• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ja bi probao ovako:
Prvo izvaditi svjećicu i postaviti kabel na nju pa dodirivajući masu, (nešto metalno na pili) sa vanjskim metalnim dijelom svijećice, probati startati da se vidi dali svijećica baca iskru. To je provjera struje. Ako dobro baca iskru tada treba provjeriti što je sa gorivom.
Slijedi provjera crijeva koje dolazi iz rezervoara i ide u pumpicu pa u karburator. Naišao sam na crijeva koja su bila porozna pa je u karburator ulazio zrak naročito kad se pila zagrije. U rezervoaru se nalazi ifilter pa bi trebalo kroz ovo crijevo puhnuti prema rezervoaru da se vidi dali je taj filter propusan. Ako je sa crijevom i filterom sve u redu tada slijedi rastavljanje karburatora i detaljno čiščenje.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Da zaboravio sam još nešto jako bitno.
Treba pogledati čep od rezervoara za gorivo, trebao bi imati jednu rupicu sa vanjske strane a unutar čepa jedan ventilčić.
Ta se rupica zna od piljevine začepiti a tada u rezervoaru nastane podtlak koji ne dozvoljava ulazak goriva u karburator.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Hvala svima na odgovorima, danas sam kupio crijevo za gorivo,, i probati ću sve ovo što ste naveli.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Hvala, svakako ću javit!
Danas nisam mogao ništa oko motorke, poslije Uskrsa ću napast motorku🙂
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Evo da javim da sam konačno, (nadam se ) popravio motorku.
Prvo sam provjerio struju, i to je bilo u redu. Onda sam promjenio to jedno crijevo od goriva na kojem je malo slinilo gorivo, a to je crijevo bilo gumeno, crijevo što ide sa pumpice do karburatora. Stavio sam sada crijevo gumeno kupljeno u servisu motorki.
Druga stvar koju sam napravio je da sam pročistio rupicu na čepu od goriva, ali koliko sam vidio nije bilo nečistoče u toj rupici.
Onda sam upalio motorku, (Lvijak 1i 1/4, a H vijak 1 krug,)ali se i dalje gušila, onda sam odvrnio L vijak 1 i 3/4 kruga, a H vijak 1 i 1/2 kruga i onda je počela dobro raditi, nije se gasila na leru, a i više se nije gušila, to sam sve podešavao sa zagrijanom motorkom.
Onda sam rezao jedno deset minuta, ali nisam imao debljih drva da ju pošteno zagrijem, ali ja mislim da je to, to.
Hvala svima koji su pomogli sa svojim savjetima.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Zaboravio sam nešta spomenit.
Prije kad sam odvrtao čep od goriva, uvijek mi je prsnulo malo goriva van.
Sada kad odvrčem čep gorivo više ne prska van.
Dali sam kad sam čistio čep možda i taj ventil odblokirao, pa sad više ne pravi vakum u rezervoaru?
 

Galija

Novi član
Tu od
25 Lis 2019
Poruka
1
Motorka na prazno radi ko sat u rezanju pocne gubiti snagu koji bi uzroci tome mogli biti hvala
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prvo pa žensko.
Postoji tema koja se bavi tom problematikom i nema potrebe otvarati još jednu temu.
Molim moderatore da presele postove u adekvatnu postojeću temu.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
@iwanho ovaj puta nisam htio ja biti onaj koji nabraja...nek i ti to jednom 😉😉😉....
Naravno podrzavam pravila i "obveze" foruma.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Motorka na prazno radi ko sat u rezanju pocne gubiti snagu koji bi uzroci tome mogli biti hvala
Da li si rjesio problem na pili....podjeli iskustva s nama.
Pozz
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Zna se zacepiti mrezica u auspuhu i taman takvi simptomi na lagano ide kao prava...
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Kolege imam velikiiii problem. Stradao mi je klip i cilindar na husqvarni 55.
Majstor kaze da se nemoze u nju ugradit zamjenski klip tj.da mora ići orginal. E sada il' je stvarno tako il' oce pare uzet. Motorka je kao nova malo je radila. Dali se isplati to slagati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Zamjenski su slabe kavlitete. I imaš dvije vrste klipa . Al prvo je potrebno promjenit gumice i plastiku oko karburatora da se ukloni razlog to je da opet ne zariba.
Koliko traži za klip i ruke ?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ak se zna zakaj je zaribala , da se ne ponovi onda meteor. PO kvaliteri ti je original pa meteor pa taiwan i kineski.
o
 

Najnoviji postovi

Na vrh