• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas u selu sam uhvatio jednog massei-a 8450 sa flieg gigant prikolicom sa 4 osovine,u prijevozu silaže. I iza njega je manji mf 5465,i neki stariji fend,i jd-ov silokombajn 7450i i sve od istoga gazde. Bio je u transportu silaže u međimurju,možda ga kolege sa foruma znaju iz viđenja

http://imageshack.us
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
pozz ekipa jel neko ima iskustva s mf 8160 potrošnja kvarovi i općenito o njemu nešto kolega ima na ponudi jedan takav pa ga zanima na što obratit pažnju,neka moderatori presele ako nije na dobrom mjestu!!
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
mi imamim 8120 sad bude 2 god nist se još nije pokvarlo malo puši crno kad se doda gas????
Radimo oko 60 rali zemlje sto zanjega nije puno
potrošnja dosta velika

danas mi ujak kaže da može biti do diza taj dim??? Dali i potrošnja može imati veze stim
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
s koliko plugova oreš i koliko troši po jutru? kako ti se ponaša mjenjač mislim šaltanje ABCD
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam imao takav problem pa sam radio pumpu i dize a uz sve to sjedista ventila su bila pojedena maximalno, jednostavno nestala. Onda su isli novi ventili, vodilice, sicevi, nova brtva glave (naravno original) i nakon svega toga se crni dim znatno smanjio ali nije nestao do kraja, ipak je to stroj star 20 godina. Moram reci da sada nakon 200tinjak sati jako lijepo radi.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
kodmene je crni dim samo kad dodajem gas i poslije kad ostanu isti obrtaji nema dima,
dal se to isplati raditi , dal ti je utjecalo na potrošnju to sto si napravio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovaj moj je dimio ko parnjača a najviše dok se dodaje gas. Svaki dimi dok se dodaje gas, ako kasnije nema crnog dima nediraj ništ. Potrošnja je otprilike ista kao prije samo motor sada puno veselije radi i ima jači šus tj više snage.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
kakvo je stanje sa uvozom starih traktora zapeo mi za oko jedan mf 188 kao nov je u engleskoj kakve su procedure može li se uvesti i registrirati kod nas
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jedno teoretsko pitanje..
perkins - 4cil, 75ks zaletava se u leru. sta bi mogao biti uzrok tome?
druge detalje neznam, ali inace bi motor trebao biti ok, osim tog rada na ler gasu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možda promjenit membranu u boš pumpi.
Tak nas imt zezal nova membrana i super.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
jedno teoretsko pitanje..
perkins - 4cil, 75ks zaletava se u leru. sta bi mogao biti uzrok tome?
druge detalje neznam, ali inace bi motor trebao biti ok, osim tog rada na ler gasu.

pretpostavljam rotaciona pumpa je u pitanju.... pitanje je ako je rađen motor i pumpa , ali po mojoj procjeni 99% sam siguran da je pumpa, nije dobro podešena, ili je već tlačna glava loša pa nema točan kut ubrizgavanja..... bilo je već par slučajeva tog zaletavanja...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Možda promjenit membranu u boš pumpi.
Tak nas imt zezal nova membrana i super.

Taj motor ima roto pumpu.Nema nikakve membrane u PVP.
Zaletava se vjerovatno jer regulator pumpe nije ok.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ali uglavnom nebi trebala biti velika greska, ne?
hvala decki na odgovorima, za sada..
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Pozdrav ljudi, novi sam ovdje pa nemojte zamjeriti, imam par pitanja pa svaki svjet dobro dođe. Čovjek mi želi prodati masey ferguson 399 sa stollovim prednjim utovarivačem, znam da se radi o izuzetno kvlaitetnom traktoru, ali želi 15 500 eura, traktor je 95 ili 96 godina (ne znam točno),a i gume mu nisu baš neke. Meni utovarivač uopće ne treba jer imam jednog već montiranog na traktoru, a drugačije ga ne želi prodati, svaki savjet dobro dođe :DDDD
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dali si vidio traktor uživo,i kakav je??
Kak motor radi,hidraulika,kakav mjenjač ima??
A što se tiče cijene mislim da je ralna za takav traktor,vidio sam ga na njuškalu..

Moj savjet bi bio da utovarivač nikad nije na odmat kod traktora,uvijek se nađe posla za njega iako ga imaš več na jednom traktoru..Naravno,uvijek je moguče prodat posebo utovarivač..
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Jesam vidio sam ga uživo, traktor nije "pripremljen " za prodaju, nego čovjek radi doma s njime na poljorivredi što je i bolje. Traktor je englez, sve mehanika i radi ko vurica, ima 5 tisuća i nešto sati, prednji hidraulik između ostalog.... vidjet ćemo, jel zna još netko za taj model da se prodaje gdje možda? Kolko vidim nema niti jednog na njuškalu.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh