• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Rađen je u turskoj,ali ima Deutz motor!
Josipe,dali bi ga ti uzeo?
Ne izgleda loše ni karakteristikama a ni cijenom naprema orginal MF-ovima.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
hehe,da,nije loš.
Mene bi više zanimalo kada bi netko napravio usporedbu tog MF-a i MF-a 4455!
Znači,motor,mjenjač,cijena i tako to . :)

Usporedba MFa turske verzije i MFa francuske verzije (modeli 3.105 i 4455) bi te razocarala u korist Francuza mada ni oni nisu savrseni.
Clan Bogec ima 4455 i on bi ti ga najbolje opisao samo sto ga nema na forumu od kako je postao medijska licnost...

Kolika je razlika u cijeni vjeruj mi da je tolika razlika i u onomu sto dobijes za svoje novce.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Usporedba MFa turske verzije i MFa francuske verzije (modeli 3.105 i 4455) bi te razocarala u korist Francuza mada ni oni nisu savrseni.
Clan Bogec ima 4455 i on bi ti ga najbolje opisao samo sto ga nema na forumu od kako je postao medijska licnost...

Kolika je razlika u cijeni vjeruj mi da je tolika razlika i u onomu sto dobijes za svoje novce.
4455 je Valtra ;) i nema puno veze s Beauvaisom.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Rađen je u turskoj,ali ima Deutz motor!
Josipe,dali bi ga ti uzeo?
Ne izgleda loše ni karakteristikama a ni cijenom naprema orginal MF-ovima.

ma nikada oni u turskoj neće napraviti nešto kao što to rade francuzi,njemci ili talijani i nije bitno koje je marke traktor ili nešto drugo.pitanje je da li u turskoj uopće postoji završna kontrola,a ako i postoji baš me zanima kakvih su kvalifikacija ti kontrolori i po kojim normama određuju kvalitetu bilo čega što proizvode.
Nedavno sam bio u posjetu tvornici Case i Steyr sa tvrtkom agronom i mogu vam reći da sam zadovoljan sa njihovom završnom kontrolom.sama tvornica izgleda savršeno,a radione gdje se proizvode traktori imaju odvojene prostorije gdje se svaki traktor još jedanput detaljno pregleda.naravno da skoro svaki traktor ima nekih dječijih bolesti u početku i zbog toga se ne treba previše brinuti jer će to servis otkloniti.
dino ako ćemo iskreno taj traktor se i meni sviđa izgledom ali ja ga nikada ne bih kupio jer bi me najvjerovatnije iznevjerio.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
...izašla je nova serija 5400 sa novom maskom slična na jačoj seriji 8600,ali samo za nove modele 5420,5430,5440 i 5450..

mf5400feat4.jpg

By null at 2011-02-21
mf5400feat3.jpg

By null at 2011-02-21
mf5400feat2.jpg

By null at 2011-02-21
mf5400feat1.jpg

By null at 2011-02-21
mf5400mainpage.jpg

By null at 2011-02-21
 
Posljednje uređivanje:
V

VOJVODJANIN

Guest
Kolege poljodelci potrebna mi pomoć oko MF 6170.Moj brat ga je uvezao iz Poljske, juče stigao, redovno je upalio i krenemo ,posle 2 km vožnje otkaže kvačilo, pa menjač i na kraju volan.Došlepali ga kući, upalimo sve radi posle 10-15 min. rada opet sve poče da otkazuje. Gde je problem, manjak ulja ili nešto drugo.Unapred zahvalan.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sve to sto je otkazalo radi na tlak (pritisak) ulja, e sad, ili ulja nema dovoljno ili filter zastopan ili oslabila pumpa ili je od stajanja propustila kakva gumica pa tu gubi tlak. Najbolje krenut redom provjeriti sve. To je sve sto mozes sam napraviti. Ako ulja ima dovoljno i nigdje ne curi onda trazi strucnjaka jer ce ti nekakav amater raskopati pol traktora uzalud. Ako je traktor imao neki veci kvar koji se prijasnjem vlasniku nije dalo-htjelo finansirati moguce da su ga skrpali da radi dok se ne proda (drzi vodu dok majstori ne odu). Svakako se posavjetuj sa nekim strucnjakom.
Mislim da nije neki velik kvar.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Hvala na odgovoru, svakako će majstor raditi samo da znamo šta je otprilike jer je brat sada u stanju :madmana::madmana::madmana:
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Mislim da bi u startu trebao da promeniš ulje i filtere ,pa tek tada dalje.Ko zna kad je to menjano ako je bio planiran za prodaju.
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Da obavezno zamjeniti ulje i filter , svejedno se filter mijenja na 500 sati , a ulje na 1000.
Filter obavezno original AGCO , a ulje ima više sličnih opcija , ja sipam shell donax td .
Zanimljivo kolko me posjeća na sličan problem kad sam kupio MF . Isto tek ga dovezo , a prije nisam radio sa MFom , i nakon mog čačkanja hidraulika poče da bude neposlušna :madmana:.
Osto sam par sati gledajući i :madmana:, vidim da ječi dole oko pumpe i na kraju skužim da sam drndajući ručice i dugmad jedan ventil hidraulike (ručicu) ostavio u nekom medjupoložaju , vratim u sredinu i sve radi. Pogledajte da nije tako neka glupost pošto ste friški a radoznali.
Ako ulja ima dovoljno i ne curi logično je da neki od agregata ( kardan ,volan ,kvačilo, hidraulika , dynashift ili sl vuče (troši ) pritisak.
Ovo je onako laički ali nekad bude neka glupost.
 
M

MOCO

Guest
Planiram kupiti neki MF s prednjim utovarivačem, ali lege mi kažu da se toga ostavim, tj. ako naletim na dobrog to je kao da sam dobio na lotu. Pa onda za svakog kojeg nađem u ponudi, kad se raspitam bude da ima neki feler. Koliko u tome ima istine? Ili je to možda negativna reklama konkurencije? Ili postoje modeli koji su baš za zaobići?
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
...izašla je nova serija 5400 sa novom maskom slična na jačoj seriji 8600,ali samo za nove modele 5420,5430,5440 i 5450..

mf5400feat4.jpg

By null at 2011-02-21
mf5400feat3.jpg

By null at 2011-02-21
mf5400feat2.jpg

By null at 2011-02-21
mf5400feat1.jpg

By null at 2011-02-21
mf5400mainpage.jpg

By null at 2011-02-21

Fino izgleda, samo mi ne leži toliko oborena hauba, iako je puno zgodnije u radu. Kako vam se čini taj traktor? Čačkajući po internetu našao sam različite podatke o snagama te serije... Dali ima saznanja kako će biti za naše tržište?
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Fino izgleda, samo mi ne leži toliko oborena hauba, iako je puno zgodnije u radu. Kako vam se čini taj traktor? Čačkajući po internetu našao sam različite podatke o snagama te serije... Dali ima saznanja kako će biti za naše tržište?

...već je izašla....meni bi odgovarala takva hauba ali model bez prednje vuče i to samo za sjetvu i kultivaciju....
 

Najnoviji postovi

Na vrh