• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Koji je model u pitanju....često su ležajevi i semerinzi normirani, tako da ne moraš kupovat u servisu. Bitno je da uzmeš barem jedan ležaj sa večom zračnosti
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
treba da bude levi navoj. skini ti prvo lamelu i korpu i probaj dali klima a mozes i magnet probati gore dole dal klima[/ QUOTE]

nasao sam katalog od 290 i to bi trebalo biti isto,
najvise me je. strah da je kuciste istroseno hm... kad je budem rastavio bit cu vise pametan, dali bi pasali cilindar i klip od 039 (390) vac ako mjenjenjam cilindar mislim da je cjena ista a dobio bih pola konja vise. moram reci da se nisam nada ovakvom kvaru pila ima nekih 12 god. i ispilila maksimalno 600 kubika na metre jer na kratko pilim. cirkularom.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Koji je model u pitanju....često su ležajevi i semerinzi normirani, tako da ne moraš kupovat u servisu. Bitno je da uzmeš barem jedan ležaj sa večom zračnosti

lezaj je po katalogu 6203 ali mislim da cjena nije visoka u servisu ako su to kvalietni lezajevi neda mi se montirati lezajeve od 20 kn pa da rikni poslije prvog rezervara.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
treba da bude levi navoj. skini ti prvo lamelu i korpu i probaj dali klima a mozes i magnet probati gore dole dal klima[/ QUOTE]

nasao sam katalog od 290 i to bi trebalo biti isto,
najvise me je. strah da je kuciste istroseno hm... kad je budem rastavio bit cu vise pametan, dali bi pasali cilindar i klip od 039 (390) vac ako mjenjenjam cilindar mislim da je cjena ista a dobio bih pola konja vise. moram reci da se nisam nada ovakvom kvaru pila ima nekih 12 god. i ispilila maksimalno 600 kubika na metre jer na kratko pilim. cirkularom.

pogledaj samo koliki je radni vek ovih novijih testera vecinom 3god jedino profesionalnije malo vise. radni vek stihl 051 je 30 god ja sam se zacudio kad sam procitao to. jednostavno sad su sve hobi alati pristupacni svakome po ceni ali se zato zaradjuje na delovima. nebih ti preporucio da ubacujes jace sklopove jer radilica je stara i mnogo vise bi trpela. uzmi samo karike kvalitetne pa je cisto osvezi kad vec otvaras. nije to po meni mnogo isplativo sve promenuti .bolje je osvezi ili prodaj pa dodaj za neku novu. nisam iskreno zadovoljan na novije stihl testere
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
pogledaj samo koliki je radni vek ovih novijih testera vecinom 3god jedino profesionalnije malo vise. radni vek stihl 051 je 30 god ja sam se zacudio kad sam procitao to. jednostavno sad su sve hobi alati pristupacni svakome po ceni ali se zato zaradjuje na delovima. nebih ti preporucio da ubacujes jace sklopove jer radilica je stara i mnogo vise bi trpela. uzmi samo karike kvalitetne pa je cisto osvezi kad vec otvaras. nije to po meni mnogo isplativo sve promenuti .bolje je osvezi ili prodaj pa dodaj za neku novu. nisam iskreno zadovoljan na novije stihl testere

htio sam je prodati pa mi je kupac pokazao luft na radilici :-(

PS: kupio sam novu husqvarnu 346 xp ;-)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
husvarna je po meni solidna testera po kvalitetu. onda zameni polako lezaje i semeringe i ako je izgubila malo na kompresiji karike
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
husvarna je po meni solidna testera po kvalitetu. onda zameni polako lezaje i semeringe i ako je izgubila malo na kompresiji karike

ma ona ima snage neznam kakve su sad kvalitete karike ove koje se kupe mislim da su ove što su gore (prva ugradnja) punokvalitetnije samo da uhvatim malo vremena "raščerupam" ja nju :icon_wink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisu sigurno kvaliteta prve ugradnje. ako ima snagu ubaci lezaje i semeringe i sastavljaj .zaboravio sam ti reci lezaje ako kupis zatvorene otvori ih. znaci skini zastitu od prljavstine jer se podmazuju mesavinom a i semering se onda podmaze da neradi na suvo. ako ima otvorenih ti uzmi
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
nisu sigurno kvaliteta prve ugradnje. ako ima snagu ubaci lezaje i semeringe i sastavljaj .zaboravio sam ti reci lezaje ako kupis zatvorene otvori ih. znaci skini zastitu od prljavstine jer se podmazuju mesavinom a i semering se onda podmaze da neradi na suvo. ako ima otvorenih ti uzmi

evo rasturio motorku

imag0494id.jpg


imag0493h.jpg



još da skinem ležajeve sa radilice i montaža naravno prije toga kompletno čiščenje svih djelova

lezajeve sam uzeo kao i semeringe i prstene preko trgoagencije nije mozda najeftinije ali imaju dostavu pa ne moram trčati po servisima
https://www.trgo-agencija.hr/detalj...e148aa8806172c75ce3804.lezaj-6203-tb-fag.aspx
https://www.trgo-agencija.hr/detalj...ring-motorne-pile-17x30x4-4-stihl-ms-290.aspx
https://www.trgo-agencija.hr/detalj...rika-46x1-5-motorne-pile-garnitura-2-kom.aspx


dali netko zna koi tip silikona ide dolje na spoj cilindra i kartera??

ja imam nekog crvenog koi podnosi temperaturu do 600 stupnjeva samo neznam dali je otporan na benzinu :icon_scratch:
 
B

bosniahos

Guest
Ako je to oni auto mehaničarski crveni onda ti ga nebih preporuča.Ja sam takav koristi ali nije se pokaza dobar ali je možda imoja greška.Gotovo san krenil nanovo rastavljat,a o čemu se radi evo.Dugo vremena mi je dolazil na svečicu višak tog crvenog silikona,znači na porcelan ispod elektroda i onda bi svečica bila u kratkom spoju,Dosta dugo je tako bilo tj.tako dugo dok nije gorivo opralo sav višak.Ako pak staviš onako nafino jedva čeka da propusti na blokovima.U kolege san vidil neki sistem nije silikon nanaša se kističem koji je u tubi i to ne pusta a drži.Ima plavi i prozirni mislim da je firma Liqvi Moly.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima dosta vrsta i svi su dobri .svaki silikon namenjen zaptivanju motora je otporan na benzin naftu ulja .razlike su vecinom u temp. koju podnose. ja koristim crveni koji trpi 600 stepeni. sasvim zadovoljavajuci. mora se samo dobro odmastiti i nestavljati previse.tu su fina ravnanja i nema potrebe mnogo nanositi . normalno da postoje i bolje zaptivne mase tim je i kvalitet postojaniji. to sto ste naveli je hermetik sredstvo za zaptivanje. to je najbolje jedino je malo problem kod rastavljanja ponovnog sklopova jer je veoma jako. jedino sto treba ostaviti par sati posle da bi se osusilo sredstvo i onda nema problema
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
ima dosta vrsta i svi su dobri .svaki silikon namenjen zaptivanju motora je otporan na benzin naftu ulja .razlike su vecinom u temp. koju podnose. ja koristim crveni koji trpi 600 stepeni. sasvim zadovoljavajuci. mora se samo dobro odmastiti i nestavljati previse.tu su fina ravnanja i nema potrebe mnogo nanositi . normalno da postoje i bolje zaptivne mase tim je i kvalitet postojaniji. to sto ste naveli je hermetik sredstvo za zaptivanje. to je najbolje jedino je malo problem kod rastavljanja ponovnog sklopova jer je veoma jako. jedino sto treba ostaviti par sati posle da bi se osusilo sredstvo i onda nema problema



Namazati ostaviti pa montirati ili namazati montirati pa ostaviti tek drugi dan pilu paliti si mislia???
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Namazati ostaviti pa montirati ili namazati montirati pa ostaviti tek drugi dan pilu paliti si mislia???

namazes namontiras sklop stegnes i ostavis da se stegne. obicno pise koliko traje taj period . obicno sve gde je potrebno namazem stegnem uvece i ostavim do jutra. tad mi se nikad nije desila nus pojava [da nezadihtuje] .
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
prekjučer složo pilu jucer ju razrađivao za sad sam zadovoljan, vrijeme ce pokazati iako sam zamienio karike ne izgleda da ima nesto vecu kompresiju stare su se karike potrosile za nekih 50% mozda treba neko vrijeme da se "ulegnu"
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prekjučer složo pilu jucer ju razrađivao za sad sam zadovoljan, vrijeme ce pokazati iako sam zamienio karike ne izgleda da ima nesto vecu kompresiju stare su se karike potrosile za nekih 50% mozda treba neko vrijeme da se "ulegnu"

pa pitanje je i stanja same stubline a i treba malo vremena da se uklizu karike. par rezervoara i bar prvi malo jaca mesavina kad si stavljao karike jel imaju lufta u klipu dal se nije malo kanal prosirio jer i onda gubi deo kompresije zgodno
 
B

bosniahos

Guest
Koji je model u pitanju....često su ležajevi i semerinzi normirani, tako da ne moraš kupovat u servisu. Bitno je da uzmeš barem jedan ležaj sa večom zračnosti

Daj mi obijasni kako to barem jedan sa večom zračnosti,što je to po tebi zračnost,neznam.Dal je zračnost-potrošenost i kako treba novi biti zračan,hvala.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
postoje lezajevi koji su za visoke obrtaje namenjeni. kad su u normalnom stanju imaju blago luft a kad se ugreju u motoru luft nestaje. dosta su dugotrajniji na velikim brojevima obrtaja gde se primenjuju .mislim da je kolega hodor na to mislio
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ujedno je omogućena mala toplinska dilatacija, jer druge mogućnosti nema.....kad kupuješ traži oznaku C3
 

Najnoviji postovi

Na vrh