• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Harris Ferguson TEY 20, diesel

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

a traktor je ko Vuga sto je slike stavio.....istiii
hvala na odgovoru
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

@vuga, najviša točka haube je inače u ravnini s instrument tablom. kad se ubaci veći motor, hauba se, ili preradi ili ne sjeda više kako treba. kod tebe je ubačen limeni umetak između haube i instrument table. znam šta je akumulator...
dobro si trgovao, nije loša cijena.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

oštro oko, svaka čast, :icon_fU: kaže otac da je bio stavljen motor od 533, ali prije nego ga je on kupio
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

pozdrav drustvo.
jel bi mi mogao objasniti neko kako se radi sa grubom hidraulikom. traktor je isti kao od VUGA.
ima samo jednu rucicu za hidrauliku, nez jel to gruba ili fina.
i sto na tom traktoru znace one dvije papucice s ljeve i desne strane (, a nisu kvacilo i kocnica) hvala... :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

Papuce sastrane su blokade,tj. pomocu njih se moš okrenut...ko IMT s kočnicama
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

aha ok hval ti. ma uzeo sam takav traktor pa ga malo sredujem.
a jel znas sto o toj hidraulici, jel se moze tanjurat? mislim ono da nemoram vezat sa lancima ili tak nes...
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

hidraulika je jaka dok pumpa dela, tj. dok kardan vrti, mada mislim da bi tanjurače mogle zeznuti stvar. Ja sam svoju hidrauliku sredil, nedavno sam bil u šumi, nisam se mogao izvući van pa sam između rude prikolice na hidrauliku metnul metricu, da malo pritisnem zadnji kraj i od tad više hidraulika ne dela. Tj. kad ju ukljućim digne, ali čim ju opteretim sa svojih 90 kg pada
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

hidraulika je jaka dok pumpa dela, tj. dok kardan vrti, mada mislim da bi tanjurače mogle zeznuti stvar. Ja sam svoju hidrauliku sredil, nedavno sam bil u šumi, nisam se mogao izvući van pa sam između rude prikolice na hidrauliku metnul metricu, da malo pritisnem zadnji kraj i od tad više hidraulika ne dela. Tj. kad ju ukljućim digne, ali čim ju opteretim sa svojih 90 kg pada
a ja bi radio jutro zemlje i mozda jednom ili dvaput otisao sa njim u sumu, ono sa 4m prikolicom. ma mislim da bi trebao delat.
neznam samo kako su se ljudi prije tim traktorom koristili? :tractor:
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

ma služili su se bolje nego što se danas ljudi služe sa novim traktorima. Kvarova je bilo malo i ništa, a to se dalo popraviti sa par ključa i gdje si htio. A imam susjeda koji je 1956 godine, kad su ti strojevi došli u tadašnji PIK, zadužio jednog. Nema šta nije sa njim radio, kaže najviše tereta šta je vukao s njim je bila jednoosivinka i dvoosovinka pune tereta. Prije nekog vremena sam sreo jednog starog koji je imao prikopčan plug, dvobrazni 14 cola, i imao ga je vezanog, onako kaže zbog sigurnosti. Mislim da znam gdje sam pogriješil pa ga bum opet raskopal, mada, iskreno, čim se sjetim onog poklopca kučišta hidraulike, mase, kuta vraćanja, nezgodnog kopčanja opruge...možda mi hidraulika ni ne treba :) :) :)
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

da bas tako prije su se ljudi znali sluzit tim malim strojevima i sve su stigli, a danas je i onaj najveci premal.
ma ovaj moj nije radio nista tesko 15-ak godina. orao je samo vrt(jednobraznim plugom) od nekih 100m2 i to potanjurao, i sad vec 3-4 godine stoji garaziran, a i taj covjek mi kaze da ni prije nije nesto puno radio... mislim da ce me sluzit za moje potrebe dok neskupim za nesta vece
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

haha ma treba samo pripazit. a to sto je on povezao to je sigurno radi dubine, iako nekuzim razlog po youtubu ima videa di nema nista povezano i ore bez problema
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

ma kod oranja nećeš imati problema. Mislio sam na transport, da ne padne dolje treba paziti. Ja sam u svoj spizdio preko 13.000 kuna, ali stvarno radi ko singerica. Zeznuo sam što nisam odmah pretepo pumpu hidraulike kad je već sve bilo vani. I da stvar bude najgora, sad kad je "mali" riješen, recimo to tako "dobio" sam Same frutetto II 75 ks, iz 1998. godine...sad imam dva :)
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Re: massey harris ferguson TEY 20, diesel

e mene je to brinulo da ce bit kod oranja problem... a ja se nadam da necu morati bas toliko.
e pa sad das meni jednog kad vec imas viska. haha
ma to je zvjerka
 

nenad667

Novi član
Tu od
25 Svi 2011
Poruka
11
Imam isti takav traktor kao kolega iz Slo, sad me interesira dali se moze ugraditi duplo kvacilo na njega , posto sluzi samo ljeti za kosnju i baliranje.
 

nenad667

Novi član
Tu od
25 Svi 2011
Poruka
11
Gdje kupiti dijelove , koliko penezi ??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
Pozdrav,
Imam takav traktor kao i ti strijelac, znaci zadnji kraj mf a motor imt533. Moj problem je tanko izlazno kardansko vratilo! Ne mogu kocat malcer i ostale prikljucke jer mi je kardan 1"1/8, to sam pokusao rijesiti redukcijom na standardnu mjeru koju sam kupovao u trgoagenciji krizevci ali ih vrlo brzo kardan unisti jer materijal od kojeg je napravljena redukcija nije termicki obraden. Kako da najlakse rijesim taj problem?!
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
uzet kvalitetniji materijal sa većom čvrstoćom i žilavosti i dati nekom majstoru da vam napravi redukciju
 

koky

Novi član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
13
Da li bi se moglo kupiti cijelo novo izlazno vratilo? Da li pase od imt 533 ili nekog drugog traktora?
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
teško da će pasati od imt-a jer su na massey-u sve mjere colne. a kod ovoga što sam prije napisao ako se uzme kvalitetniji čelik od kardanskog vratila doći će do oštećenja kardanskog vratila!
 

Najnoviji postovi

Na vrh