• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MATEK123456

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
e dobro onda došao je i trenutak da stavim slike , pošto ste navalili tako... početkom prolječa sljedi komplet obnova , limarija gdje je kaj preprhnuto zakrpati staviti novi lim gdje treba , kompletno farbanje , nutra tapiciranje , i to sve kaj ide uz to...kao što je kolega kikic mf napravio na svojem mf-u..e kikic daj mi reci koji su brojevi farbe , crvena i siva ..i daj mi reci kak si morot obradio prije farbanja samo komplet pranje ili?

pa evo slika :
DSC00454.jpg

DSC00453.jpg

DSC00455.jpg

DSC00452.jpg

DSC00458.jpg

niej baš bajno i sjajno unutra ali šta je tu je sve se bude to posložilo

DSC00459.jpg

DSC00460.jpg

DSC00463.jpg

DSC00461.jpg

DSC00464.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
da i ja se pridružim ćestitkama na prinovi :partyman::partyman::drinkers::drinkers: da napravi još puno radni sati bez kvarova :weedman::weedman:
dok ga budeš malo ušminko bit če kao novi :finga::finga:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čestitke,super je!
Malo limariju središ i to je to!
Motor se vidi da je suh.
A što je sa izvodima? :O
A koje su dimenzije guma,super kombinacija,široke i uzane,hehe
inače,budeš vidio,pravi traktor si kupio... ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
hvala svima, star je ali je ok , od prijatelja traktor , znači znam šta sam kupio i da je sigurno dobar...:D

a izvodi , nema ih, al budemo sve to posložili... i sad još nabavit prednji utovarivač za njega i to je to...
 
B

BAGERISTA

Guest
Samo gas,,,,ima da se sredi da bude ko nov,......
Bitno da je srce zdravo.............:partyman::partyman:eek:stalo se sve napravi s manjim troškovima..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobar stroj si kupio:):supz:

Neka je on star,nema to veze,služit če te kao i večina novijih...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e dobro onda došao je i trenutak da stavim slike , pošto ste navalili tako... početkom prolječa sljedi komplet obnova , limarija gdje je kaj preprhnuto zakrpati staviti novi lim gdje treba , kompletno farbanje , nutra tapiciranje , i to sve kaj ide uz to...kao što je kolega kikic mf napravio na svojem mf-u..e kikic daj mi reci koji su brojevi farbe , crvena i siva ..i daj mi reci kak si morot obradio prije farbanja samo komplet pranje ili?

ej kolega svaka čast na traktoru. vidim imaš power na njemu, i ako me dobro siječanje služi to bi bio mjenjač 3 brzine + rikverc i naravno power :)
ma imaš negdje tema gdi sam ja uređivao. i jedan svjet. nemoj ga stavljat cijelog u crveno s kabinom.
kabinu stavi od pola na gore sivu, kako je i kod mene. odma će ljepše izgledat, a i noviji je tip tako.
eh sad me puno pitaš za broj boje. sivu sam birao od oka, po usporedbi stare. tj motor getriba i ostatak je tamnije siva, dok sam felge i kabinu stavio svijetliju, tak da je razlika na oko bila jako mala, ali kad sam kompletirao felge na njega vidla se razlika između glavčine i šerafa naspram felge. za sivu ti stvarno neznam jer sam kupovao od oka i nijense koja mi se sviđala.
a crvena je bila original massey ferguson, ali svijetlija varijanta. jer postoje samo 2 vrste, tamnija i svijetlija. tamija dođe žarko crvena, a svijetlija je ona koja je na mojem mf-u, ali crvenu imam negdje broj. potražit ću pa ću ti javit. a i ja ću kroz koji dan opet kupiti tu crvenu boju i temeljnu i sve pa ću ti znat reći toćno. jer sad veliki mf dolazi na red 8).:D:D
najprija sam poskidao limariju i potrgao tapicirunge i rakomadao sve kaj se dalo, pa sam ga dobro oprao vručim pranjem, ostavio da se osuši i donio neku tekućinu iz njemačke kaj dok se našprica mora odstajat jedno pol sata i ponovo vručim pranjme oprat da ta tekućina i voda baci onu boju koja se ne drži dobro na njemu.
nakon toga sam kupio neku divlju temeljnu neka (malinasta) i reko mi je da s tim moram jako paziti, jer od toga su rukavice gorjele, ali mi je garantirao dok to prime na čistu podloču nikad neće izblijediti, izgorjeni, niti otpasi, i stvarno tako jest, ali je isključivo za temperature. tj kad se bolje zagrijava ona se bolje lijepi i zadržava tj ne izgori. i tako 2 ruke i onda je slijedilo završno farbanje sivom dva puta. i to je to.
isto je bilo i s limarijom (hauba kabina itd) samo kaj je to bilo lakirano u komori i vrsni lakirer. i na nju sam još stavio bezbojni lak. i eto to je bilo to.

e vidim da imaš 2 varijante guma. budeju koje možda za prodaju???
kolka ti je dimenzija i širina zadnjih koje imaš trenutno na njemu???
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
eh da to sve stoji... hvala na informacijama... za farbu mi javiš još točno dok buš znal...a gume nebudem nikaj prodaval jer m i trebaju oba dvoje , i dimenzije su široke 16.9 30 a uske 12.4 36
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
aha. ma tak mi niti ne pašeju. prevelike su mi :mrgreen:
vidim tražiš i utovarivač.
imaš na njuškalu jednog tu u zelini ti je s nosačima za mf-a. cijena ako se ne varam 1500-1700 eura neznam točno.
ima ti paralelogram i konzole za mf-a. pa ako hoćeš nazoveš pa pitaš.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Pa kaj si to kupil za traktora? Glavno da je moj za 2 broja vekši! :)

Onaj utovarivač v Ludbregu... kaj sam ti javil - original MF i išel bi za 10 000 kn. Bil je Mario pri meni pa sam ga pital
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ma vidiš čista kršina... da da za utovarivač , budem išev glet jedan dan...
 

Najnoviji postovi

Na vrh