• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja kada odvrćem magnet ili kvačilo ni ne koristim blokadu klipa nego to odvrćem pneumatskim pištoljem za odvrtanje vijaka , najbrže je i nema da nemože
 

lambo

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
70
e dečki

e ljudi imam jedno pitanje ujutru kad upalim traktor lamborghini kad ga upalim pocne mi svjetliti lampica MEM i nakon se uključi STOP a rekli da su indikatori crkli pa imam pitanje dali mogu raditi bez indikatora jer indikato jedan košta 1200kn a drugi košta 3100kn pa mi skupo toliko dati ako ima kako rešenje molio bi ljepo da mi kažete
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
evo odlučio sam da sada detaljno pregledam motorku, nešta malo je radila dobro poslje zamjene karike i sada joj nemogu naštelat gas , kad ju uspijem upalit onda ler gas je previsok i vrti lanac i onda kad hoću dat gas ona se ugasi, onda kad sa L vijkom malo smanjim onda ju nemogu uopće upalit. nemam uputu na hrvatskom pa neznam kako se šteluje karburator, nešta sam pročito na forumu pa sam probo tako ali neide, sliko sam i filter goriva koji je u rezervaru, on je kao od nekog filca, ne čini mi se da ima neke prljavštine,, taj filter nije nikad mjenjan. prostor oko karburatora je od goriva izgleda da curi na jednom crijevu jer dosta labavo stoji na karburatoru to ću probat stegnit sa nekom žicom ili špago jer neznam da ima tako malih šelni. semeringe nisam mjenjo kad sam mjenjo kariku, bilisu dosta tvrdi ali prvo bi ovo gore uredio pa onda na kraju probao, aonda bi prešao na semeringe ako nebude radila kako trebaMG] [/IMG]
nl99aneymmw9ehcfpiz5.jpg
[/URL][/IMG]
nftu3kqe85jx6nzefupb.jpg
[/URL][/IMG]
v9cyunllcnwpzqnyqage.jpg
[/URL][/IMG]
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sasvim je moguče da ti vuče falš zrak kod tih cevčica.Ako možeš skrati za 1cm cevčicu pa da se na tijesno navuče.Probaj na svima da idu na tijesno,možda samo taj falš zrak je.e.Ako neče bit bolje tek posle idi na semeringe.Probaj pa javi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
koji je naziv te testere. kinez je koliko vidim jel i moj enhel je veoma slicna toj. rekao bih karburator isti. ima vise tu mogucih problema. moze falsirati izmedju karburatora i stubline lako a ako su semerinzi neznam jesi li gledao kad si radio karike .nekad ko na mojoj budu u kompletu upresovani semerinzi sa lezajem u cauri i jako tesko za pronaci. cini mi se pise vilbro na karburatoru .otprilike su isti. to je 35 ccm. ima caka ako nije karburator pojeden ko moj ili feler ko na drugoj. imam dve. jednu sam uspeo napraviti pa cu ti reci sta da uradis.ako su srafici sa plasticnim granicnicima za h i l onda podaci nepostoje za te tipove kao i za moju. ali napravice se
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Umjesto šelne možeš koristiti i malo deblje crijevo , navučeš komadić preko dijela koji nailazi na cjevčicu
Parola ''snađi se ''
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
partner 351 je marka pile, kupljena nova u pevecu prije 10-12 godina, koštala onda 200 eura. Brtvu između karburatora i stubline sam napravio novu zadnji put od prešpan papira 0.2omm i vdim sad da nisu popustili vijci , tu nebi onda trebalo da vuče iako ću ito pogledati za svaki slučaj. Nisu ležaji i semerinzi u čauri, jednostavno je semering navučen na ležaj, i ništa više nema.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
partner 351 je marka pile, kupljena nova u pevecu prije 10-12 godina, koštala onda 200 eura. Brtvu između karburatora i stubline sam napravio novu zadnji put od prešpan papira 0.2omm i vdim sad da nisu popustili vijci , tu nebi onda trebalo da vuče iako ću ito pogledati za svaki slučaj. Nisu ležaji i semerinzi u čauri, jednostavno je semering navučen na ležaj, i ništa više nema.
to je partnerka mala. veoma lici enhelu .bolje je sto su obicni semerinzi. jesu ti srafici za stelovanje H i L ograniceni na oko pola kruga samo prilikom stelovanja zakacuju jedan za drugi plasticnim granicnicima na samim vijcima.cini mi se na slici da je tako
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
6sqp9guf54agsm386w9w.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]neznam dali imaju te graničnike, evo pogledao sam i uslikao, rekao bih da ne tih graničnika, mogu ja njih zavrnut do kraja i odvrnut za dva tri kruga , to sam probao.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
6sqp9guf54agsm386w9w.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]neznam dali imaju te graničnike, evo pogledao sam i uslikao, rekao bih da ne tih graničnika, mogu ja njih zavrnut do kraja i odvrnut za dva tri kruga , to sam probao.

eto vidis isti karburator kao kod meni a moj ima granicnike koje sam skinuo i uspeo da je onda nastelujem.kod njih je fakticki stelovanje svakog razlicito .rasteluju se i onda je tesko.moj je fabricki bio feler a ja kupio polovnu. cim se malo ugreje nema snage i pocne sama da podize i smanjuje obrtaje u secenju. samo sa pola gasa je radila dobro ,preko toga odma varijacije u obrtajima. kod mene je h otprilike na 2+1/2 a l 3+ 1/4 nije se zbog granicnika mogla dodati kolicina goriva na h i nije imala dovoljno snage. kad sam skinuo granicnike i dodao druga masina. najbitnije je prvo h da joj nadjes gde prima dobro turazu a da nedimi previse na auspuh.e onda steluj L vijak za smesu na leru i sam ler .tebi je falilo jos malo na h da se zakrene u levo . e sad je pianje tog creva da li nije vukla fals vazduha umesto goriva .to ces videti sad kad upalis.vrati je na onoliko koliko je bilo predhodno na H i L pa ako ti se isto desava odvrci H prvo dok neprimi punu turazu i onda jos zericu odvrni levo.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
sutr ću probat ako stignem, moram kod zubara a popodne na posao, ako ne onda prekosutra.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije problem .i kod mene stize polako sezona mladog luka i pripreme ali tu sam ujutru i uvece sigurno.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
http://www.youtube.com/watch?v=CH5xULBZjTc]evo upalio sam motorku, crijeva za gorivo sam privremeno spojio, samo da hoće li radit. karburator sa podesio na način koji sam pročito ovih dana na jednom drugom forumu:T vijak sam zavrto dok se ne počme otvarat leptir i onda još malo, Lvijak sam skroz zavrnuo i onda odvrnuo krug i još pola, a H vijak isto zavrnuo do kraja i onda odvrnuo dva kruga, nisam stigo probat rezat sa njom, sutra ću probat rezat, evo i video.hvala svima.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma ti karburatori nijedan skoro isto se nesteluje. ja za moju imam dva ali su odradili svoje.uspeo sam jedan nekako osposobiti jer nema delova ovde uopste za enhel a i dalje se uvoze. ima servis a nista od delova. vidis na svakoj testeri l se uvek vise zakrene u levo od H a tu obrnuto. kod moje na jednoj H 2+1/2 i L 3+1/4 a stavim drugi karburator h1+3/4 i L oko 2 kruga. a obe polovne stigle i ja i komsija ih uzeli. obe su isekle preko 200m na kladice. njegova je trosila ko djavo i na kraju vruca se nije mogla upaliti a mojoj je trebalo jos dodati goriva na H a vijci imaju granicnike i nemoze. onda dodjem na ideju da ih zbrusim i uspeo nastelovati obe
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Još sam zaboravio reć, pali na prvi potez špage, i vrtio sam ju za 360 stupnjeva , okretao naopačke i ne mjenja uopče zvuk, tako nije radila ni kad je bila nova.bila mi je prebogata smjesa i zato mi segušila i nije htjala palit. znači odvrtanjem vijaka se smanjuje benzin u smjesi.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa da.odvrtanjem vijaka dodajes kolicinu goriva . na H prelazni rezim od lera do mah.obrtaja ,a na L kolicinu na goriva na leru.da si odvrnuo vijak skroz vdeo bi da je on na vrhu konusan [spic] .povecava ili smanjuje kolicinu goriva koja prolazi kroz kanal za gorivo.a ujedno je karburator membranska [vakumska] pumpica za gorivo.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Sad mi i kod tog prelaznog režima j e mirna motorka, a prije je uvjek trzala kod tog prelaznog režima, danas proba u rezanju i moram kupit komadić tog crijeva jer mi je ovo jedno sad kratko što ide sa pumpice na karburator, pa nemogu pumpicu fiksirat i stavit poklopac, ali mislim da če se proba u drvima moč napravit, onda još igličasti ležaj lančanika moram zamjenit, pa malo sa podmazivanjem lanca isto- jer mi je lošije podmazivanje i tako, ali bitno je da motor radi skoro pa savršeno.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
uzmi u servisu najbolje crevo za gorivo. ova obicna sto prodaju se brzo uplastice od goriva. za los protok ulja vidi prvo izvuci cedilo u rezervaru ulja .operi ga i produvaj od strane prikljucka za crevo. ova ulja naprave skramu na cedilu i onemoguce protok. i koristi redje ulje.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kod kvalitetnih motorki ako je ispravna, vijci rasplinjača su u uskom području 1 1/4-2...
Ako tražiš najbolje crijevo onda traži Tygon:icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh