• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
ok budem sutra i to uradio pa se ponovo čujemo, mada ja sam napisao da je nova i ja sam s njom lično radio i čuvao je kao oko u glavi posle svakog rada sa njom ja je ispušem kompresorom na zrak te svu plastiku očistim sa gorivom
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
ok budem sutra i to uradio pa se ponovo čujemo, mada ja sam napisao da je nova i ja sam s njom lično radio i čuvao je kao oko u glavi posle svakog rada sa njom ja je ispušem kompresorom na zrak te svu plastiku očistim sa gorivom

Eh to ti se desaje samo zato sto si je čuvo :), inače tako to bude kad god gledas gdje ces auto parkirat da te neko ne zagrebe e bas će te tad neko ogrebat, malo sale nije na odmet :):)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ako imaš mogućnost da izmjeriš kompresiju nebi bilo loše
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
ok budem sutra i to uradio pa se ponovo čujemo, mada ja sam napisao da je nova i ja sam s njom lično radio i čuvao je kao oko u glavi posle svakog rada sa njom ja je ispušem kompresorom na zrak te svu plastiku očistim sa gorivom

Najmanje sumljam u kompresiju jer ipak pila je gotov nova, al svasta moze biti. Vise sumljam u sami rasplinjač ili struju da iskra nije kakop treba kad se pila ugrije pa tesko starta, sličan sam problem imo na 61 i bio je u pitanju rasplinjač promjenio membrane očistio sve al isto i majstorim nosio svi kazu uredu rasplinjač i nisam znao vise sta da radim posudim u komsije ista pila stavim njegov rasplinjač na pilu i probal sve OK kad je vruča sastavi iz prve a dok na mom rasplinjaču to je tesko islo. Mada nisam jos sredio njen karburator a uzeću nov nije mi zurba posto ja ima tih pila oko desetak sto kodmene jedan dio drugi rodbina koristi :D:D:D Zato kazem sumljam u rasplinjač ili eventualno iskru kad je pila vruća da ne bača iskur kako treba
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa osjetiš li kompresiju onako na špagi ?

samo jedno pogrešno tankanje rezervoara sa nepomiješanim ili lošim benzinom i ćao kompresija :rolleyess:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ili ako je netko "čačkao" po rasplinjaču:supris:
Ako imaš od koga posuditi dijelove, to je najtočnija i najjeftinija dijagnostika. Samo treba imati i dobru rodbinu.:rolfer:
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Rasturite je pa budete vidli, nije to nikakvi arsen bauk... ko klinac si sigurno i vredniju igračku rasturil od te pile:mrgreen:
A 20km vrijedi makar za fašnik djecu plašil sa njom.
Danas jaran odnio pilu kod nekog majstora ja bi na putu pa nisam mogo sa njim da idem, kaze mjastor rastavio i neki zubčanik ( ja mislim da je to onaj puž sto pokreće pumpu) otiso :D:D a nova pila 100% hehehe vjerovatno u fabrići zaboravili nartezat na puž one navoje :D:D i to promjeno i sad podmaziva lanac ko mahnita. Pa dokle će nezna niko uglavnom valja ovom jaranu za nekih sitnica barem dasku prerezat :D:D
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
tomos-husvarna 61 FF

Imam gore navedeni tip pile i vodim borbu oko popravka, nikako s njom na zelenu granu!!
promjenio sam joj membrane, i opet ništa! upali jedva radi 2-3 minuta taman dobijem minimum i poštelam je i onda opet crkne!!

Neznam više kako napred ni šta da počnem gledat, jer ovoliko sam znao!!

Molim pomoć!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Imam gore navedeni tip pile i vodim borbu oko popravka, nikako s njom na zelenu granu!!
promjenio sam joj membrane, i opet ništa! upali jedva radi 2-3 minuta taman dobijem minimum i poštelam je i onda opet crkne!!

Neznam više kako napred ni šta da počnem gledat, jer ovoliko sam znao!!

Molim pomoć!
koji "gore navedeni tražim a vidim da unazad nkoliko postova ima priče o više modela
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
evo i meni počeli problemi, jučer radim sa Stihl 260 i počne mi krepavat kao da nema goriva, stanem idem dolit kada ono ima goriva, jbg, gledam čudim se a ona neče upaliti, stavim čok i ona topla upali, malo radi i onda nakon nekog vremena opet krepa, odem na veće kupim nove membrane stavim ih, ispirim filter u rezervaru, provjerim crijeva sve ispravno ali ona NEĆE i NEĆE, kada direktno preko karburatora nalijem goriva u nju, upali i radi dok to ne potroši i onda opet krepa ?,
- dali je moguće da je karburator samo tako prdnuo, kolega mi ima 026 pa ću naveće probati staviti njegov karburator da vidim u čemu je stvar
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Možda ti se skupilo smeća u karburatoru na mrežici ispod membrane , inače membrane ne odu u pola posla . Najčešće poslije stajanja .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Provjeri još jednom crijeva da nisu napukla

- evo masina danas potrošila 4 rezervara baz greške,,,

ponovo sam rastavio karburator sve ispirio i upalio ali radila je samo na leru na svako dodavanje gasa je krepala, skinuo sam svječicu i vidio da ju sa novim membranama zaljeva puno goriva, (masna svječica) šasteelao sam L i H i onda LA i radi kao beba, prvo mi je slabo primals gas (na stisak se gasila) a onda ne na punom gasu trokirala) sve sam rješio i nema greške ali za svaki slučaj ponio sam u šumu i Jonsoredku ali kada sam je krimio u ruke i rezao neki gram projera 70 cm, vodilica na Jonsoreedki 2165 dužine 45 naspram Stila 260 na kojoj imam 32 izgleda kao srp i kosa, he he ali u granjevini mi je Stilovka ZAKON, ipak priča ova valja ova ne valja je sješna, SVAKI STROJ IMA SVOJU NAMJENU

-- hvala na odgovorima --
bio sam uporan i znao sam da je nešto oko karburatora, zato savjet--

nakon mjenjanja mebrana nekada treba i saštelati smjesu
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
Sthil 032 av

Bok svima
Imam motorku sthil 032 av, nasao sam ju na tavanu, tamo je stajala valjda 10 godina. Dao sam ju na servis nekom lokalnom "majstoru" i evo dobio sam ju natrag nakon 3 godine ali i dalje ne radi. Da li mi moze netko reci u cemu je problem, nece raditi na ler gasu, gasi se a i gubi snagu dok radi? Sta bi trebalo provjeriti/zamijeniti? Pogledao sam membranu na karburatoru i izgleda dobro.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4LY_j_0w-y4&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
na koji vi način brusite one izbacivače piljevine na lancima, ili kako ih već zovete.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Moguće je , zašto da ne , ugao nemora biti 100% precizan
 

Najnoviji postovi

Na vrh