• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Na radilici nema zupčanika nego je samo namotana spirala od žice, tri kruga su namotana, a ovaj zupčanik na pumpi nije pojeden. stavio sam pumpicu i gledo jel vrti kad ručno vrtim radilicu i vrti, jedino taj korak na radilici možda da nije velik, neznam, moram još vidit ovo što je savoris reko da nije u kučištu pumpice neka trunka, probat ču iščačkat iako sam prao u benzinu i propirivo.
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Probaj,samo nafino,ako ima neki o ring ne sili .Sve se dere pa moždak ita pumpa je dala svoje.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav ekipo!
Kako kiša pada svaki dan primil sam se staroga pacijenta PARTNER P7000plus koja je doživjela kapitalni harašo prije nekih 3-4godina. Od onda je u kutiji i polako su se prikupljali dijelovi. Sad je sve kompletno. NOVI origigi cilindar s klipom i set dihtunga, dobra tabjena radilica,lageri, semeringi... uglavnom sve.
Sad su pripreme za sklapanje i primjetil sam da me zeza navoj jedan u kučištu(za sad samo jedan!).
M5 naravno i nema rupe na drugu stranu (večina drugih ima samo 3 ne).
Pošto je situacija s dijelovima jako loša ne vjerujem da se bude opet rasklapala ako bi kad bilo potrebno.
Sad koja su Vaša iskustva? Da dam tokaru pa ubaci piksu?mesa bi bilo! Narežem M6? I ubacim neki ibusek? Namotam neki drot il žičicu oko M5 ubacim tekuči metal i udri???
Ajmo majstori :8):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

narezes navoj M6 i miran.
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Pređi istim m5 i popravi navoj,ima ureznica koje su nakraju ravne tako da može se doči dokraja stijenke u rupi.
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
Re: mehanička radionica za pile

otiđi do nekog majstora da ti stavi helikol spiralni ulozak m5 i nemas frke!
 

Prilozi

  • 175.jpg
    175.jpg
    18.4 KB · Pregleda: 265
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

pozz imam motornu pile pioneer model p26 zamjenio sam membrane na karburatoru ali nemogu nikako da otkrijem u cemu je problem motorka se gusi kada joj dadnes gas i nema snage u drevetu sve sam pregledao crijeva od goriva karburator sam opet skidao cistio na kompresor sve sklopio ali opet isto motorka tesko pali moras joj nekad cok izvuci da bi mogla od drugi put upaliti mojstor mi je bio rekao da ne dobiva dovpljno goriva ali koliko god da joj odvrnes diznu opet isto
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

moze biti i da su ti semerinzi radilice polosi pa provlaci fals vazduha ili i karike polose pa nemoze ni usisati ni sagoreti svu smesu.zameni semeringe i proveri luft na lezajevima radilice prvo pa vidi onda. proveri i spoj karburatora sa stublinom dal negde neprovlaci vazduh
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Svi diftunzi na karburatoru su zamjenjeni i onaj izmedju karburatora i stubline i ja sam sumnjo da ne vuce gdje zraka ali nije sve sam provjerio detaljno diznu joj moras 5-6 puta sto je previse prije sam odvrtao 2,5-3 kruga od nule ali dzaba koliko kod da joj odvrnes diznu opet se gusi kada joj das gas moguce je da su karike ili semerizni sto kazes dali se to moze kako provjeriti da se ne otvara motorka....pozz
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Svi diftunzi na karburatoru su zamjenjeni i onaj izmedju karburatora i stubline i ja sam sumnjo da ne vuce gdje zraka ali nije sve sam provjerio detaljno diznu joj moras 5-6 puta sto je previse prije sam odvrtao 2,5-3 kruga od nule ali dzaba koliko kod da joj odvrnes diznu opet se gusi kada joj das gas moguce je da su karike ili semerizni sto kazes dali se to moze kako provjeriti da se ne otvara motorka....pozz

A jesi mu promjenil filter goriva u rezervaru?
I filter zraka treba skroz ocistit i kompresorom propuhat!
Ganjc novu svjejcicu,kad to napravis morala bi hrzat ko kobila stara 7god.:icon_wink:
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Jesam zmajenio sam filter od goriva i ocistio filter od zraka sva crijeva i karburator procistio na kompresoru sva crijeva od goriva su uredu nisu nigdje pukla i ne vuku zraka diftunzi zamjenjeni svejecica nova stavljena baca struja ko luda sve sam provjeri sto se moglo e sad jedino mogu biti karike ili nesto dr. dali neko ima jos kakav savjet sta bi mogao uraditi...pozzz
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Jesam zmajenio sam filter od goriva i ocistio filter od zraka sva crijeva i karburator procistio na kompresoru sva crijeva od goriva su uredu nisu nigdje pukla i ne vuku zraka diftunzi zamjenjeni svejecica nova stavljena baca struja ko luda sve sam provjeri sto se moglo e sad jedino mogu biti karike ili nesto dr. dali neko ima jos kakav savjet sta bi mogao uraditi...pozzz

Da nisi krivo nkrenul gumenu membranu ona sluzi i kao plovak za gorivo.
Nije ti motor riknul nego fergazer ili treba cjeli novi ili se da kupit set za reparaciju ili ak je kineski nahitis se s njim i kupuj novi.
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Ako nije od kvaliteta onda drugo nije.Nema puno stranica u ovoj temi pa se vrati od nule više puta je bilo pitanja sličnih ili istih.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Meni je stilovka ms 230 tesko palila i nije imala snage,u sthilovom servisu su mi sve pregledali i promjenili membrane i reko mi je majstor da ako bude opet zezala da ide novi fergazer 900kn,jer to nije profi motorka a stara je 3god,jos radi al vj.nebu dugo i morat cu stavit novi jer nema reparacije,nekaj se izjede oko dizne i sve je plastika i neke jeftine legure i nema reparacije.
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

ma zamjenio sam membrane nove stavio ispravno sam postavio membrane kako mi je majstor rekao na donjoj strani karburatora gdje je metalni poklopac prvo sam stavio diftung pa membranu a na gornjoj strani gdje je plasticni poklopac prvo sam stavio membranu pa diftung
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Možda si kod slaganja svinuo prema unutra onu klackalicu koja otvara iglu pa ti membrana ne može otvoriti dovoljno goriva.:icon_scratch:. a ovo plastiči/metalni poklpac, pa gore/dolje, nema nikakvog smisla...bolje da daš model karburatora
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Ima ona klackalica sto ide gore dole i ima sarafic na osovini i moze se podizati visina kalckailice sto ide do membrane e sad mozada bi trebali podici ili spustiti kalcakalicu sta mislis
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Onu gumenu odozdola da nisi okrenul kontra drugo neznam kaj bi jos bilo.
Koliko je stara?
 
M

memo

Guest
Re: mehanička radionica za pile

ma nisam kontra okrenuo membrane su nove a ova je to motorka http://www.acresinternet.com/cscc.n...4051aac1e0eb82d388256b00001a1c29?OpenDocument nikad do sada nije nista u motorci mjenjano mislim karike, klip itd samo je jednom bila pocela trokirati to je bilo do struje i stavljeni drugi relej i sve je bilo uredu nije vise trokirala e sad mi se ovo pocelo desavati i kupio sam nove membrane i stavio ali dzaba ali samo mi nije jasno sto nece da upali pod punim gasom ono kad joj das gas do kraja i da palis nemoze nece
 

Najnoviji postovi

Na vrh