• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

T

TOMY

Guest
Da bi bilo jasnije s onim "gumbom 2":
quicksoilengagement.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Evo koja slicica podmlatka, MF 3635 '93. godina izuzetno ocuvan radim s njim nekoliko dana. Prezadovoljan sam s njim. Neke stvari mi jos nisu jasne al ima se vremena nauciti













nije mi jasna ova rucica ispod EHRa





 
B

Bobo

Guest
Kico, svaka cast na kupovini, nek te sluzi duuuugo i dobro, i da si zaradi novog "brata".

Ona rucica sto si uslikao, pa to je komanda treceg para hidraulicnih izvoda, a da imas cetvrti par ta rucka bi bila pokraj ove... jednako kao i komande prvog i drugog para izvoda koji se nalaze ispod ove rucke...

Sve mi se cini da ne mislis na tu uslikanu rucicu...
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Lep traktor,nek te dobro služi.Koliko si ga platio?Koliko vidim razlika izmedju ovog i mog MF3120 je samo u snazi motora i ima jedan stepenik više.Koju pumpu visokog pritiska ima ?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Sad sam video na slici br 1 da nemaš termičku zaštitu od izduvnog lonca (auspuh) ,pa ti zato gori farba.Ako hoćeš uslikaću kako to izgleda kod mene.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Čestitam na kupovini 8) 8)

Gdje si ga kupio??
Koliko je plače??

Kolika je razlika u snazi za razliku od IMT 5136 :?:
 
M

MOMOSARIC

Guest
Kićo dobar izbor , ja inače imam MF 3645 , dosta sličan . Imao je raznih neispravnosti (i sitnijih i ...) , dosta sam sam čačkao i oko elektr. i mjenjača itd , hidraulika štekala , ... , ali sam sve riješio , ako nešto zapne,..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Hvala dragom Bogu za sada sve radi i sve je ispravno, kupio sam ga u blizini Bjelovara a cijena... hmmm nije puno. Nista mu nije rastavljano svud je original boja, cak niti dize nisu odvijane. Mislim se napravit mu jedan pravi servis, full sto bi rekli pa sam miran. I danas sam radio s njim do ponoci, nit glava zuji nit ruke bolu od motanja i saltanja. Odusevljen sam EHRom. Covjek od kojeg sam ga kupio mi rece da u getribu ako bude falilo mogu dolijevat transhidrol 85 a meni se to ne cini jako pametnom idejom, ko zna sta su mu lijevali u francuskoj pa ak se to smijesa :?:
U motor sam stavio Inino Super turbo. Malo slini na ventil dekli pa je ruzno vidjet, to cu morati sanirati.
Sto se tice snage IMT 5136 ima srasan motor i tu su negdje ali prijenos, diferencijal, hidraulika, udobnost i puno drugih stvari nemogu se porediti.
Hvala na cestitkama i na ponudjenoj pomoci ako nesto zasteka, i ja se nadam da ce dobro i dugo sluziti.
 
M

MOMOSARIC

Guest
KIĆO NEMOJ TRANSHIDROL 85 , JA SAM LIČNO SIPAO (PRI ZAMJENI ) MODRIČA -TRAKTROL , A TO JE ISTO KAO I INA TRANSIHDROL 85 , I NEKI NO NAME FILTER, SAMO PROBLEMI , NIŠTA NIJE RADILO GLATKO. NA KRAJU SAM TO ISPUSTIO I SIPAO SHELL DONAX TD 10W30 ( U MF ORIGINAL IDE NEKAD TO , NEKAD BP ULJE NEZNAM TAČNO OZNAKU ) , ORIGINAL MF-OV FILTER (ORO INTERNATIONAL ZG OKO 550 KN) , DRUGI TRAKTOR.
TRANSHIDROL 85 ODGOVARA PO SPECIFIKACIJI ALI VALJDA NIJE KVALITET NA TOM NIVOU.
 
B

Bobo

Guest
Ne mozes mi reci da ti se IMT tesko saltao i da je tezak na volanu?!?

Da ziju, bruji i vibrira na sve moguce nacine, to je ziva istina, i u usporedbi (ako je uopce i moguca) ovaj MF je ko svemirski brod naspram IMT-a. Ali ne mozes mi pisati da je volan tezak i da se 5136 tesko salta. To ne prihvacam.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
cabage kaže:
Bobo...
hahahahahahha... :supz:
ma Bobo je car, neda on na IMT-a iako ima samo dvije od deset "prednosti"...
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Po preporuci Engleza koji je bio serviser za MF ,a sada ima trgovinu delovima za MF koristim ovo ulje za menjač i motor.

Uploaded with ImageShack.us
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Becari hvala na savjetima! Mislim da ce doc original ulje pa nek kosta sta hoce. Traktor je sada 6300 sati a dize mu jos nisu skidane mislim da bi ih valjalo prekontrolirat, prestelat ventile i uglancati ga.

Bobo, IMT mi nije bio pretezak na volanu jer sam mu stavio manju remenicu na pumpu pa je okreto ko lud samo dok radi na leru u mjestu to je vec frka. Mjenjac se salta ko u sir, ni to nije problem, problem je sto se na MFu salta svaka brzina na 4 dijela bez kvacila (power) a to je daleko lakse od saginjanja i nema onog "kkrrrrr".

Neko vece dok sam s kraja njive gledo kako jedan moj rodjo probava stroj u oranju ucinilo mi se da iz MFa izlazi slican ili isti zvuk kao iz 5136, diferencijal ili koji vrag...
 
B

Bobo

Guest
Na IMT-ima zuji mjenjac, a diferencijal ak se cuje, to je dalako od dobrog...

Ma kad mu zamjenis ulje, kad se malo bolje upoznas sa strojem, kad sve "sjedne" na svoje mjesto, tek onda ces vidjeti koliko dobar potez si napravio sto si ga kupio.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
kiraj kaže:
Po preporuci Engleza koji je bio serviser za MF ,a sada ima trgovinu delovima za MF koristim ovo ulje za menjač i motor.

Uploaded with ImageShack.us

Mislim da je to potpuno isto kakvo i ja stavljam u Lamba, sad Shell i za SDF radi.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
@ Kičo,
postavi zaštitu na delu haube koji je blizu izduvnog lonca da ti ne gore farba na tom delu.Ovako je uradjeno kod mene.


Uploaded with ImageShack.us
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Ja na mom nemam nigdje nikakve zastitne folije,a traga tom crnom nema nigdje.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh