• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Znači na čoku krene i onda krepa. hmmm, negdje je zablokiran neki kanalić u rasplinjaču vrlo vjerojatno, ako imaš kakvav sprej za čišćenje rasplinjača ili kočnica, rastavi ga dobro propuši, zatim nove membrane metni pa češ vidjeti. Sviječica ti je OK. E da, provjeri stanje impulsnog crijeva, možda ne može dignut gorivo
 
Posljednje uređivanje:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Re: mehanička radionica za pile

Čok? Klapna, prepreka, da se poveća podtlak ispred klapne što rezultira bolji "sisanjem" goriva.

No isto tako, usisava se manje zraka (klapna smanjuje protok), pa motor i s manje goriva radi (na praznom hodu). Dakle tebi fali goriva, zašto? Skini i rastavi karburator, a provjeri i dobavno crijevo, kao što je već rečeno.

No moguće je i da negdje vuče falš zrak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Re: mehanička radionica za pile

Rastavio frgič, propuhao i sastavio. Mala pili ko velika, a dokle če :icon_scratch:
Membrane i svječica ostale visjeti na čavlu, a filter u dučanu.
Za sad hvala na pomoči, a sutra pod opterečenje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Najčešče je svječica al i membrane počnu odjednom zezat,ako si to zmenjal to je to.
Kolko su koštale?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Re: mehanička radionica za pile

Kaj bi zmenjal, ostavil sam ih za neki drugi put kad sad radi.

Koštale? Nemam pojma, došle su kroz neku donaciju, nekoliko garnitura.
I 20-tak svečica Bosch-ovih je došlo, jebiga, bilo je, praznilo se skladište ......
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: mehanička radionica za pile

Da li je bilo goriva u rezervaru i bez njega su slični simptomi .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Rastavio frgič, propuhao i sastavio. Mala pili ko velika, a dokle če :icon_scratch:
Membrane i svječica ostale visjeti na čavlu, a filter u dučanu.
Za sad hvala na pomoči, a sutra pod opterečenje

Pa ako si uspio nečistoču izbaciti, onda je to to, a ak si je samo premjestil, onda je z očekivati da se ponovi.
Pratite Lidlove raklame, ja sam se preporodil kad sam nabavio ultrazvučnu kadicu.
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

E,tu sam te čeka,ultrazvučna kadica daj malo onjoj.Koliko para i koliko veliki karb može unju stat.Dali snjom možeš rišit i problem povratnog ventila što na karb od trimera a što na drugim dilovima sličnog sistema.Hvala.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Kupio u lidlu u Radgoni, slučajno naletio. Ako se ne varam oko 20€. Volumena 6dcl bez mrežice(koju ni ne koristim), max visine stupca vode nekih 4cm, ako se npr rasplinjač okreće može i kabastije. Dakle svi rasplinjači tih malih strojeva ulaze u njega. S time da nemam specijalno sredstvo, koristim razrjeđeni alkoholni ocat, ako sumnjam na anorganske taloge od benzina, a ako su nekakvi ljepljivi ostaci onda sa nitrom(to izbjegavam). Ili koristim obje "kemije". Ako neko ima dobru ideju za neko sredstvo, slobodno nek veli. Kadica ima timer od max 6min, ali uz pauze ostavim i po 2-3 sata. Na kraju koristim sprey(čistač rasplinjača), toliko da izbacim ova sredstva za čišćenje.
Da je svemoguće, nije, niti će ikad biti, ali uspio sam oživjet jedan rijedak rasplinjač koji mi je zadavao velike muke, i da je samo to, više sam nego zadovoljan.
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Virujem da ima i večih modela,točnije čita san na motori.hr da iz srbije ima neki crni uvoz i večih kadica,Mene zanima za velike od japan i američkih motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Re: mehanička radionica za pile

Jučer radila ko singerica, danas u šusu počela frfljati i stala.
Upaliti nema šanse, kad se malo ohladila pregutala i ide dalje.
Kad je potrošila derivate, nakon točenja, ne pali, ni glasa da pusti.
Nova svečka isto, druga nova svečka isto, stara nazad gore i upalila na zub.
Bumo vidli kak se bu ponašala poslije podne :(sweat):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

A dok krepa ugrijana, odnosno dok je kurblaš, jel je svječica mokra?
Jesi primjetil u radu da se drukčije ponaša(snaga, odziv)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Da si odma del nove membrane nebi imal tih problema nekad daju previše goriva nekad ne daju kad odu.
Poštelaj si fergazer L i H na jedan puni krug okreta.
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Da najprije dasu membrane,mada se ponekad desi dase malo raštela karb.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: mehanička radionica za pile

Da ni si zabunom natočil ulje gdje ide benzin i obratno ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Re: mehanička radionica za pile

A dok krepa ugrijana, odnosno dok je kurblaš, jel je svječica mokra?
Jesi primjetil u radu da se drukčije ponaša(snaga, odziv)

Mokra je, smrdi mi na paljenje.
Razlike u snazi nema.

Sad je dobila i friške membrane pa bumo vidli kaj bu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Zna se desit da nova svijecica ne valja ako stavis novu svijecicu i kod kurblanja ona mokra a pila ne pali znaci nema iskre meni je par puta bilo tak nova svijecica od nje nista nevalja!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Rijetko, ali i struja može zezat, no to ostavi za kraj. Ako imaš osjećaj da zaljeva, može biti da ti ili ne dihta dobro iglica, ili klackalica previše strši, ali ako po pili nedugo prije toga bilo prčkano, manja je šansa. Prije bih rekao da se membrana regulacije goriva deformirala i da nosićem previše pritišće na klackalicu. Pili kod starta paše bogata smjesa, manifestira se kao jači lerlauf(ajmo reč, pod čokom je), no kako se ugrijava, ta smjesa postaje prebogata pa počinje preskakati taktove ili potpuno krepa. Nisam pobornik teorije zavjere, ali sa boschovim brazikama nisam bio previše zadovoljan.:icon_confused:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ni ja nisu nekw kvalitete,ngk je zakon samo ju je teško najti.
@muha pazi da nebuš krivo okrenul crnu membranu kaj pumpa gorivo.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Kod zagrejane kad krepa probaj dal ima iskru,znakovi vuku na bobinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh