• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
MaliBrko kaže:
Pozdrav svima!
Moje mišljenje je da tlak u gumama pridonosi koliko če skakat.
Ja imam 6480 i malo mi skače pri brzini od 35-40 km/h a pri punoj brzini na 43 koliko ide maksimalno miran ko curica.
Susjed ima 5465 i vidim da mu uvijek podskakiva al nikad ga nisam pitao pri kojoj brzini.
Moj je6480 udobniji od 5465 njegovoga, kabina je na jastucima i nema skoro nikakvog zvuka u kabini što me živcira malo jer ko da je upaljen fen za kosu a ne traktor.
Što se tiče mjenjača dao bi prednost 64-tvorci ipaak je s više brzina, i kod mene se te brzine savršeno šaltaju.
Vozio sam ga punom brzinom a nosio sam vogel noot 1050 prekretač 4 brazde i isto je plivao po cesti.
a sad svako ima svoje mišljenje, i svi mi SVOGA KONJA HVALIMO A TUĐEG KUDIMO.
sve istina samo ja na želost nema niti jednog.
od kuma su obadva i samo kažem kaj je.
mjenjači su dobri na 6480 za rad na polju jer imaju dayna6 mjenjač dok ovaj 5465ima dayna4
nekažem da imaju loš mjenač nek kažem uzubljivanje 5480 mu prima lijepo brzine al onak bolje pocukne dok promjeni dok ova 5465 mirnije prihvati brzinu.
sve u svemu to je mf i odličan traktor ko ga ima bio 54xxili64xx. mf je mf i tako će i ostat
 
T

TOMY

Guest
kikicMF, nisam mislio na gume, točkove, kotače, nego na gume na kojima je oslonjena kabina.
Normalno da ce manje ljuljati i biti udobniji traktor ako je manji pritisak u gumama, no mislim da bez obzira na to 5400 serija skače.
Vjeruj, lako se navikneš na to "silno ljuljanje i udobnost" kod 6480.
U seriji 5400 mislim da ni nema opcija zračnog ovjesa kabine.

Moram još reći da nikako nisi u pravu da 6480 nije prezican u hidrauliku, baš naprotiv precizan je u milimetar, ili taj sto si ti gledao nije dobro podešen, inače i jedna i druga serija imaju iste potenciometre i sve ostalo je slicno. Svaki MF ima najfiniju hidrauliku od ostalih traktora to se zna odavno. I eto moj 6480 kao i od MalogBrke ne trza dok mjenjam brzine. Neka kum zove servis da mu kalibriraju mjenjač, osjetit će razliku.
6480 pliva po cesti zajedno sa prekretačem 4 brazde jer ima "active transport system" - plivajući hod hidraulike u transportu, dok serija 5400 to nema.
Razlika u kabini - pa instrument tabla je drugačija, cijela desna strana je drugačije raspoređena... I ta kabina je manja, niža nego na 6400.
Hm, ja upalim traktor za 2 sekunde i krenem za jos 2 sekunde. Kako to da ovaj nemoze krenuti dvije minute??
Netko je samo rekao da je 5465 savršen traktor, ja sam samo rekao da nije ni približno savršen.

Nema savršenog traktora, ni Fendt nije savršen.
 
T

TOMY

Guest
kikic MF kaže:
......niti ne ore tak ljepo kao ovaj 5465 ....

Dal ore traktor ili plug??
Za svaki traktor postoji pripadajući plug, govorim o prekretaču, dok ostali ravnjaci odgovaraju na sve traktore..
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
dečki... kao da uspoređujete BMW 320d i BMW 535d ...
sami traktori nisu u istom rangu...prvo od cijene pa do osnovnog paketa opreme... a na kraju to je 54XX i 64XX

a to što poskakuje... da je vozač malo teži, možda bi i kabina bila malo mirnija :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
T

TOMY

Guest
Pa baš zato i uspoređujemo jer nisu u istom rangu, vrijedi li uspoređivati 6480 sa 6480? Moram im dokazati da su traktori iz serije 6400 puno bolji traktori, savršeniji od 5465, koji nije savršen čak ni za svoju seriju.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
logičnije bi mi bilo da uspoređuješ 54xx sa parnjakom iz obitelji JD, NH, CLASS...i sl.
u mom šoru imaju 3 5465 ,,, 2 su na seoskim imanjima a jedan crnči kao šumski traktor...od sitnog izvlačenja do transporta 20m drva po prikolici... nikad niti jedan nisu imalo problema sa traktorima(svi su preko 4god. starosti)... dapače, jedan razmišlja o kupnji još jednog samo jačeg 54XX

naravno da je 64xx bolji i kvalitetniji,samo tko bi dao za takav traktor više para a da isti posao može raditi sa 54xx,,,možda onaj tko ima viška love??? mislim da su danas takvi likovi rijetki!!,a na kraj krajeva, bemu miša, zato je i skuplji u startu...
54xxx sa full opremom je oko 65Eu dok 64xx sa serijskom opremom je 70eu....

koji nije savršen čak ni za svoju seriju.
koliko sati imaš provedenih za volanom dotičnog stroja? naravno, predpostavljam da voziš samo FENDT mašine...pa se ovo da stroj nije savršen uzima u obzir...
 
T

TOMY

Guest
Nemogu uspoređivati ono što nemam niti sam osjetio u svojim rukama kako rade. Tko ce kupiti seriju 6400, samo onaj kome treba više od 150 KS. Ja sam svog platio manje nego sto sad dođe 5400. Pitaš me koliko sati sam proveo u 6400? Jos malo pa ce bit 3000. A ti?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ja niti sata...pa zato ne komentiram!!! a prijatelji... svaki preko 5000 sati!!
 
T

TOMY

Guest
preko 5000 sati samo u 5465? Bilo bi dobro kad bi jedan takav traktor ili ko sto je moj radio 1500-2000 sati godišnje pa nakon 5 godina prodati i kupit novi - no to nije moguce zbog situacije u HR.
Ne komentiraš a vidi gore. No dobro, napisao si da je 6400 bolji i ok.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dobro dečki ovo več postaje smješno. raspravljamo koji je bolji koji nije :mrgreen: ko je kak mogao tak je kupio i to smo riješili. također smo riješili da je 64xx bolja linija od 54xx jer je ipak traktor opremljniji jači udobniji i ostalo da ne nabrajam ali i skuplji.
buduči da smo prošli kroz to i ustanovili netreba sad dalje radit večeg slona nego što je ispao gore jer se stalno vrti ovaj je bolji ali ima nedostatke pa je ovaj bolji pa opet isto i stalno se vrte praktički isti odgovori.
64xx je bolji od 54xx i skuplji ljudi su uzeli kak su mogli i služi ih i jedan i druga serija skoro isto a kako večina forumaša kaže o ukusima se ne ra ;) spravlja
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
mf fanovi se svađaju oko serije mf-a :blackeye :mrgreen: :lol: . da se uspoređuje neka druga vrsta traktora onda da al mf-od mf- i ima razlika ili nema pa ovo ispada stvarno smješno kad čitaš samo :lol: :lol: :lol:
al dobro mf je strojak bez kompromisa ma da je neznam kakav :D :D :D
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
MF 5465 - slažem se s jednim od postova gore da traktor nije savršen i to samo zbog jedne stvari - kabine.
Kad sam ja lani kupovao traktor, on mi je bio jedan od tri između kojih sam razmišljao ( Deutz Agrotron, John Deere 6 )
Otprilike ista cijena, ista konjaža, ali odustao sam od MF zbog te kineske plastike koja je u njemu.
Traktor je prekrasan izvana, motor , voznost itd savršeno, ali je.... pa ti kad radiš si ionako u njemu i moraš gledat tu
kinesku plastiku cijeli dan,, nema šansi.
Veliki propust za proizvođaća.
 
T

TOMY

Guest
Da kikic vidis, dal se i ovi koji imaju Fendtove isto tako prepiru... I to sam negdje procitao, Fendt ima skučenu kabinu, taman ima mjesta za vozača.
MF je baš onako zgodan traktor, no opet imam primjedbu - za toliko novaca (npr. 5465 ako dođe 55.000-60.000 €) mogli su se puno bolje potruditi da bude sve bolje napravljeno, počevši od haube, kabine iznutra. Izvana kabina mi se sviđa.
Jednom ću naslikat pa da vidite koje me sitinice smetaju na mojem traktoru.
 
M

Massey4455

Guest
sa zakašnjenem kad sam u školi..... svakako da seriju 6400 i 5400 se ne može usporediti i da je u svakom slučaju bolja 6400 serija.
tu si potpuno u pravu Tomy znam jer ja imam također doma 6475.
i za tih 50 000- 55000 eura što košta serija 5465 je prevelika cijena s obzirom na komfor i mjesto unutra..
 
T

TOMY

Guest
Imate li vi u svom Masseyu potenciometar s kojim regulirate BRZINU DIZANJA HIDRAULIKA, odnosno zadnjih poluga? Po meni, veliki propust što to ne postoji, barem kod mene, a radi se o jednom potenciometru i ventilu. Otraga nosim 1500-1800 kg, i bilo bi puno bolje kad bi se taj teret polagano dizao, isto ko što se spušta.
Da li to imaju ostali traktori i koji?
 
H

Hurlimann86

Guest
TOMY kaže:
Imate li vi u svom Masseyu potenciometar s kojim regulirate BRZINU DIZANJA HIDRAULIKA, odnosno zadnjih poluga? Po meni, veliki propust što to ne postoji, barem kod mene, a radi se o jednom potenciometru i ventilu. Otraga nosim 1500-1800 kg, i bilo bi puno bolje kad bi se taj teret polagano dizao, isto ko što se spušta.
Da li to imaju ostali traktori i koji?

Mi to imamo na Hurlimannu xa86 i to je jako super stvar za teške terete.
 
M

Massey4455

Guest
pa ja to isto imam na 6475 i to je prava stvar za teške predmete npr: plugove 4 puta 16 ili tak nešt slično kaj je dosta teško.
 

Najnoviji postovi

Na vrh