• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

B

bosniahos

Guest
Pa gdije u motoru nastaje luft-zrak,govorimo o motornoj pili dvotaktna mašina ne,nije to Wankel boga mu.Koliko traje to imanje lufta-zračnosti sekund,minutu čime se određuje.Govorite o stotima ili mikronima prilagodljive zračnosti-lufta.Dal je na radilici ili gdi to.Pročitajte što san napisa i tako mi odgovorite,hvala.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Pa gdije u motoru nastaje luft-zrak,govorimo o motornoj pili dvotaktna mašina ne,nije to Wankel boga mu.Koliko traje to imanje lufta-zračnosti sekund,minutu čime se određuje.Govorite o stotima ili mikronima prilagodljive zračnosti-lufta.Dal je na radilici ili gdi to.Pročitajte što san napisa i tako mi odgovorite,hvala.

Ako sam te ja išta razumio ovo šta si ti napisao....Ležaj C3 ima radijalni luft od 2/100, tih dimenzija
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
pa pitanje je i stanja same stubline a i treba malo vremena da se uklizu karike. par rezervoara i bar prvi malo jaca mesavina kad si stavljao karike jel imaju lufta u klipu dal se nije malo kanal prosirio jer i onda gubi deo kompresije zgodno

ne lufta u klipu nije bilo (mislim na luftu karika u kanalu čak sam mora jako dobro očistiti kanal od gareži da bim moga staviti nove karike danas poslije dva potrošena rezervara radi jako dobro....


dečki Prodajem Pilu!!!!! :icon_super::icon_super:
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
stihl 028 avs

Pozdrav!

Zamjenio sam cilindar i klip na stihl 028, uspio ju naštelati i sve radi super prima gas mirno radi na leru, sve je bajno dok se ne optereti, onda počne gubiti snagu, počne se gasiti, ako ju se malo nagne isto se ugasi, paljenje je moguće samo uz držanje gasa!!!

Sad stvarno više neznam šta gledat osim da promjenim membrane....

Hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa ovako. jedno je nastelovati bez opterecenja testeru a drugo pod opterecenjem. tu se mora naci kompromis .kad je sve novo to se jako zgodno sve usteluje, ali kad se rasteluje karburator tokom eksploatacije duze sve to je mnogo teze. probaj promeniti membrane prvo. u tehnickim podacima imas kako se steluju ta dva vijka za podesavanje smese. jedan je grubi i steluje se snaga i mah.obrtaji ,a drugi ti je finije podesavanje . taj prvi sa desna gledajuci trebalo bi malo da odvrnes da dobije snage[jos goriva] a onaj levi za finije otprilike da zavrnes za oko pola kruga.malo joj pojacaj ler prvo pa pokusaj ovako . zaboravio sam tacno koliko se odvrcu ti vijci ali priblizno je za sve te serije .ako imas tehnicku knjizicu od nje procitaj i tako nasteluj i onda malo mrdni levo desno vijke ako ima potrebe.
 
Posljednje uređivanje:
B

bosniahos

Guest
Dali si očisti karburator ispuhal. i onu mrežicu sito očistio od nečistoče,možda malo da se razradi jedan tank sa jačom količinom ulja u gorivu.Membrane izmijeni ako nisu kako treba.A što sa semerinzima dal si njih mijenja,trebal si,možda vuče zrak kroza njiih.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jedan krug nije i nije standardno za sve. kod stihla je priblizno za sve. za glavni dotok je krug i plus jedna cetvrtina .priblizno je i drugi samo cini mi se da je malo vise. evo recu ti za viliger vgs 30 koji trenutno posedujem H-1plus3/8 a za L-1 plus 1/4 .posle samo L vijak blago se dosteluje i ler po potrebi. e sad kad se malo rasteluje vremenom trazi cesto i drugacije ali nije daleko od tih normi .
 
Posljednje uređivanje:

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Dali si očisti karburator ispuhal. i onu mrežicu sito očistio od nečistoče,možda malo da se razradi jedan tank sa jačom količinom ulja u gorivu.Membrane izmijeni ako nisu kako treba.A što sa semerinzima dal si njih mijenja,trebal si,možda vuče zrak kroza njiih.

nisam zamjenil semeringe, nisam imal s čim isprobat dali oni puštaju ali čini mi se da ću jue morat nekamo odnest da to provjere
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
pa ovako. jedno je nastelovati bez opterecenja testeru a drugo pod opterecenjem. tu se mora naci kompromis .kad je sve novo to se jako zgodno sve usteluje, ali kad se rasteluje karburator tokom eksploatacije duze sve to je mnogo teze. probaj promeniti membrane prvo. u tehnickim podacima imas kako se steluju ta dva vijka za podesavanje smese. jedan je grubi i steluje se snaga i mah.obrtaji ,a drugi ti je finije podesavanje . taj prvi sa desna gledajuci trebalo bi malo da odvrnes da dobije snage[jos goriva] a onaj levi za finije otprilike da zavrnes za oko pola kruga.malo joj pojacaj ler prvo pa pokusaj ovako . zaboravio sam tacno koliko se odvrcu ti vijci ali priblizno je za sve te serije .ako imas tehnicku knjizicu od nje procitaj i tako nasteluj i onda malo mrdni levo desno vijke ako ima potrebe.

Kako se provodi štelanje pod opterećenjem....? generalno se grubo štelanje provodi na 1 okret(tu svaka pila mora upalit)...i to važi za sve pile na kojima sam ja radio....
A ovo boldano.......H(high) vijak služi za podešavanje omjera smjese na punom gasu i prelaznom režimu, a L(low), podešavanje smjese na leru....nikakvo fino podešavanje:icon_rolleyes:...a LA je podešavanje anšlaga praznog hoda
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ajde sad u grubo sam zelio objasniti. covek je nastelovao da radi dobro na leru i bez opterecenja. mora se probati u rezanju ima li snage i odvrnuti na H koliko je potrebno. nesme se ni preterati jer motor moze otici u iberturu[ previsoke obrtaje] onda ce morati na L sto sam nazvao finom jer i jeste za smesu lera [lose sam se izrazio] a recu ti jos jedno . radio sam ovih kineskih testera dosta i na 1 krug se obicno samo javi u paljenju i vise ic. ja ih idem na 1+ 1/2 i onda ih jos malo dodam koliko treba. nezelim pametovati mnogo ali u tehnickim podacima svake testere vam pise i tako bi okvirno trebalo stelovati. za viliger sam ti izneo podatke i poklapa se sa mnogim modelima i drugih marki jer su istovetne masine. ako zelis slikacu ti dokument original
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
U samo jednoj rečenici......odvrtanjem H vijka, motor ne može otići u iberturažu......:icon_exclaim:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
raspitaj se malo bolje. u ovlascenim servisima kod nas se steluje mah. broj obrtaja i to obrtomerom .nesme se prekoraciti dozvoljen broj obrtaja koji je fabricki propisan jer moze doci do havarije ili smanjenog veka masine
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Budi bez brige, jako dobro znam kako se štelaju motorke, sa i bez induktivnog mjerača......al ono što si gore napisao, nije istina i nepotrebno zbunjuje čitače
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ja samo znam da nije dobro veće motorke štelovati na maksimalni broj obrtaja , slabije podmazivanje i meni je izgleda zbog toga jedna ''riknula''
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Nekako sumnjam.....pila dok je u rezu ne postriže max proj okretaja, a po logici stvari, velike pile po svojoj namjeni, imaju puno manje situacija u kojima rade pod max okretajima, a bez opterećenja. To je upravo jedan od razloga zašto pile u tesarstvu i drvnoj kirurgiji ne dožive mirnu starost....prije bih rekao da smjesa iz nekog razloga nije bila odgovarajuća(siromašna), a siromašna smjesa, uz to što stvara veće toplinsko opterećenje za motor ima i manjak ulja za podmazivanje, a kombinacija jednog i drugog je ubitačna.....Ti si jedino mogao smanjiti broj okretaja na način da si obogatio smjesu pri punom gasu.....a prebogata smjesa, odnosno nakupljnje gareži ti isto tako može uništiti sklop
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e pa ovako hodore , da se nepravimo mnogo pametni uspeo sam naci bas tehnicko uputstvo od stihl ms290,310,390. slikao sam to o podesavanju H vijka i debelo crnim slovima pise upotrebiti tahometar-ne prekoraciti dozvoljen broj obrtaja !sliku cu pokusati da prebacim na temu ako neuspem sad zbog konekcije do sutra ce biti. isto tako pise i kod mene za viliger.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja samo znam da nije dobro veće motorke štelovati na maksimalni broj obrtaja , slabije podmazivanje i meni je izgleda zbog toga jedna ''riknula''
to sto si rekao je potpuno tacno ,samo sto u iberturi na svakom motoru dolazi do havarije ako se duze izlaze. pucanje karika i odlazak lezaja klipnjace najcesce pa i do vecih.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Slikaj, crtaj, kopiraj, lijepi....al za mene ne moraš....uopće nije stvar u prekoračenju dozvoljenih okretaja nego je problem u postupku kako ga spriječiti....ajd još malo, slikaj, kopiraj, lijepi, pa će ti možda sinuti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
U samo jednoj rečenici......odvrtanjem H vijka, motor ne može otići u iberturažu......:icon_exclaim:
ovo se bas odnosi na ovo sto si napisao hodore. ja volim da poslusam predloge ali i citam i razgovaram u zivotu sa onima koji to vise znaju i posavetujem se. neznam zasto nezelis da prihvatis neke stvari koje su dokazane i napisane .
 

Najnoviji postovi

Na vrh