• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Harris Ferguson TEY 20, diesel

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
pozdrav, ako netko ima kakve upute o tom traktoru neka se javi. traktor je 1954 godina, diesel motor, točan model je TE-20, a oznaka "Y" neznam šta označava...inače je jako sličan IMT533, ustvari sve je manje više isto, osim navoja (colni), mjenjač je sa 4 brzine, nema sporih, pali se preko ručice mjenjača, ima veći diferencijal i nekoliko u ono vrijeme revolucionarnih, nazovimo to "izuma" koje je danas lijepo vidjeti kako se to nekad radilo...uglavno po toj licenci je rađen IMT (533,539)...

stavio sam par slika u "zajednica" "slike i albumi" , a kad bude novih opet ću.

picture.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

davorinv8

Novi član
Tu od
18 Svi 2014
Poruka
3
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

Pozdrav iz Slovenije!
Imam isti traktor kot ti, še je v obnovi, TE Y 20 letnik 1956 .
Y pomeni YUGOSLAVIA.
Ti traktorji so bili izdelani po naročilu za Jugoslavijo kjer je na internem natečaju v novonastali tovarni ITM pozneje IMT zmagala tovarna MASSEY HARRRIS FERGUSON iz Anglije .
Izdelanih je bilo natanko 1996 traktorjev in sicer od 15.11.1955 do 23.3.1956
Ti traktorji so bili opremljeni s najsodobnejšimi traktorskimi diesel motorji tistega časa - PERKINS P3 z 32 KM. Pozneje so ta motor kopirali v IMT-ju pod oznako IM 033/T.
Vgrajevali so ga na IMT 533, ki pa je kopija sivo - zlatega FE 35 oziroma rdečega MF 35X.
TEY 20 je imel dve serijski številki: eno pod volanom -original tovarniško -angleško in drugo na prednjem mostu pri prednjem levem kolesu, udarili so jo v IMT-ju imela je oznako S56xxxx , 56 pomeni leto izdelave.(ali 55).xxxx pa zaporedno serijsko številko.

TEY 20 JE OBVEZNO SIVE BARVE - NE RDEČE!!! Pazi to ! Haubo in blatnike prebarvaj na sivo barvo. Pa tisti grdi sedež čim prej odstrani dol.:icon_thumright:

Zanimivost:
TE20 je bil kopija ameriškega traktorja FORD 2N (1942) ,
ki je bil okleščena verzija FORD 9N (1939) zaradi 2 svetovne vojne.
FORD 9N in 2N sta bila plod sodelovanja med Henry Fordom in Harryjem Fergusonom. Ford in Ferguson sta se sporekla zaradi patenta Fergusonove hidravlike, zato je odšel Ferguson v samostojno proizvodnjo traktorjev. Tako je nastal TE20.
Traktorje TE20 so na Banner Lane factory in Coventry delali od 1946 do 1956.
Izdelanih je bilo 517651 traktorjev TE20.

Evo, še link do mojega TEY20 na YOUTUBU :
https://www.youtube.com/watch?v=_yklX5X52kM

Če hočeš me kontaktiraj!
Lep pozdrav
Davorin iz Slovenije
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

Hvala Davorin, nisam znao koje je godište. Stvarno korisni podaci :) piše 560604, znači 1956 i 604 u seriji...
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

pozzz ljudi... zanima me jel postoje djelovi za taj traktor u hrvatskoj, koliko je konja i koja je masina na njemu? zahvaljujem unaprijed
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

js ti neznam, Davorin je zbirka podataka :) kod mene na traktoru je motor IMR, to bi trebalo biti oko 35 ks...znači nije original
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

Perkins motor ide u njega 18 ili 20ks tako nesto, imam doma TE 25, ima 28 ks perkins motor, jedino je ofarban u crveno zbog prijasnjeg vlasnika, nije bas u originalnom stanju :)
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

Daj stavi koju sliku!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

ima djelova, samo treba njuškati. ima jedan ovdje u blizini jako povoljno, ali ti neću reći gdje, da se ne bi kupio slučajno :icon_fU:
po brodu sam vidio jednog da se voza s banzekom. a nedavno je jedan kod vukovara prodan za 6000 kn. bio ko nov :)

a šta ti treba od djelova, ako se nađe, slučajno...?
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

Bit ce slika za koji dan, nemam vremena sad bas, ali nabacit cu ako stignem sutra ;)
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

ima djelova, samo treba njuškati. ima jedan ovdje u blizini jako povoljno, ali ti neću reći gdje, da se ne bi kupio slučajno :icon_fU:
po brodu sam vidio jednog da se voza s banzekom. a nedavno je jedan kod vukovara prodan za 6000 kn. bio ko nov :)

a šta ti treba od djelova, ako se nađe, slučajno...?
znam uzeo sam jednog za 450€ sa platonom odlican 56.g. ko zmaj....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

smiješ ti i slike stavit, neće se nitko naljutit...
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

Evo "našeg" Masseya, našeg pod navodnicima jer je prodan prije 3 godine. imao je 4 brzine + rikverc, a šesta pozicija na mjenjaču je bila za paljenje, i naprjed na prednjoj maski ima rupu kroz koju je išla kurbla, :icon_fU:

ps: mislim da u mom nije bio motor 20 ks nego 35
 

Prilozi

  • massey-ferguson-35-ks-slika-6023266.jpg
    massey-ferguson-35-ks-slika-6023266.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 171
  • massey-ferguson-35-ks-slika-6023267.jpg
    massey-ferguson-35-ks-slika-6023267.jpg
    71.6 KB · Pregleda: 193
  • massey-ferguson-35-ks-slika-6023269.jpg
    massey-ferguson-35-ks-slika-6023269.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 175
  • massey-ferguson-35-ks-slika-6023271.jpg
    massey-ferguson-35-ks-slika-6023271.jpg
    82 KB · Pregleda: 175
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

A kaj si umjesto pojasa suvozača vezal lancem naročito ako je:drink:
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

hahaha, daska je namjenjena za suvozača a lanci za reguliranje dubine oranja i tanjuranja, taj traktor nema fine hidraulike a lagan je i nije mogao vući olt tanjurače 20d spuštene do kraja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

Nemam lanca ali za visinu (naročito silokombajn) podmetnem drvo između ruke i trube na desnoj strani :icon_kidra:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

ti traktorići su skupljačima sekundarnih sirovina zanimljivi jer je kučište mjenjača aluminijsko
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

te sakupljače sekundarnih sirovina treba tući lopatom dok se ne prilagode normama civilizacijskih dostignuća. ja sam počeo s čekićem izlaziti kad ih vidim na ulici.

taj traktor sam viđao po njuškalu, ako se ne varam. zapamtio sam ga po tom umetku, između table i haube. teško ih je i naći s orginalnim motorom, to su bili sve colne mjere, pa je kasnije bilo problema za djelove. po koliko je prodan, ako se smije znati?
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

ako misliš na "bijeli umetak" to je akumulator. prodan je za 10 000 kn, bio je potpuno ispravan, od kočnica, struje, hidraulike...
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

trebam brzinski odgovor
nemam akumulatora na traktoru...jer bi on upalio bez njega na guranac???
mal smjesno pitanje al ja neznam, a traktor mi nije kotkuce..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

Ako nema el-ventil na PVP I ako je klasična getriba bi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh