• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
A upute su na poklopcu kraj rupa za štelanje

u biti istina saamo treba znati što to znači, hehehe, skužio sam to kada mi je čovjek rekao, a vjerujem da dosta ljudi ne kuži što to označava sam sam mislio da pokazuje smjer zavrtanja vijaka, :lol:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Jedno pitanje za poznavaoce motornih testera ? Problem je sledeći : imam štraus motornu testeru do juče je radila extra , jutros je upalim kresne iz prve pustim je da se ugreje i krenem da sečem par minuta sve ok seko neka stabla od šljive debljine ruke , posle par minuta sama sebi doda gas i posle toga se uguši pa ponovo tako , skinem svećicu stavim ngk novu ali isti slučaj uspeo sam da isečem ta drva oko četvrt kubika stim da sam moro non stop da je turiram jedino tako je radila, na leru radi solidno stim da ponekad i na leru sama doda gas , šta mi je činiti?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jedno pitanje za poznavaoce motornih testera ? Problem je sledeći : imam štraus motornu testeru do juče je radila extra , jutros je upalim kresne iz prve pustim je da se ugreje i krenem da sečem par minuta sve ok seko neka stabla od šljive debljine ruke , posle par minuta sama sebi doda gas i posle toga se uguši pa ponovo tako , skinem svećicu stavim ngk novu ali isti slučaj uspeo sam da isečem ta drva oko četvrt kubika stim da sam moro non stop da je turiram jedino tako je radila, na leru radi solidno stim da ponekad i na leru sama doda gas , šta mi je činiti?
moze biti vise problema ali najverovatnije je lose podesen karburator.[smesa] dobija vise goriva nego sto treba , dok je hladnija mrsna smesa joj odgovara a cim se zagreje ona je gusi. proveri i filter vazduha i izduvaj ga. ako znas da podesis smesu na ona dva vijka za podesavanje to nije problem ako imas fabricke podatke za koliko se okrecu jer se razlikuju od modela do modela. u krajnjem slucaju mozda treba reparirati karburator . ja sam imao jednom problem kod stihl testere da joj je odvod viska goriva zapusio. imao je spiralu u crevu i tu se nakupilo prljavstine i dobijala mnogo goriva.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
imam problem na stilovki stalno mi vrti lanac nemogu naštelat ler, kada radi malo duže na leru i dam gas uguši ju i ugasi se dali je moguće da je semering na radilici ili može biti nešto drugo upitanju
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imam problem na stilovki stalno mi vrti lanac nemogu naštelat ler, kada radi malo duže na leru i dam gas uguši ju i ugasi se dali je moguće da je semering na radilici ili može biti nešto drugo upitanju
imas tri vijka za stelovanje . jedan ti je ler a ostala dva stelovanje smese. smesa ti je siromasna a to moze biti vise uzroka. prvo nasteluj smesu u tehnickim podacima testere imas koliko se zakrecu vijci. ako to nepomogne onda membrane ili remont karburatora.a pogledaj i izmedju karburatora i stubline dal ti nevuce fals vazduh . semerinzi retko odlaze . kad to resis stabilan rad onda ler steluj da ti lanac stoji
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
ma karburator je naštelan nosio sam ga na neko rengensko čišćenje,ima neko plastično crevo ima unutra
oprugu primjetio sam da u tom crevu ima mjehurića zraka sad neznam dali smije tu biti zraka ili ne,a kada ju okrećem u ruci mjenja se rad motora
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma karburator je naštelan nosio sam ga na neko rengensko čišćenje,ima neko plastično crevo ima unutra
oprugu primjetio sam da u tom crevu ima mjehurića zraka sad neznam dali smije tu biti zraka ili ne,a kada ju okrećem u ruci mjenja se rad motora

to je verovatno povratni vod za visak goriva. obicno bi kad upali trebalo da napuni to crevo bez vazduha. mozda ti membrane lose jer karburator je ujedno i pumpica za gorivo na membranu. ali pogledaj jos u rezervoaru na dovodnom crevu ima sito. mozda je ono zatvorilo ili smanjilo dotok goriva. u kakvom stanju ti je masina [kompresija] i ona kad popusti pocinju ludovanja u radu.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
mašina pali odlično hladna i vruća,reže odlično neguši ju ni pod punim rezom samo kad je malo duže u leru i stisnem gas ona se zaguši nekad i crkne,u kraćem leru ju neguši i prima gas odlično.


Mislim da će ona u stručne ruke samo me strah da nije upitanju neka glupost pa da me neogule ovi naši serviseri
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mašina pali odlično hladna i vruća,reže odlično neguši ju ni pod punim rezom samo kad je malo duže u leru i stisnem gas ona se zaguši nekad i crkne,u kraćem leru ju neguši i prima gas odlično.


Mislim da će ona u stručne ruke samo me strah da nije upitanju neka glupost pa da me neogule ovi naši serviseri
to ce sigurno . kod nas ovde kad odnesu jos sa vrata vicu generalka. sto je manje snage testera vise je tih sitnih problema. i moja ponekad zastuca ali kod nas u srbiji je gorivo najveci uzrok a i ulja svaka susa pocela praviti pa izgoru testere.ili razjedu karburatore. kod mene drug ima staru 051 stihl pa kad ona nemoze da proguta onda znaj kako je gorivo. probaj joj vijak za fino podesavanje malo pomeriti dva tri milimetra u jednu ili u drugu stranu pa vidi onda. jedan je za grubo podesavanje i taj ti je dobar cim prima gas dobro a ovaj drugi malo mrdni pa vidi. zaboravio sam dal je l ili la . blizi je srafu za ler
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
imam problem na stilovki stalno mi vrti lanac nemogu naštelat ler, kada radi malo duže na leru i dam gas uguši ju i ugasi se dali je moguće da je semering na radilici ili može biti nešto drugo upitanju
prva stvar koja se radi kad pila počne vrtiti lanac na leru je da se promjene opruge kvačila jer je vjerojatno jedna pukla,a nakon toga se ide u daljnju dijagnostiku,sve ostalo su naklapanja... e da,prazan hod se podešava sa odvijačem na vijku koji je označen slovima LA ili T i to u smjeru obrnutom od smjera kazaljke na satu ,vijci H i L ti u ovom slučaju neće pomoći jer služe za fino podešavanje rada motora e ne za ugađanje praznog hoda..
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prva stvar koja se radi kad pila počne vrtiti lanac na leru je da se promjene opruge na magnetu jer je vjerojatno jedna pukla,a nakon toga se ide u daljnju dijagnostiku,sve ostalo su naklapanja...
opruge na magnetu ili pogonskoj lameli:s:
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
opruge na magnetu ili pogonskoj lameli:s:
bitno da se razumijemo...inače se zove kvačilo,ili stručnim nazivom centrifugalna spojka, u kojoj se nalaze tri opruge od kojih je vjerojatno jedna pukla...:icon_wink:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
imam problem na stilovki stalno mi vrti lanac nemogu naštelat ler, kada radi malo duže na leru i dam gas uguši ju i ugasi se dali je moguće da je semering na radilici ili može biti nešto drugo upitanju

Negdje ti falšira, 100%....ne znam kojije model, ali mislim da si rekao da se blesira dok ju pomičeš.....možda je oštećena usisna čizma između motora i rasplinača
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
primjeto sam da mi radilica ima lufta na strani kuplunga radi se o stihl 029, mislim da su u pitanju lezajevi radilice dali se isplati popravljati?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
primjeto sam da mi radilica ima lufta na strani kuplunga radi se o stihl 029, mislim da su u pitanju lezajevi radilice dali se isplati popravljati?
ako su samo lezajevi to nije neka stavka ali ujedno zameni i semeringe na radilici . pregledaj lezaj na klipnjaci da li ima lufta u cauri klipa . kakve su karike stublina. kad se otvara motor moras sve pregledati kad vec sve rasturas. nekad se i kucista zajedu na tim lezajima radilice pa i tu napravi luft. moras naci sto kvalitetnije lezajeve jer je velik broj obrtaja . neznam da li ti radilica ima lufta ili proveri na korpi kvacila ima iglicasti lezaj izmedju izlazne osovine radilice i korpe.moras proceniti da li se klima samo korpa ili radilica
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
eto znao sam danas sam ju nosio na servis majstor skinio karburator stavljo u neku vodu kaže karburator uredu,ultrazvuk karburatora 50 kn. ruke 100 kn.i kaže za ler otišo jedan od semeringa na radilici to nisam mjenjo dok ide ništa od remonta. tako da sam p....io 150 kn.bezveze
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ne isplati se zezati sa sjebanim semeringom, falš zrak je opasan.....rekoše, semernizi ne odlaze:icon_lol:...50 kn za tretman u jacuzziu, ja u lidlu uzeo na akciji za 15 eura , pa lijepo prvo ocat i kasnije otopina ivasola, ma milina...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ako su samo lezajevi to nije neka stavka ali ujedno zameni i semeringe na radilici . pregledaj lezaj na klipnjaci da li ima lufta u cauri klipa . kakve su karike stublina. kad se otvara motor moras sve pregledati kad vec sve rasturas. nekad se i kucista zajedu na tim lezajima radilice pa i tu napravi luft. moras naci sto kvalitetnije lezajeve jer je velik broj obrtaja . neznam da li ti radilica ima lufta ili proveri na korpi kvacila ima iglicasti lezaj izmedju izlazne osovine radilice i korpe.moras proceniti da li se klima samo korpa ili radilica

zvao servis lezajevi 160kn semerinzi nekih 80kn jos dihtunzi, mislim da nije luft na kvacilu jer sam ga zakocio i onda probao luft i bilo ga je, na kuplungu je lijevi navoj?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zvao servis lezajevi 160kn semerinzi nekih 80kn jos dihtunzi, mislim da nije luft na kvacilu jer sam ga zakocio i onda probao luft i bilo ga je, na kuplungu je lijevi navoj?

treba da bude levi navoj. skini ti prvo lamelu i korpu i probaj dali klima a mozes i magnet probati gore dole dal klima
 

Najnoviji postovi

Na vrh