• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo danas rezo drva sa Partnericom- pila jednostavno puca od snage , to je nevjerovatno, rezo neke pragove željezničke, cjepane, jedino što sam joj moro malo pojačat ler gas dok je bila hladna, poslje ga nisam moro vračat , sve je bilo uredu, neznam možda se od vibracija odvrne vijak, morat ću označit položaj vijka, pa da vidim jel de sam popusti, šteta što nisam imo nekog da snimi rad sa pilom. vruča pali na prvi potez špage, a topla na drugi ,treči potez špage. H vijak sam malo zavrtao u radu za 1/4 kruga sam ga vratio, znači sad je odvrnut 1i 3/4 kruga - i ništa se nije mjenjalo u radu, i onda više nisam ispitivao, hvala svima na pomoči. Tražit ću najbolja crijeva za gorivo.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Motorka CD285 , koji ključ odvrće vijke od stubline ?
Duboko su dole i ne vidim ih dobro , imbus 4 mali a 5 me uđe dovoljno , nije li valjda torks ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vrlo moguce cak sam i siguran kad tako kazes. samo probaj i sa koliko je nutova toreks. vecinom su sa krupnijim i manjim brojem nutova.cak i kad se zajede leziste za inbus sa toreksom ga odvrnes.tu ce ti trebati najverovatnije namenski dugacki toreks. i nemoj ove pijacne krti su hoce puci
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Imbus, 3/16...5mm malo pobrusi

Da tako je imam takav imbus doma ,dobio sam ga kao alat uz Jonsered trimer a sa njime sam se koristio za skidanje cilindra na Husqvarna 480 Cd :)
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
pila stihl064 kad je upalim radi na visoke obrtaje okrece se i lanac a kad ugrije radi na mnogo nizi jedva i da radi, jel moguce da vuce negde fals zrak
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vala se sve zivo stavlja da nebi mi prckali po njima . time se obezbedjuju poslovi ovlascenim servisima , ali mi smo ti pirati po tom pitanju. znas i sam kad su se toreksi pojavili a ja imo kadeta 69 god i glava stegnuta toreks vijcima. sekac radio i zamenuo vijke. nigde se nisu mogli kupiti. tako i danas samo izmisljaju da doskoce.tesko je i pronaci colovnjak jer se i meni desilo da sam brusio ali probaj otanjiti ili toreks nabij ,odvrnuce se.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Dali neko možda ima paljenje za CD285 , ono zeznuto je u pitanju
Meni je ispravno paljenje ali mi se raspale one capice za špagu na magnetu i to me zeza , ili bar samo magnet
Žao mi da mi motorka zbog toga stoji :(devil):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
pila stihl064 kad je upalim radi na visoke obrtaje okrece se i lanac a kad ugrije radi na mnogo nizi jedva i da radi, jel moguce da vuce negde fals zrak

Probaj malo mrvicu zategnuti L vijak.....jel se pojavljuje kakav dim na leru kad se zagrije? U hladnoj fazi, ta pojačana smjesa ima ulogu čoka i to paše motoru, ali samo dok se ne zagrije...
Edit: savoris
VIjak nije colov, samo je glava vijka takva:icon_oak:
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e jbg. savo juce sam ceo dan bio u mitrovici mogao sam pogledati u servisu . ajde slikaj te zabice i magnet pokusacu ti naci ,imam par kolega koji su univerzalci i imaju delova za mnoge a provericu ti i u servisu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Danas cijelo popodne sam se igro sa svojom partnericom, skinio sam pumpicu za ulje i crijevo iz rezervara ulja, i komplet sve rastavio i oprao u benzinu i ispuhao, filter u rezervaru je bio spao sa crijeva i njega sam nataknio nazad, i probao i opet neče da podmazuje, samo lagano slini ulje i mjehurići zraka izlaze, jednostavno nemože ulje doći gore do kanala za ulje, sve je skroz jednostavno osovina pumpice je sa jedne strane obrušena i to bi trebalo tiskati ulje, izgleda isto kao osovinica termostata na bojlerima, ta osovinica se nalazi u tjelu pumpe i imaju dvije rupice jedna za ulaz i druga za izlaz ulja, osovinica ima tek malo lufta u tjelu pumpe, šta bi dobio kad bi obrusio osovinicu na drugoj strani? više nikad ne kupujem jeftine stvari, bolje ću pričekat dok skupim novaca i onda kupit što je skuplje i bolje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

neznam sta ces dobiti jer mislim da se to razjelo i nemoze da vuce. to je cest uzrok. jedino da pokusas sa redjim uljem. ja u moje hobi igracke rokam preradjeno ulje i samo teram ostavim da se slegne malo i cistije odozgo prespem u flasu i teram godinama tako. vilidzer nov vec 5 god teram samo na to a tako i enhela vec 10god. i ko ih sisa. duze ni da je cuvas nemogu sve se raspadne
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Stavio sam motorno ulje jer sam negdje pročito da bi mžda bilo to uzrok, ali ništa opet neće, prve dvije tri godine je dobro podmazivala lanac, i onda je stala. stara je više od 10 godina , neznam točno koliko.nešta mi oko tog filtera sumnjivo, zašto je spao , jer kad sam ga vračo nazad išao je dosta tvrdo na crijevo, filter je kao opruga metalna samo gusto namotana i nakraju zatvorena.
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Probaj si negdije na šrotu nači još jednu za dijelove,pa da i kupiš drugi dio pumpe ili cilu nebi te mnogo koštalo.Svaki alat ima svoje mogučnosti,ovisi o cini to sigurno.,a cina uvijetuje kvalitetu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

gledo sam nova pumpa košta 180 kuna plus troškovi poštarine jer ovdje kod nas je teško sa djelovima, jedino stihl ima djelova. moram još odvagnit sve jer to je motorka za oko kuće, pa mi se neisplati puno ulagat.dal možda odgovara od neke druge motorke trebam i to vidit jer ova nova neće opet dugo sigurno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: mehanička radionica za pile

Već sam pisao ovdje o mom problemu sa šurakovom uljnom pumpom na njegovoj stilki , nekoliko puta sam rasklapau uljnu pumpu i nisam mogao da utvrdim problem a problem je bio zapušenje prljavštine u pumpi , stvorio se jedan mali čepić koji se pomijerao , kada duvam vazduh on prolazi , čim dođe ulje ona smeće se pomjeri i zaštopa
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Je ima svačeg,mišljenja san da ako je radilo mora i opet.Stavi novu ili ako nisi u žurbi malo pričekaj možda se pojavi neka jeftina.Negdije sam vidil da netko prodaje za 100 kn.Koji model je tvoja.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Re: mehanička radionica za pile

Moja je partner 351, mislim da je najslabiji model, podmazivala je ona prvih dvije tri godine možda neznam točno kad je prestala jer je to motorka za oko kuće i dosta puta kad sam ju koristio nisam ni cjeli rezervar goriva potrošio pa onda nisam ni gledo kolko j e ulja potrošila, tek kad sam bio radio jedan malo veči posao, neke stare suhe višnje sam rezo , tek onda sam vidio da mi slabije podmaziva, ustvari to je ulje ona samo rasipala jer nije bilo pritiska da ulje dođe do mača.evo i slike cjelog sistema , u gornjem djelu je pogon- osovina i tjelo u koje ulazi osovina, tjelo je od neke lake legure, sve je jako jednostavno.
7f8zvimw7als625zb04.jpg
[/URL][/IMG]
bgo50ngbpgri0sltsnme.jpg
[/URL][/IMG]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

a jesi gledao na radilici kakav je zupcanik i u tom kucistu. dal tu nije se pojelo pa nema obrtaje. ili se to desno kuciste zajelo pa provlaci vazduh. kod mene je drugacije reseno sa malim puzem koji gura ulje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh