• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

V

villeneuve

Guest
Je je, sve je to zbog mogućeg zapinjanja karike i loma... neki motori imaju pregradu posred ispušnog kanala zbog iste problematike... u orijentaciju štifta ne ulazim, jer nemam ni jedan rastavljen motor da provjerim...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da ste sve pročitali vidjeli bi da sam obrazložio kako samo želim karabaju natjerati da razmišlja .:vragek:
 
V

villeneuve

Guest
haha, misija nije uspjela... mi smo to odradili umjesto karabaje... :)

ekipa, dal zna netko koje su se godine prestala ugrađivati paljenja sa platinastim prekidačima, odnosno počeli ugrađivati današnji konvencionalni moduli paljenja? Onak, okvirno...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
U vremenu od 1975 do 85....s tim da se počelo ugrađivati već sredinom 60tih...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pomoć

ja ili sam lud ili sam stvarno lud :oops:
naime u pitanju je stihl 44 i problem sa uljnom pumpom

kada sve rasklopim , izvadim pumpu , okrećem je ručno u rukama ona povlači ulje , čak i kada je zatvorim na usisu osjetim vakum
ALI svi problemi nastaju kada je smontiram , znači pumpa se okreće sigurno , puž je dobar , ona zakačkica koja je okreče je usvom mjestu , usisno crijevo sam zamijenio jer sam sumnjao na falš vazduh ali nije

ulje ne baca a u rezervoaru se vide mjehurići dok radi , kao da se pumpa okreće naopačke :shock:
stvarno me handri već duže vremena a nemam ideju šta je u pitanju
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hm....probaj nalijati neko rijetko ulje i onda probaj. Ja i dalje sumnjam da vuće zrak, a prema konstrukciji pumpe, može se desiti da ti gura zrak prema rezervoaru, posebice jer se pumpa ne može "napuniti" uljem. Jesi pozamjenio sve o-ringe na pumpi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
samu pumpu nisam rasklapao
šta u njoj ima da se mijenja ?
znači nisam zamiejenio te O ringove

upravo tako , gura vazduh u rezervoar
rjeđe ulje ne pomaže , rezervoar je čist , ulje čisto
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ima dolje 2 oringa ispod regulacijskog ventila. ili je možda potrošeni dosjed vratila i kučišta, a taj model na tom spoju nema nikakvu brtvu ili oring
Dal isto ne ulji ako se metne motrno ulje?
Slika je boja od 1000 riječi...
352nsx3.jpg
[/IMG]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
motorno ulje i jeste u rezervoaru

ja jedini O ring koji sam vidio je pozicija 8 , ali on nije bitan jer je na izlazu , znači ako nevalja tu bi samo curilo ulje

koje pozicije su ti ringovi na ovoj slici ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
zahvaljujem-rasklapam-popravljam-javljam rezultat :partyman:
 

earthquake

Novi član
Tu od
21 Velj 2012
Poruka
3
Pozdrav svima,

imam jednu dvadesetak godina staru ECHO 550evl motornu pilu. Problem je sto je na njoj kompletna elektronika neispravna. Na dijagramu su to dijelovi pod brojem 5 i 17. Ako netko ima slucajno te djelove ispravne, molim da se javi na pm ili mail ili ako postoji nekakvo drugo rjesenje za ovaj problem neka pomogne.

attachment.php


Hvala...
 

Prilozi

  • CS-550EVL_WW_8.gif
    CS-550EVL_WW_8.gif
    14.8 KB · Pregleda: 4,180
V

villeneuve

Guest
Ekipa, dal netko od vas radi doma brtve kad slažete svoje strojeve ili ih kupujete?
Ja sam malo opuštao živce, evo kak je ispalo...

brtve.jpg

By villeneuvehr at 2012-02-28
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Pozdrav društvo. imam problem sa huskvarnom od rođaka radi se o huskvarnoj 350 kupljena prije 3g, eh sad ima problem sa auspuhom koji se stalno odsarafljuje, jel iko jos imo sličnih problema
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Jesi pital možda u "ovlaštenom" servisu?
čital sam negdje da se to češće dešavalo na ti pilama i da postoji tvorničko rješenje.

@villeneuve
:drinkers: :D
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Jesi pital možda u "ovlaštenom" servisu?
čital sam negdje da se to češće dešavalo na ti pilama i da postoji tvorničko rješenje.

@villeneuve
:drinkers: :D

Čim je istekla garancija koja je bila koliko se sjećam godinu dana ovlasteni servis nista ne odgovara, nosio sam kod ovih nekih majstora sto opravljaju sve motrone pile pa čak i odrzavaju servis huskvarne i sthila oni nista drugo neznaju nego stegnu i kaze nece vise, donesem kući pilam par sati ili par dana ono opet se odavilo kako zasto nemam pojma, čak je jedan šaraf bio puko u cilindru pa smo ga nekako odavili od čega je puko nema neke sile ni napora al puko :rolleyess: jedino dobro rijesenje koje sam ja mogao uočiti je to sa se stavi duzi saraf i matica sa druge strane tj. od cilindera prema auspuho pa mi mozda bolje bilo, samo bih moro jedno rebro na cilindru malo pobrusiti da samo matica upame neznam dali bi mu to ista smetalo koliko vidim da nebi
 

Najnoviji postovi

Na vrh