• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Zna netko max rpm za Stihl MS180??
Imam jednu koju bih sređivao, pa bih i karburator promijenio,sad ima onaj idiotski s jednim vijkom, uzeo bih si onaj sa tri vijka i njega ubacio,pa me zanima koji su max okretaji na njoj da ju mogu naštelovati.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
A zakaj je originalni idiotski?
za okretaje ne znam točno, negde od 12000-15000o/min. Potraži malo na netu
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
A zakaj je originalni idiotski?
za okretaje ne znam točno, negde od 12000-15000o/min. Potraži malo na netu
Max je 12000 okretaja.novije generacije idu do nekih 14000.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Osim toga, originalni karburator je originalni. Nije stavljen na tu pilu zato jer nisu imali drugačiji, nego je netko izračunal da je taj optimalan za tu pilu. Nema tu neke filozofije.
Može se nekaj spasati, ali mislim da nije vrijedno tih živaca , dok se pospajaju poluge gasa i čoka, crijevo za gorivo itd.
Radije poservisirat originalni i gas.😉
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Idiotski je zato što ima samo štelovanje ler gasa,nema štelovanja niskih i visokih obrtaja. Nema L i H vijak. Unutra je onaj famozni kineski Zama karburator.
Nije on stavljen jer je optimalan nego je jeftiniji od onoga s tri vijka..

Neću pripasavati ništa, postoji za nju karburator s tri vijka...L,H i ler gas. Moja čak ima i rupe na prednjoj ručki za tri vijka,a čija nema izbuše se rupe i mir...tako je barem navedeno u uputama od tog karburatora.

Na internetu sam tražio ko budala i nisam našao ništa konkretno,na dva tri mjesta spominju nešto da se vrte do 14000,ali ništa konkretno nije napisano. Znam da su niski obrtaji 2800,to svugdje piše,čak i uputama,ali za visoke nema...ili barem ja nisam još naletio.

Hvala, dečki...
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Idiotski je zato što ima samo štelovanje ler gasa,nema štelovanja niskih i visokih obrtaja. Nema L i H vijak. Unutra je onaj famozni kineski Zama karburator.
Nije on stavljen jer je optimalan nego je jeftiniji od onoga s tri vijka..

Neću pripasavati ništa, postoji za nju karburator s tri vijka...L,H i ler gas. Moja čak ima i rupe na prednjoj ručki za tri vijka,a čija nema izbuše se rupe i mir...tako je barem navedeno u uputama od tog karburatora.

Na internetu sam tražio ko budala i nisam našao ništa konkretno,na dva tri mjesta spominju nešto da se vrte do 14000,ali ništa konkretno nije napisano. Znam da su niski obrtaji 2800,to svugdje piše,čak i uputama,ali za visoke nema...ili barem ja nisam još naletio.

Hvala, dečki...
Najbolje je štelat na uho.H vijak zatežeš dok ne dobiješ najveći broj okretaja i onda ga vratiš za 1/4 tako se u pravilu štela.već sam ih na stotine tako naštelao.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Ma zasad su mi 028 i 048 i naštelovane na uho,MS180 mogu samo štelovati ler gas.

Iz uputa sam uzeo podatke koliko vijke odvrnuti,odvrnuo po tome i na "uho" doštelovao malo...ali planiram si sad naručivati dijelove za 048 i MS180, brtve,crijeva,filtere,neke sitnice i karburator za 180-ku,pa ću si uzeti i brojač okretaja pa s njim štelovati.

Imam svoje tri pile...šogor ima dvije,a i ima dvije raskopane koje bih uzeo i složio si iz hobija,volim čačkati po tome,pa mislim da mi se isplati imati brojač obrtaja.
 
Tu od
31 Pro 2019
Poruka
44
Imam problem sa stihl mS 250.
Kupljena u 8mj prosle godine.
Sve radi kako treba ali mi masti auspuh sa doljnje strane.
Otvarao sam ali je auspuh iz jednog komada.
U cemu moze biti kvar
 

FERZO_

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
6
Ma nije u kvaru nego trebam nabaciti karburator i spojiti ostalo ali neznam 😀
 

FERZO_

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
6
Može li mi netko pomoci sastaviti motorku stihl 029.
Ispravna je bila ali sam je ja rastavio i sad je nastao problem 20200323_114818.jpg 20200323_114902.jpg 20200323_114756.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
U čemu je problem konkretno? Rastavljao sam i sastavljo Partnericu ali princip je isti.
A sad vidim ,pukao je rasplinjač?
 
Posljednje uređivanje:

FERZO_

Novi član
Tu od
22 Ožu 2020
Poruka
6
20200323_114907.jpg
U čemu je problem konkretno? Rastavljao sam i sastavljo Partnericu ali princip je isti.
A sad vidim ,pukao je rasplinjač?
U čemu je problem konkretno? Rastavljao sam i sastavljo Partnericu ali princip je isti.
A sad vidim ,pukao je rasplinjač?
 

Prilozi

  • 20200323_114756.jpg
    20200323_114756.jpg
    89.3 KB · Pregleda: 5
  • 20200323_114818.jpg
    20200323_114818.jpg
    79.2 KB · Pregleda: 5

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
A to, sad sam pročitao sve tvoje postove, ovako na daljinu je to teško, probaj YouTube sigurno ima videa kako se sastavlja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh