• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

T

TOMY

Guest
ja samo čekam sliku koju će staviti massey4455. :) Prodat ću traktor ako ti to imaš a ja nemam!
marko93, si ti to dobro gledao?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
TOMY kaže:
ja samo čekam sliku koju će staviti susjed massey4455. :)
marko93, si ti to dobro gledao?
Naravno da dobro..
Imam to na CLaasu tak da znam..
 
T

TOMY

Guest
Ok, Claas ima. Hurli ima. Nisi onda dobro gledao Masseye i njihovu regulaciju
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ne bi baš rekao:
Evo sa jednog 30xx zaokruženo:
f7ab07a6.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bas sam sad gledao tu sliku da budem siguran.
on govori o brzini dizanja poluga, zaokruzeno je samo za brzinu spustanja..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
tibor88 kaže:
bas sam sad gledao tu sliku da budem siguran.
on govori o brzini dizanja poluga, zaokruzeno je samo za brzinu spustanja..
A soo viš viš :blackeye
Onda se ispričavam,ali na krivo sam mislio..
Nisam do sad vidio da se brzina dizanja može štelat :scratch
 
M

Massey4455

Guest
evo slike Tomy...

edfee7ba.jpg


kaj ti nemaš to?
lijevi je za brzinu spuštanja a desni je za brzinu podizanja hidraulike...
 
T

TOMY

Guest
Heeej ljudi, da, radi se o BRZINI DIZANJA, dizanja dizanja........ za to pitam.
Hvala na slici massey4455, točno tako je i kod mene.

E sad, skroz lijevi potenciometar služi tome da ograničiš samu visinu podizanja, odrediš točku do koje će se poluge podići, jel tako, tako je.
Sa srednjim štelaš otpor, plivanje pluga npr... kad oreš težu zemlju okrenes na "4-5", lakšu na 2-3.
Desni je za brzinu spuštanja, jel tako, tako je. Odlično za spuštanje velikih tereta il bilo kakvih.
ALI
što je sa brzinom dizanja tog tereta. Moj prijatelj je imao to na svom starom MF-u (marko93 skoro istu kontrolnu ploču sa tvoje slike ima i taj massey) neznam koji tip, znam da je 155 ks i 1991 godina.
nemogu shvatit zasto su to izbacili iz proizvodnje. moram nazvat tvornicu.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Ja nisam jos nigdje vidjeo opciju da se moze regulirati brzina dizanja poluga?

Npr ja imam osjetljivost na promjenu visine,znaci dali reagira kada ore cim se digne 1cm ili tek 3cm.okvirno govorim.

Mozda si ti to zamjenio?
 
T

TOMY

Guest
Nisam zamjenio jer sam to probao kod prijatelja. MF 3655 je tip traktora.
Kupio je novi mf pred 2-3 godine i odma me pitao "a gdje još jedan potenciometar, ja sam tog imao u starom traktoru".
Nekom je to bitno nekom nije. Sve to ima svoje razloge zasto su neki imali neki nisu. Na mojem ako bi mi gas bio na 1500 ili veći, poluge bi za sekundu bile skroz gore, no nema potrebe davati veliki gas pri podizanju...osim mozda kod oranja, tj izlaženja iz oranja..
 
M

Massey4455

Guest
sve si dobro rekao tomy....
ali moj uopće općenito ne podiže brzo ni lakše ni teže strojeve
 
T

TOMY

Guest
Moj podiže dosta brzo, u leru ajd normalno al nije to to. Ili mi se čini naspram zetora. Koju pumpu imaš unutra? Ja imam TFLS, čini mi se da je 110 lit/min.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
TOMY kaže:
Nisam zamjenio jer sam to probao kod prijatelja. MF 3655 je tip traktora.
Kupio je novi mf pred 2-3 godine i odma me pitao "a gdje još jedan potenciometar, ja sam tog imao u starom traktoru".
Nekom je to bitno nekom nije. Sve to ima svoje razloge zasto su neki imali neki nisu. Na mojem ako bi mi gas bio na 1500 ili veći, poluge bi za sekundu bile skroz gore, no nema potrebe davati veliki gas pri podizanju...osim mozda kod oranja, tj izlaženja iz oranja..
Možda je prijatelj pobrkao potenciometre ;) što se tiče dizanja poluga tu je već malo teže napraviti regulaciju, treba regulator protoka i ventil za ograničenje tlaka. Taj tlačni ventil mora propustit višak tlaka koji se stvara na regulatoru protoka, isti taj ventil će propustiti i pod većim teretom, pa tako bi se moglo desiti da neki teži priključak traktor nemože dignuti, sumnjam da su ugrađivali tako nešto. Ako je i bilo takvo nešto na tom traktoru, onda kad bi se naštimalo na sporo dizanje, trebalo bi se čuti lagano zujanje opterećene pumpe (jer pumpa stvara protok koji regulacioni ventil "koči") i kad bi se tako duže radilo hidraulika bi se pregrijavala.

Najbolja regulacija brzine protoka ulja, odnosno podizanja podizanja poluga je promjenom broja okretaja pumpe (tj motora). ;)
 
M

Massey4455

Guest
e danas sam razgovaral u vezi toga potenciometra i slike koju sam stavil.
i probal sam opet podići teret i naštimavati to i nije tak kak ti kažeš. na onoj slici lijevi je za naštimavanje brzine spuštanja hidraulik, srednji je fina hidraulika kao što si i ti rakao dok oreš neku tešku zemlju onda staviš na 4-5 ili neku lakšu zemlju onda staviš na 2-3 ,a treći odnosno desni je za naštimavanje brzine podizanja hidraulike.
bar je tak kod mene.
a neznam kak je to kod tebe. kak to nemaš.
koja je godina traktor.
daj poslikaj da to vidimo kod tebe.
 
T

TOMY

Guest
DF prema svoj logici je tako, da.
Hmmm, 4455 kod mene je isto takva slika, traktor je 2006 god.
Sa lijevim štelam max visinu, (a ne brzinu spuštanja ko kod tebe, iako ona slika lijevog dugmeta govori da time reguliraš max visinu, gornju granicu...),
Srednjim finoće.
Desni brzinu spuštanja. To je tak kod mene. Osim, mozda taj za brzinu spuštanja radi dva posla, reguliras i brzinu dizanja i brzinu spuštanja... to nisam nikad ni probao, uvijek mi je to spuštanje namješteno na više od pola kruga...
Ti još imaš "slip control", a ja to nemam. Dobra stvar, jel?
 
M

Massey4455

Guest
pa probaj vjerojatno je to.
moral bi to imati.
kod mene ima sigurno.
 
T

TOMY

Guest
evo i moje slike, znači sve isto kao kod tebe,
040220101125.jpg

a medvjed i dalje spava zimski san....
040220101131.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
marko93 kaže:
Ne bi baš rekao:
Evo sa jednog 30xx zaokruženo:
f7ab07a6.jpg
Kod mene je to malo kontra okrenuto. Prekidać broj 1 je na mjestu potenciometra 5 i obrnuto. E sad me zanima što je onaj gumb 2? Vidim što je nacrtano ali to u svakom slučaju nemam pa me interesira.
 
T

TOMY

Guest
cabage kaže:
marko93 kaže:
Ne bi baš rekao:
Evo sa jednog 30xx zaokruženo:
f7ab07a6.jpg
Kod mene je to malo kontra okrenuto. Prekidać broj 1 je na mjestu potenciometra 5 i obrnuto. E sad me zanima što je onaj gumb 2? Vidim što je nacrtano ali to u svakom slučaju nemam pa me interesira.

Pritiskom na gumb 2, potenciometri 5 i 7 gube svoje značenje. Znači, u oranju ga pritisneš pa plug ode u zemlju kolko god može. Kod sijanja u kombinaciji rotodrljača+sijačica isto ga mozes pritisnut ako ti prednji kotači ulaze u poprečni jarak (npr ako moraš ić preko međe) pa bi se sijačica podigla i nebi sijala... Uglavnom rijetko se koristi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh