva kod nas ih ima sa 10000 sati i jos rade bez greske.
za masseya su preskupi djelovi i dugo se ceka za djelove a i servis nije bas nesta.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
da imam i masseya i jd kod kuce a za masseya su dvostruko skuplji djelovi a jd evo vec pet godina bez kvara . Za john deer svi filteri 500kuna dok za masseya samo od hidraulika 1100
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Za Masseya sam ja filter hidraulike serviserima platio 380 i nest sitno + pdv, naravno original filter
 

Najnoviji postovi

Na vrh