• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
puknuti kaže:
dino kaže:
Zašto??? :scratch
Marko ti je objasnio

Ma sve ja to kužim,i traktor je mrak,ali ovi cilinderi mu ruše ugled,to mi je tako ružno u pm!!!
Da su neki deblji,bar bi bolje izgledali ako ništa drugo!
 
T

TOMY

Guest
Jesu to stigla djeca na ovaj forum?? O čemu vi pričate. MF 5465 da je savršen traktor? Ni približno. Ufff....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
TOMY kaže:
Jesu to stigla djeca na ovaj forum?? O čemu vi pričate. MF 5465 da je savršen traktor? Ni približno. Ufff....
A da kažete zašto nije tako :?:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
marko93 kaže:
TOMY kaže:
Jesu to stigla djeca na ovaj forum?? O čemu vi pričate. MF 5465 da je savršen traktor? Ni približno. Ufff....
A da kažete zašto nije tako :?:
očito da je imo jako loša iskustva sovakvim traktorom kad tako govori za MF-a 5465
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
a u biti je u pravu.. ima i jacih, boljih, opremljenijih i kvalitetnijih traktora, tako da se nemoze za ovoga rec da je savrsen.
ali sa druge strane, nama koji imamo 20ak godina stare traktore, ovo je savrsenstvo
a050.gif

uz uvijet, da volis crvenu boju.. ;)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
bas je savrsen kolki traktor a kakva prikolica :rolfer: :rolfer: :rolfer: :lol: :lol: :lol:
 
M

Massey4455

Guest
očito je da je gospodin tomy imao velikih problea sa masseyima kad tak kaže...
jer traktor je sasvim uredu.
znam ima moj jedan kolega isto 5464 sa sigma 4 utovarivačem i kaže da je prezadovoljan...
ima ga već 7 godina...
 
T

TOMY

Guest
Nemam takav traktor, niti cu ga imati. Prvo, traktor poskakuje po cesti, nema balansa neznam zbog čega, drugo, jako je tvrd, neudoban za vozit, ima jako tanke one gumene ublaživače udaraca odnosno gumene amortizere ispod kabine (osim ako ima kabinu na zračnim jastucima). E onaj sto je star 7 godina mozda je savršen traktor. No motor na 5465 novi model radi super, ko urica. Ima ga moj prijatelj, odma dok je bio novi imao je nekog problema s njim oko hidraulike, popuštala je.. Unutrašnjost izgleda jeftino, nepraktično, smatram da se čovjek umori tražeći ručicu za mjenjanje brzina, jedino Gramerovo sjedalo je ok.
Ajde drugi puta ako se pojavi slika Massey-a sa onim plavim top-linkom neka ne bude više plava, odi u trgovinu po crni sprej za 25 kn.
Imam MF6480, 155 KS, razlika u kabini nebo i zemlja naspram serije 5400.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
TOMY kaže:
Nemam takav traktor, niti cu ga imati. Prvo, traktor poskakuje po cesti, nema balansa neznam zbog čega, drugo, jako je tvrd, neudoban za vozit, ima jako tanke one gumene ublaživače udaraca odnosno gumene amortizere ispod kabine (osim ako ima kabinu na zračnim jastucima). E onaj sto je star 7 godina mozda je savršen traktor. No motor na 5465 novi model radi super, ko urica. Ima ga moj prijatelj, odma dok je bio novi imao je nekog problema s njim oko hidraulike, popuštala je.. Unutrašnjost izgleda jeftino, nepraktično, smatram da se čovjek umori tražeći ručicu za mjenjanje brzina, jedino Gramerovo sjedalo je ok.
Ajde drugi puta ako se pojavi slika Massey-a sa onim plavim top-linkom neka ne bude više plava, odi u trgovinu po crni sprej za 25 kn.
Imam MF6480, 155 KS, razlika u kabini nebo i zemlja naspram serije 5400.
mislim da gadno griješite
Prvo, traktor poskakuje po cesti
sve zavisi kakve su gume i kakv je cesta
ima jako tanke one gumene ublaživače udaraca odnosno gumene amortizere ispod kabine
pa šta če ti ublaživači udaraca uopče,makar ja mislim da su oni ok,ali,pa nečeš iči 40km/h po oranici
odma dok je bio novi imao je nekog problema s njim oko hidraulike, popuštala je je..
susjed nije imao nikakvih problema,zavidi na kakav se namjeriš...
Unutrašnjost izgleda jeftino, nepraktično, smatram da se čovjek umori tražeći ručicu za mjenjanje brzina, jedino Gramerovo sjedalo je ok.
To vam sve zavisi od opreme,a za ručicu,susjed ga jednom ušalta i onda samo dodaje gas,tako da se nezamara sa nikakvim ručicama...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
cini mi se da je netko vec imao takav slican komentar. da se serija 5 i nije bas pokazala, da je serija 6 puno bolja sto se tice udobnosti i kvalitete u kabini..
 
T

TOMY

Guest
Nema to veze s gumama, poskakivanje, tj ljuljanje, kao da imaš prikopčan 4 brazde okretač pa kad te zaljulja, e on to čini prazan, kad ides vise od 35. Kako ne trebaju one gume na čemu sjedi cijela kabina, pa da se sve vibracije prenose i na kabinu? Tko nije probao, nezna. Ma, vozis se 5 km/h po njivi pa je tvrd. Nemoj mi govorit da gadno griješim jer znam o čemu pričam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
što se tiće poskakivanja, pa i moj Same poskakuje po cesti i to dost pri punom gasu, tak da je to sve isto...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
moram staviti komentar na ovo.
vozio sam i jednog i drugog. seriju 5465 i seriju 6480.
to ima moj kum. istina je da je 5465 jako neudobna ali za sve je taj ali!!!
6480 ima zračnu kabinu i nema full opremu. ima samo nešto i + ima zračnu kabinu i on ide plovi po zemlji. al sve u svemu od tolkog silnog ljuljanja i udobnosti u 6480 ti dođe zlo jer nikad nisi na miru stalno ideš gore dolje.
5465 je traktor kak bi ja rekao baš za mene. ima 6 cilindara motor koji povlači prejako za 130ks moja usporedba i ja bih ga kupio takvog neudobnog, bez obzira kakav je jer tvđi traktor volim tak da osjetim da se vozim s traktorom po polju, ali je stroj novi i traktor baš za mene jer sam lud kad sjednem iz najudobnijeg u starog zetora 40 godina pa se navikni onda na krntiju.
i on 5465 nema nikakvu opremu. osim gramera i dodatnih svijetala na kabini. i normalno da je traktor tvrd. rakao je kum da mu se nije isplatilo uzimati s svom opremom, jer bi ga preskupo došao i normalno da je traktor neudoban.
nemoj govoriti da o gumam ne ovisi ljuljanje i udobnost traktora. kad je traktor 5465 kumu došao, imao je uže gume večeg profila i traktor je bio puno udobniji, ali su mu u oru rekli da čeju mu gume dopremiti kad stigneju s idučom pošiljkom, s tim da traktor ne ulazi u polje i za nekoliko dana su došle nove gume i felge niskoprofilne.
prednje su 540 a zadnje su 620.
i traktor je bio i tvrđi i bučniji u kabini i na cesti svaku grabicu upozna. sad kaže kum da je trebao ostaviti one gume jer je s ovima jako neudoban i da stalno skače i ljulja se po cesti kad ga gazi pun gas, a otraga ima rotodrljače 3 metra ili plugove 4 brazde.
a kaj se opreme tiče sve je stvar što uzimaš. jest da je od kuma 5465 bez opreme i puno pustiji traktor od 6480 ali 6480 nije tolko niti precizan na hidrauliku niti ne ore tak ljepo kao ovaj 5465 a i u mjenjanju brzina mirnije i lijepše prihvati brzinu 5465 nek 6480 jer 6480 trzne kad promjeni dok ovaj lijepo prihvati. to su njegve riječi a i što se mjenjanja tiče sam i ja primjetio dok sam vozio.
ali da ima razlike u kabini nebih rekao. malo više komandi ima 6480 i ima mjenjač na sjedalu pričvrščen što izleda elegntno i lijepo. drugo je sve slično.

veliki minus dajem 6480 seriji, jer troši akumulatore pošto mu se najprije uključi kompjuter i pumpa pa tek onda možeš upaliti traktor, i tu ga mora paliti svakih 2 tjedan da dopuni akumulatore traktor, jer drukčije ih iscrpi samo tak. dok ovaj 5465 ima drukčiji sistem. upali traktor i nemože narednih 2 minute krenutu dok motor malo ne dobije režim rada i dok ne uključi pumpu i sve ostale komande.
na silaži sam vozio s 5465 i traktor za mene nema nikakvih primjedbi osim tih malo preširokih guma s čime je i tvrđi. staviti mu zarčnu kabinu i standardne gume i bit če jedanka udobnost kao i kod 64xx. sve u svemu obadvije serije su super i svaki traktor ima prednosti i nedostatke, ali da ne valja to se nemože reč.
 
H

Hurlimann86

Guest
Kupite jd 5r on ide i 40 po polju bez da se treskaš u njemu.
Pričao mi prijatelj koji se je dobar s jednom našim farmerom koji ga je kupio.
 
M

MaliBrko

Guest
Pozdrav svima!
Moje mišljenje je da tlak u gumama pridonosi koliko če skakat.
Ja imam 6480 i malo mi skače pri brzini od 35-40 km/h a pri punoj brzini na 43 koliko ide maksimalno miran ko curica.
Susjed ima 5465 i vidim da mu uvijek podskakiva al nikad ga nisam pitao pri kojoj brzini.
Moj je6480 udobniji od 5465 njegovoga, kabina je na jastucima i nema skoro nikakvog zvuka u kabini što me živcira malo jer ko da je upaljen fen za kosu a ne traktor.
Što se tiče mjenjača dao bi prednost 64-tvorci ipaak je s više brzina, i kod mene se te brzine savršeno šaltaju.
Vozio sam ga punom brzinom a nosio sam vogel noot 1050 prekretač 4 brazde i isto je plivao po cesti.
a sad svako ima svoje mišljenje, i svi mi SVOGA KONJA HVALIMO A TUĐEG KUDIMO.
 

Najnoviji postovi

Na vrh