• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Ne gledam bas MF-a, ali zato lajkam za njega :)
Dobro izgleda a najbitnije da bu išel bez kvarova. Sretno!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Hvala na željama ;)
Nadamo se i mi da bude nas poslužio bez puno ulaganja..

Izorao je svoje prve brazde u HR ;)

OI6HZmp.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Plug izgleda malo premali za njega...fale još dvije brazde :)
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Poštovanje, zanima me ako mi može netko reći kako su se kod nas pokazali ovi pakistanski Massey Fergusoni (Millat valjda), jer sve postove koje sam uspio pronaći na ovim našim forumima su pa skoro 10 godina stari, odnosno iz vremena kad su ih ljudi tek počeli kupovati. Vidim, sad ima nekoliko modela 240 na prodaju, al meni je za oko zapeo jedan 260. Pašu li na njih dijelovi s "običnih" Masseya, te ako ne dal ima u RH neki dobavljač rezervnih dijelova za te traktore? Hvala.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Dobri su izgleda kod mene u selu ima 2 i idu bez problema..
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Evo malo i mene.
Ovaj moj MF 3060 bude me izludel.
Da si ga ne znam sam složiti već bi bankrotiral.
Nedavno je dobil novi anlaser jer nije dobro palil sad zajebava prekidač na kvačilu.
Nedavno smo promjenili ulje u getribi(shell spirax S4 txm) i Donaldsonov filter.Tu počinju problemi.
Od nekud se stvara fina prašina koja prolazi kroz filter i pumpu(isto nova montirana jer je ostal bez volana i cilindar prepakiran) i ulazi u ventile za šperu,4x4,zec-kornjača,dizanje i spuštanje hidraulike.Danas brat poćeo malćirati i nakon 2 prohoda hidraulika ne spušta,4x4 ne radi ostala špera upaljena i nema radnih brzina.
Sutra skidam rukavce jer sumnjam da su koćnice potrošene pa da one rade tu prašinu a i par puta se začulo kao da stružu kočnice.
Prije je bilo unutra i transhidraola i hidraola i nije bilo problema a sad ovo zeza.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Najvjerojatnije su kočnice u pitanju..

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
A kaj taj MF nema usisni ispred i tlačni filter iza pumpe?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Moj isto nema tlačni, samo usisni filer.

Ako su ti kočnice potrošene, to bi morao čut kad staješ, mora "škripit".
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Samo usisni filter.Kupio sam kod Jakopića neki Bepco filter i mislio da on ne valja ali ista stvar i sa Donaldsonovim.U manualu piše da ima taj usisni i prije ulaza u orbitol od volana da ima i tlačni ali kod mene toga nema.Zadnjih par kočenja sam čuo škripanje.Prije tog sam mislio da škripe od prikolice kočnice.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Evo rastavili smo.Desna kočiona lamela potrošena do željeza i željezni dio koji pritišće lamelu je dosta izbrazdan.To samo potokariti ili ima novo.
Lijeva strana je dobra,lamela ko nova to mi nije jasno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Usporedi debljine prije tokarenja.
Jel ima velike cilindre ko lamela ili ima kuglice i cilindre sa strane?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kod Jakopića kupi novu lamelu a potisnu ploču otokari.. Obavezno stavite nove gumice na potisnu ploču..

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za sad smo zadovoljni,napravili smo oko 100rs u raznim poslovima i nije bilo problema:

34747361_10214423581257733_22633330893651968_n.jpg
 

gubec

Novi član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
12
Pozdrav forumaši. Da li ima tko kakva uputstva za massey ferguson 6480 dyna 6, 2012. godina?
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Ima li tko kakva iskustva i savjete oko masseya 4245 ili 4255??
Imaju li traktori te serije nekakve posebne "mane"??
 

Najnoviji postovi

Na vrh