• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jel ta pila ima one jako duge i tanke vijke koji idu kroz cijeli auspuh? A sam auspuh je od jednog dijela? Čini mi se da je tomu razlog jer u auspuhu nema cijevčica u provrtima, a sam auspuh nije dovoljno čvrst da ga vijak može stegnuti. Bojim se da kemija tu ne bude puno napravila. Pitanje je sad, ako se tu duže pritezalo, u kakvom su stanju navoji u cilindru. Ima li uopće mjesta za helocoil?
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Jel ta pila ima one jako duge i tanke vijke koji idu kroz cijeli auspuh? A sam auspuh je od jednog dijela? Čini mi se da je tomu razlog jer u auspuhu nema cijevčica u provrtima, a sam auspuh nije dovoljno čvrst da ga vijak može stegnuti. Bojim se da kemija tu ne bude puno napravila. Pitanje je sad, ako se tu duže pritezalo, u kakvom su stanju navoji u cilindru. Ima li uopće mjesta za helocoil?
Upravu ste radi se o auspuhu iz jednog djela kroz koji prolaze dva duga taka šarafa, sto se tiče navoja nisu još popustili koliko ce još moć neznam
Ako nista probaću sa ovim ljepilom a ako ni to nemogne stavicu maticu sa druge srane na ove sarafe ima mjesta samo bih mozda noro malo pobrusiti jedno rebro da upame natica mislim da onda nebi trebalo da se odavija, a ako opet bude zezalo onda ću mi skinuti auspuh i neka pila bez njega jer nema druge :D
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Probaj kemiju, za sada najjeftinije rješenje. Brušenje mi je malo tak-tak isto ko helicoil, jer se bojim da se previše ne stanji ušica na cilindru. Bez auspuha nemojte niti pomišlati raditi. Za mir u susjedstvu i u ušima, a niti motor ne smije raditi bez njega. Ajmo reči, ima ulogu ispušnog ventila..
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Danas ja i jaran isli gradom i kupimo od cige novu pilu onu kinezku za 20KM donjeli kuci u paketu hehehe. Usuli gorivo i ulje i upalili pila radila radi al ne baca ulje. Uglavnom ulje izlazi ispod uljne pumpe al nece da ide na onu rupu gdje lijeze mač znaci ne podmaziva lanac nikako. Da naglasi podmazivala je prvi dan al drugi nece nikako. Malo smo je pojačali na onom vijku za max i min za ulje ispod pile sto dođe al nista nece da podmazuje nikako . Jeli neko imo ovakvih problema i ako jest sta joj je činiti. Unaprijed hvala
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Danas ja i jaran isli gradom i kupimo od cige novu pilu onu kinezku za 20KM donjeli kuci u paketu hehehe. Usuli gorivo i ulje i upalili pila radila radi al ne baca ulje. Uglavnom ulje izlazi ispod uljne pumpe al nece da ide na onu rupu gdje lijeze mač znaci ne podmaziva lanac nikako. Da naglasi podmazivala je prvi dan al drugi nece nikako. Malo smo je pojačali na onom vijku za max i min za ulje ispod pile sto dođe al nista nece da podmazuje nikako . Jeli neko imo ovakvih problema i ako jest sta joj je činiti. Unaprijed hvala

prodaj ju za 10KM:toimonster:
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Ma kupili kod mene ljtdi isto takve isto ne bacaju ulje, rezi na suho, itako ti je bolje kupit novu nego novi lanac
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Ma kupili kod mene ljtdi isto takve isto ne bacaju ulje, rezi na suho, itako ti je bolje kupit novu nego novi lanac

Ma nije problem nju prodat za pet puta vece pare , nije problem ni u lancu, nije proble ni baciti u smjece nego je problem sto lanac ne podmazuje e za to trazim savjet dali je ko rastavljo taj kinez imali lijeka na toj pumpi i sta je u stvari u kvaru je mislim da je to sve isti kvarovi koliko sam skonto da je to nesto seriski tako potrefi
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ne isplati se to krpat, budi sretan što uopće radi za 20KM i dok reže reže,20KM motorka, pa to obična ako reže cijeli dan potroši više goriva od te vrijednosti
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
ne isplati se to krpat, budi sretan što uopće radi za 20KM i dok reže reže,20KM motorka, pa to obična ako reže cijeli dan potroši više goriva od te vrijednosti

ma sta ću krpiti pila je nova znaci ja i jaran prvi gorivo usuli u nju a taka je oko 100E u prodavnnici al ima komsija istu takvu al se razlikuju samo sto kod njega baca ulje a kod nas nece :mad: i komšo vec tri godine pila ko sa njom za kucne potrebe
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Rasturite je pa budete vidli, nije to nikakvi arsen bauk... ko klinac si sigurno i vredniju igračku rasturil od te pile:mrgreen:
A 20km vrijedi makar za fašnik djecu plašil sa njom.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Pozdrav, posjedujem novu husquarnu 55, ii imam problema sa njom, dakle ubrzo mi je crkla elektronika za svejcicu, i kad sam to zamjenio, nastaju problemi. sad sa ovom elektornikom baca struju uredno, i kad je hladna upali dobro, ali dok radim sa njom i ugasim je, posle toga nece da upalii. pa bih molio vase misljenje ?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To sa strujom je uvijek malo škakljivo. Stavili ste original paljenje ili neko zamjensko. Koji su bili simptomi zbog kojih ste mjenjali paljenje. Jel baca iskru kad je topla? jeste dobro postavili zazor elektronike i ventilatora. Da probaš neki spray tipa "carb cleaner" čisto malo ubrizgat kad je topla i kad nema filtera zraka gore. Tek tolko dal će se možda javiti motor.
55tica je skoro pa aktualna isto kak si ti skoro iz Krapine. Husqvarna non-stop baca nove modele na tržište. Možda malo i prečesto, za moj ukus.
 
Posljednje uređivanje:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Stara elektronika je bila skroz crkla, znaci nije bacala iskru nikako, stavljena je druga ali ne znam kakva, vjerovatno nije original. i sto se tice nove, ona stalnoo baca iskru, i topla i hladna. I za postavljanje nove, majstor je postavljo i stelovo zazor sa papirom, vjerovatnoje dobar.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mmmm, da....to onda veze sa paljenjem nema......dajte, očistite rasplinjač i ponovo ga podesite. Čini mi se kao dovod goriva ili prijenos impulsa. Ste probali, kad se zagrije, otvoriti čep goriva.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
pokušavao sam i čep otvarati od rezervoara kad e zagreje, međutim dok se malo odmori (ohladi) može se s njom normalno raditi, a još da navedem i to da sam je novu kupio prije 3-4 godine platio je 500 E kod nas ovamo
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
pokušavao sam i čep otvarati od rezervoara kad e zagreje, međutim dok se malo odmori (ohladi) može se s njom normalno raditi, a još da navedem i to da sam je novu kupio prije 3-4 godine platio je 500 E kod nas ovamo, šta je rasplinjač, i o kakvom prijenosu impulsa je riječ, ako je rasplinjač (karburator) to je u redu gledao sam i podešen je ponovo
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
rasplinjač-karburator -fergazer je isto.
Kolega Greatjumbo mi je metnul bubu u glavu sa pričom oko kompresije. Pila nije stara, i sumnjam da se toliko naradila da bi već puhnula u svijeću, ali.:?...probaj skinuti auspuh i vidjeti kroz ispušni otvor jel ima kakvih riseva ili promjena boja na klipu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh