• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma turpijat ću po malo, pa probat pilit da vidim kako je dobro, ma 7ks ima da pili i sa sje. anim lancem, a ne naoštrenim.
zube super nabrusim, bolje nego stari iako nemam ni 18 godina, valjda mi ide od ruke, a ovo baš nisam stručnjak pa pitam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
ma 7ks ima da pili i sa sje. anim lancem, a ne naoštrenim.
Ako ga previše skineš onda ti nebu ni 7 KS-a dosta, a zbog toga hoče i lanac pucati ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma neću ga previše skinuti, moram paziti, to mora biti samo malo niže od zuba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ima i alat kojim se ta visina mjeri.
Imam ga doma ali neznam kak se zove pa to ostavljam iskusnijima.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma turpijat ću po malo, pa probat pilit da vidim kako je dobro, ma 7ks ima da pili i sa sje. anim lancem, a ne naoštrenim.
zube super nabrusim, bolje nego stari iako nemam ni 18 godina, valjda mi ide od ruke, a ovo baš nisam stručnjak pa pitam.

ma da ima i 14 ks kad je tupa ništa od rezanja:finga:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma to je samo bila groteska, koliko ja znam nijedna nema 14ks, osim kakvog motokultivatora ili banceka:p:p:p:p
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ma da ima i 14 ks kad je tupa ništa od rezanja:finga:

ma kako nema, dođe mi čovjek sa pokidanim i spaljenim Oregon lancem, ima Stilovku ms 390 i kaže da mu ga spojim, zub nije ni do pola potrošen a lanac prekinut, isteknut, spaljen, izlizan do bolcni, čak je već i bolcne počeo trošiti, pitam ga šta je radio a on kaže pa rezao vrbe na panjeve, ajde daj da vidim vodilicu a ono rolomatik sa farbom, natpis se vidi, ma kao nova iz vana a kada se bolje pogleda sjebana do kraja, a još kada mi je pokazivao kakko je rezao i stiskao motorku u drvo jer ja sam od prve pogodio da nije htjela u drvo živi užas,

- da glupost boli mnogi mi stalno vrištali
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
- evo me opet 260 počela zezat,

upali i radi dobro no nekada kada prestanem rezat i smanjim gas ona se smanji pa opet si sama doda obrtaje i nekada prilikom rezanja počinje trokirat kao da nema goriva, pred jedno 10 rezervara stavljenje su nove membrane i bilo je OK a sada opet neki duhovi napadaju
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
duhovi su rješeni,, poslušao sam savjet i stavio novi filter na crijevo za dovod goriva iz rezervara 25 kn, mada mi se i stari činio OK ali eto izgleda da je na većem gasu kada je tražila više goriva malo teže išlo i to je zezalo
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
aha znači to me bunilo ja sam cijelo vrijeme stezo mislio sam da će bit više goriva
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
imam pilu partner 351, i kad radi bez opterečenja onda je odlazila u iber turažu, očistim i operem zračni filter ono isto se dešava, idem dalje i naiđem da je jedan vijak na usisu dosta otpušten i brtva oštečena na unutrašnjem dijelu, i sad kad je već to rastavljeno idem ja skinit motor jer je dosta prljav i mastan da ga operem, odvrnem ta četiri vijka i lagano povučem a radilica sa klipom i ležajima ostane dolje a cilindar u ruci. to mi je prvi put da sam rastavio neki motor a nisam imo namjeru da ga rastavljam, stanje onako motora mi se čini dosta dobro, jedino klipnjača na spoju sa radilicom ima dosta aksijalnog lufta 2-3 mm sad neznam jel to tako mora biti ili nemora, probao sam sastavit motor i kad sam trebao stavit klip u cilindar pukla mi je karika sad naručio sam kariku i pitanje na šta trebam pazit kod sastavljanja motora da mi opet nepukne karika,
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
imam pilu partner 351, i kad radi bez opterečenja onda je odlazila u iber turažu, očistim i operem zračni filter ono isto se dešava, idem dalje i naiđem da je jedan vijak na usisu dosta otpušten i brtva oštečena na unutrašnjem dijelu, i sad kad je već to rastavljeno idem ja skinit motor jer je dosta prljav i mastan da ga operem, odvrnem ta četiri vijka i lagano povučem a radilica sa klipom i ležajima ostane dolje a cilindar u ruci. to mi je prvi put da sam rastavio neki motor a nisam imo namjeru da ga rastavljam, stanje onako motora mi se čini dosta dobro, jedino klipnjača na spoju sa radilicom ima dosta aksijalnog lufta 2-3 mm sad neznam jel to tako mora biti ili nemora, probao sam sastavit motor i kad sam trebao stavit klip u cilindar pukla mi je karika sad naručio sam kariku i pitanje na šta trebam pazit kod sastavljanja motora da mi opet nepukne karika,

-- karika ima svoje ležište, moraš polako lagano stavljati klip u cilindar i sa tankim odvijačem u krug stisnuti kariku da uđe u cilindar, najbolje je da to daš nekome tko je to radio i nemaš problema,,
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
vjerujem da ja to mogu napravit, prvi put sam radio to u firmi a tamo nemamo škripac ,i to pridonjelo da mi je pukla karika, i još jedno pitanje da li taj donji dio motora mora biti skroz zadihtan jer mije dolje malo na jednom mjestu ona gumena brtvica otpala i ako da sa čime je najbolje to zadihtat. hvala.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
vjerujem da ja to mogu napravit, prvi put sam radio to u firmi a tamo nemamo škripac ,i to pridonjelo da mi je pukla karika, i još jedno pitanje da li taj donji dio motora mora biti skroz zadihtan jer mije dolje malo na jednom mjestu ona gumena brtvica otpala i ako da sa čime je najbolje to zadihtat. hvala.

dith masom,, mora se biti zadihtano
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
na šta trebam pazit kod sastavljanja motora da mi opet nepukne karika,

Karter mora biti zadihtan.
Ležište karike na klipu očisti jer nova karika nebude stala u cilindar i bude ti isto pukla.
Prilikom sastavljanja malo naulji da lakše klizne.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
hvala na pomoči nisam još nabavio diht masu, a i imam nekih poslova drugih pa kad stignem, nebih na brzinuradio, pa onda javim šta sam napravio.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
imam pilu partner 351, i kad radi bez opterečenja onda je odlazila u iber turažu, očistim i operem zračni filter ono isto se dešava, idem dalje i naiđem da je jedan vijak na usisu dosta otpušten i brtva oštečena na unutrašnjem dijelu, i sad kad je već to rastavljeno idem ja skinit motor jer je dosta prljav i mastan da ga operem, odvrnem ta četiri vijka i lagano povučem a radilica sa klipom i ležajima ostane dolje a cilindar u ruci. to mi je prvi put da sam rastavio neki motor a nisam imo namjeru da ga rastavljam, stanje onako motora mi se čini dosta dobro, jedino klipnjača na spoju sa radilicom ima dosta aksijalnog lufta 2-3 mm sad neznam jel to tako mora biti ili nemora, probao sam sastavit motor i kad sam trebao stavit klip u cilindar pukla mi je karika sad naručio sam kariku i pitanje na šta trebam pazit kod sastavljanja motora da mi opet nepukne karika,

moraš paziti daspoj karike bude na štiftu , prije dobro očisti kanal karike (zna biti gareži) .Aksijalni luft na radilici ne znači ništa loše . Kad ti je već pola pile rastavljeno provjeri kakvi su ti ležajevi i semeringi na radilici jer tu hoće vući zrak pa se dešava to što se tebi dešava . Provjeri spoj cilindra i frgazera .
 

Najnoviji postovi

Na vrh