• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@bilogorac

imam i ja istu motorku i imao sam problema sa paljenjem
isto paljenje je i na stihl 45 , ili 46 :scratch majku mu , stari se i zaboravlja

novo paljenje je prilično skupo , ja sam našao jedno polovno kod ljudi koji popravljaju pile
ali pošto smo predaleko tebi to ništa ne znači
uglavnom pokušaj u servisima naći polovno
 
B

bilogorac

Guest
Eh tek sada vidio post. Ovako pitao svuda,od servisa,trgovina,oglasa,cak i fuš-majstora i nitko nema. Da ima nova kupio bih,za 365 dođe oko 400 kn.onda nije ni ova skuplja,dal znaš možda od koje stihlovke tocno pase,tak da se mogu raspitati okolo...:scratch
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Imam jedno stručno pitanje za one koji su se susreli sa ovim problemom,naime radi se o maloj motornoj pili Jonsered M361 ta motorna pila ima kariku koja se montira na klip ali je problem u tome kaj nema onog malog bolcna koji drži kariku u položaju nego je karika kao kod četverotaktnog motora i sad pitanje je kako tu kariku okrenut da bude ispravno ili je svejedno?
 
B

bosniahos

Guest
-

Pitaj kolege JEFFYA ili Puknutog.Mada mislim ako si klip kvalitetno očistil one utore od karike i nema kajle ili štifta ili ostatka koji bi se vidio u klipu, onda ti nemožeš utijecat na moguće rotiranje karike u utoru klipa.Po meni bi to bilo tako.
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Pitaj kolege JEFFYA ili Puknutog.Mada mislim ako si klip kvalitetno očistil one utore od karike i nema kajle ili štifta ili ostatka koji bi se vidio u klipu, onda ti nemožeš utijecat na moguće rotiranje karike u utoru klipa.Po meni bi to bilo tako.

Tako i ja razmišljam samo da vidim jel ima ko kaj za reć. :)
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Pitaj kolege JEFFYA ili Puknutog.Mada mislim ako si klip kvalitetno očistil one utore od karike i nema kajle ili štifta ili ostatka koji bi se vidio u klipu, onda ti nemožeš utijecat na moguće rotiranje karike u utoru klipa.Po meni bi to bilo tako.

slažem se sa ovim mišljenjem samo što bih htio nadodati da je takva karika "zdravija" za cilindar jer ga troši jednako sa svih strana-buduči da nije fiksna
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
slažem se sa ovim mišljenjem samo što bih htio nadodati da je takva karika "zdravija" za cilindar jer ga troši jednako sa svih strana-buduči da nije fiksna
A zašto 2T ima kariku fiksiranu na jednm mjestu..preko tog štifta?
 
B

Bobo

Guest
Jel nije zbog "preljevnih kanala" ? Da ne dodje spoj karike u kalan, i da ne napravi cuda, npr prilikom paljenja...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Je , ali ja sam htio karabaju natjerati da razmisli .
Ja mislim da se karike ne okreču ..štift je samo za montažu .Ako spoj pogodiš mimo kana tamo i ostane .
Nekada su ventili kod 4T imali mehanizam koji su svakim pritiskom okretali ventil ..ali se i od toga odustalo .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja sam isto imal noćne more u vezi istog problema, onda sam pital jednog kanađanina(btw, to je sve ista pila Jon 361, husk 35, frontier, skil...itd) i rekel mi je da okrenem kariku na mjesto gdje nema nikakve "rupe". rekel je da se i on isto tomu čudil dok je prvi put videl al je tak. ja sam ga poslušal, ali pila je jako malo radila....jebu me i dalje semeringi:x
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20309&page=3
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
kupil sam ja u SETu ali mi je bilo odmah sumnjivo, jer su semerinzi bili bez one opruge. I naravno pila je radila 10min ko nikad uživotu....raspitujem se po Austriji, al ništa online...tak da sam ono...u zen fazi isčekivanja...a deda nestrpljiv:D
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Ja sam isto imal noćne more u vezi istog problema, onda sam pital jednog kanađanina(btw, to je sve ista pila Jon 361, husk 35, frontier, skil...itd) i rekel mi je da okrenem kariku na mjesto gdje nema nikakve "rupe". rekel je da se i on isto tomu čudil dok je prvi put videl al je tak. ja sam ga poslušal, ali pila je jako malo radila....jebu me i dalje semeringi:x
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20309&page=3

Tak nekaj sam si ja razmišljal da bi trebalo kariku okrenuti na puni profil cilindra,ipak je to i nekak logično!
 
A

alleckg81

Guest
Stihl MS 290

Pozdrav svima,nov sam na ovom forumu i potrebna mi je pomoc na oko testere koju sam kupio nedasno....
Kako sam naveo u naslovu,rec je o Stihl ms 290,testerapali odlicno i radi super na ler gasu ali kada se da veliki gas radi par sekundi i ugasi se...bio sam u par servisa i kao znate ono majstorski "drzi bure vodu dok majstori ne odu"...radi par dana i opet isto....
Molim vas sta da radim,sta moze biti uzrocnik kvara posto ja nemam nekog iskustva sa time.....
Hvala unapred!
 
V

villeneuve

Guest
Pozdrav svima,nov sam na ovom forumu i potrebna mi je pomoc na oko testere koju sam kupio nedasno....
Kako sam naveo u naslovu,rec je o Stihl ms 290,testerapali odlicno i radi super na ler gasu ali kada se da veliki gas radi par sekundi i ugasi se...bio sam u par servisa i kao znate ono majstorski "drzi bure vodu dok majstori ne odu"...radi par dana i opet isto....
Molim vas sta da radim,sta moze biti uzrocnik kvara posto ja nemam nekog iskustva sa time.....
Hvala unapred!

Pozz
Budući da je nova pila, bolje da ne diraš ništa na njoj, nego forsiraš garanciju. Ako u ovlaštenom servisu ne znaju kaj je s pilom, nek ti daju novu. Ako treba, skoči nekome na vrat...
Sto se simptoma tiče, mogao bi biti začepljen odušak na rezervoaru... ali to je samo pretpostavka
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pozdrav svima,nov sam na ovom forumu i potrebna mi je pomoc na oko testere koju sam kupio nedasno....
Kako sam naveo u naslovu,rec je o Stihl ms 290,testerapali odlicno i radi super na ler gasu ali kada se da veliki gas radi par sekundi i ugasi se...bio sam u par servisa i kao znate ono majstorski "drzi bure vodu dok majstori ne odu"...radi par dana i opet isto....
Molim vas sta da radim,sta moze biti uzrocnik kvara posto ja nemam nekog iskustva sa time.....
Hvala unapred!

I meni je tako radila 064 zbog loso nastelovan karburator.
Stim da tvoja radi dobro na ler gas onda probaj malo poigraj s H viljkom.
 
Posljednje uređivanje:

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
A zašto 2T ima kariku fiksiranu na jednm mjestu..preko tog štifta?

Zato što taj štift drži spoj karike u cilindru na mjestu gdje nema kanala inače bi zapela i pukla ( uvijek se okreće prema usisnom kanalu jer u radu karika vozi iznad kanala ):supz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zato što taj štift drži spoj karike u cilindru na mjestu gdje nema kanala inače bi zapela i pukla ( uvijek se okreće prema usisnom kanalu jer u radu karika vozi iznad kanala ):supz:
Prvi glas ....si siguran ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh