• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

pa tu smo problematiku več stotinjak puta raspravljali.Možda da se pogleda malo unazad.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Re: mehanička radionica za pile

Hvala svima koji su se trudili.
Pukla špaga :(doh):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Sad sam spremal svoju za sutra u šumu i neče upalit a svječica mokra,stavim novu i opet isto neče i neče kresnut,i idem vidjet naštelanost i jedan vijak je bil 5 krugova odšarafljen,niko ju nije diral nekak je radila prije par dana al nije to,stavim joj vijak na3/4 drugi na 1 kak mora biti i vužge od prve i radi super.
Jel moguče da se odšarafi od vibracija?
PILA JE ŠTIL MS230.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Re: mehanička radionica za pile

Recimo da ide.
Bušilica :(giggle):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

busilica na gedoru pa na magnet. tako imam i ja za hondu za test.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Re: mehanička radionica za pile

Ide ona sutra u service pa nek se oni pate s njom, a ja bum dotoga s gudalom pilil :icon_confused:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: mehanička radionica za pile

Ide ona sutra u service pa nek se oni pate s njom, a ja bum dotoga s gudalom pilil :icon_confused:

Gudalom ???? Bitno da ni je prvo slovo B :):D:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Re: mehanička radionica za pile

Sad sam spremal svoju za sutra u šumu i neče upalit a svječica mokra,stavim novu i opet isto neče i neče kresnut,i idem vidjet naštelanost i jedan vijak je bil 5 krugova odšarafljen,niko ju nije diral nekak je radila prije par dana al nije to,stavim joj vijak na3/4 drugi na 1 kak mora biti i vužge od prve i radi super.
Jel moguče da se odšarafi od vibracija?
PILA JE ŠTIL MS230.
Koji viljak, ako je H onda pazi da nije mnogo nasarafljen jer pila moze biti:icon_hang:

Muha, imam uputstvo za servis za 064/066 al na engleski ako ti treba mogu da ti ga posaljem
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Da H i piše da se štela na 3/4 a L na 1 okret.
Imam i ja u pdfu za održavanje 064/066.
I imam knjigu od 038…
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Re: mehanička radionica za pile

Da H i piše da se štela na 3/4 a L na 1 okret.
Imam i ja u pdfu za održavanje 064/066.
I imam knjigu od 038…

E dobro samo pazi da nije previse siromasna smesa previse zrak jer onda moze da zariba pila jer nema dovojlno podmazivanja, isto ne valja i previse bogata smesa jer tad ima previse gareza i desi se garez da se otkine za celo klipa i opet katastrofa.
E bas zbog takvog stelovanja od oka i ne redovna kontrola nastaju dileme koja motorka je bolja.
Mislio sam radionicki prirucnik znaci za otklonivanje kvarova, a imam u tu za odrzavanje na srpskom
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Tako je upravu si i n:drink:a to treba paziti!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Re: mehanička radionica za pile

Koji viljak, ako je H onda pazi da nije mnogo nasarafljen jer pila moze biti:icon_hang:

Muha, imam uputstvo za servis za 064/066 al na engleski ako ti treba mogu da ti ga posaljem

Šalji, možda zatreba.

Ovo kaj se tiče šarafa L i H.
Slažem se s tobom, ono kaj piše na poklopcu i u uputstvu je samo za predštelanje.
Da mora točno tak biti bile bi gore blinde ili nebi šarafa bilo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

al to vazi samo ako je sve ostalo u redu. treba pogledati dal nefalsira vazduh gde i promenuti membrane .onda prestelati vijke .ako se pojavl vece odstupanje od tog stelovanja jos nesto zeza sigurno . nesvidjaju mi se karburatori na ovim serijama nikako. mnogi imaju cestih problema da se rasteluje.
 
B

bosniahos

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Meni neki tu u temi rekli da to nije moguče,asad vidim sve više ima samoraštelovanja.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

ma sve je moguce. nekad i same oprugice nedrze vijke u zadatom polozaju pa se odvrnu. kod mene je cak ispao jedan u toku rada.sreca pa nije ispao napolje. imao sam problem i sa usisnim vodom izmedju karburatora i stubline pa se slicno ponasalo ko u muhanicara ali to je druga testera u pitanju. ali na dosta njih sam imao problem da se otpusti i sam karburator pa falsira vazduh. viliger koji imam ima problem kad je vruc i nestane goriva. neces ga upaliti dok se neohladi pa radi sta hoces. od kad sam ga kupio je takav a ovako radi besprekorno vec 7 god. semerinzi radilice isto umeju praviti velike zezancije. karburatori isto oko membrana ili zapusenja .tako da cim nece priblizno stelovanje vijaka fabrickim podacima nesto nije kako treba. tast mi je kupio kineski stihl MS 260. gore sranje u zivotu nisam video. to nema veze sa stelovanjem i priblizno. oko 5 krugova odvrnut H da bi tek radila .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Re: mehanička radionica za pile

Stefan hvala za uputstvo.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Re: mehanička radionica za pile

Dobio sam od strica motorku Partner 352 koja nije htjela upalit.
Nakon što sam ju rastavio i stavio nove membrane pokušao sam ju upalit ali nisam uspio.
Nakon višeminutnog pokušaja paljenja provjerio sam svjećicu i ona je u redu ali sam onda skužio da je ona suha, znači, gorivo ne dolazi do klipa. Rastavio sam kraburator u djelove i ispuhao ga misleći da je on negdje zaštopan ali zrak svugdje ide.
Motorka ima pumpicu na sebi i kad napumpam primjetio sam da u dolaznom crijevu ima tlak, znači, moram prvo otvorit rezervoar da se tlak izjednači i tek onda smijem odpojit crijevo sa karburatora.
Jel ima netko savjet gdje da gledam?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Da nisi membrane krivo stavil ili da ti se nije koja pomalnula.
Daj si provjeri šarafiče za štelanje na fergazeru da nisu zavrnuti do kraja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh