• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
ne trzne nista koliko sam primijetio,a da napomenem da sam nasuo u cilindar malo ulja priej prvog paljenja a posle rasklapanja,cisto da naglasim,auspuh onaj element unutra sam okretao na dva nacina rekoh da nije to sta iako zanm da to nema veze ali eto pokusao sve

ona kajla gdje ide na radilicu od magneta uklopila opet imam utisak da magnet ide malo gore dole znaci zazor sa jedne strane magneta je duplo veci nego sa druge kao da magnetni disk nije u centru u odnosu na elektroniku,dal je zbog toga sto je semering imao lufta pa sam stavio pola milimetra otprilike hermetika preko njega da ne seta lezaj radilice
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: motorna pila ne pali

Jesi li ti na kraju promjenio semering ili ne? Ako nisi, hermetik to ne može popraviti. Mjenja se kao što si i sam primjetio i semering i ležaj.
Da probamo eliminirat struju. Ocjedi gorivo iz pile i pritegni oba vijka na rasplinjaču do kraja. Zatim ubrizgaj(najlakše neki zapaljivi aerolsol, čistač kočnica ili rasplinjača, eventualno novi benzin) kroz otvor rasplinjača. Ako se pila javi paljenje je u redu. To što ti se čini da je zamašnjak ekscentričan, to je normalno. Kotva paljenja mora biti kad dođe u susret sa magnetom na jednakom razmaku, debljine neke vizit kartice.
Ako je pila bila rastavljena, jesi pogledao klip dal nema brazde, s obzirom da ti pila falšira.
Provjeri razinu poluge iglice, najčešće mora biti u ravnini sa plohom kučišta i stavlja se prvo brtva pa membrana. Provjeriti ležište i vrh same iglice.
Vidi pa javi.
 
Posljednje uređivanje:

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Re: mehanička radionica za pile

ej drugari hvala svima otkrio sam,pregledao sve kao sto je ovaj zadnji momak rekao,sve ok i onda skinem onaj kolut magnet,prvi put kad sam palio nisam stegnuo na njemu dovoljno maticu i omakla mi je spaga obislo je krug to kolo taj magnet,ja dotegnem danas kad sam otvorio otpalo ono rame ona kao kajla fiksirana na kolut sto odredjuje paljenje tako da je onaj lik prvi bio potpuno u pravu da je paljenje zamaknuto zato i puca iz auspuha,odoh da urezem u kolut kanal pa da stavim kajlu da ne mijenjam sijeli magnet posto je aluminijum pa se moze skidati turpijom,hvala svima na pomoci
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ajoj...:icon_rolleyes:
Možeš bit super sretan što ti nije htjela upaliti:icon_pray:
Prešao sam samog sebe rekavši da se paljenje teško može zamaknuti:icon_lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

Ako turpijom napravi novi kanal za kajelu , opet ništa od piljenja



vaš velečasni
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Re: mehanička radionica za pile

napravio sam i kanal i kajlu specijalno za taj kanal,a sve bi to se dalo promijeniti da kod mene na radilici nije sa jedne strane onaj narezani dio osovine za pumpu ulja deblji od lezaja radilice tako da ne mogu svuci lezaj sa osovine radilice mogu onaj sa druge strane koji nema prepreka,koji debil ga napravi da zbog semeringa moram radilicu koomplet da kupim bagra profiterska
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ako turpijom napravi novi kanal za kajelu , opet ništa od piljenja



vaš velečasni
Taj dio baš inisam shvatio što je pjesnik htio reči. Pretpostavljam da je prerađivao postoječi utor za kajlu.

napravio sam i kanal i kajlu specijalno za taj kanal,a sve bi to se dalo promijeniti da kod mene na radilici nije sa jedne strane onaj narezani dio osovine za pumpu ulja deblji od lezaja radilice tako da ne mogu svuci lezaj sa osovine radilice mogu onaj sa druge strane koji nema prepreka,koji debil ga napravi da zbog semeringa moram radilicu koomplet da kupim bagra profiterska

Ako misliš na puž pumpe to sa dobrim radapcigerom ide dole sve zajdeno sa ležajem.
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Re: mehanička radionica za pile

ej druez ako to ide dole dolazimo do zakljucka da sam ja debil a ne ti sto su pravili radilicu... :(clap): nisam preradjivao postojeci kanal na radilici nego sam na mjestu otkinjenog ispupcenja na kolutu(kajle) urezao isti kanal kao na radilici i ubacio zeljeznu kajlu srezanu da ide knap
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
Re: mehanička radionica za pile

nije islo sa kajlom pa sam istopio malo elektrode na radilicu tako da dobijem ispupcenje na osnovu kojeg sam zarezao magnet i nabio na radilicu sve stegnuto kako treba ne mrda nikud,upalio i pilio 2 sata radi ko sat, hvala svima na pomoci,nista niej nemoguce sve se moze uraditi...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: mehanička radionica za pile

Uh , pa to je baš radikalno rješenje
 
R

roki6643

Guest
Re: mehanička radionica za pile

imam pitanje!!! dali itko zna kako da postelam karburator na JONSERED 2050????HVALA
 

tspudic

Novi član
Tu od
26 Sij 2014
Poruka
14
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav, ako mi netko može pomoći oko problema, imam husq 440e sa onim napinjanjem lanca bez alata i događa mi se da mi se sam lanac otpušta prilikom rada. sve sam one male zupčanike rastavio i sve mi izgleda ok ali ona se otpušta tj. mač mi se uvijek vrati natrag za 2-3mm. Hvala
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Nemam nekog iskustva sa tim napinjačima, ali u razgovoru sa kolegama čuo sam da su još gori nego stihlov sistem, a za njih znam da su sranje.:icon_axe:
Hrpa ljudi ima problema sa tim smećem i znam da su ugrađivali klasične poklopce. Kod stihla znam da je moguće.
Ljudi prestanite nasjedati na takve fancy gluposti. Motorna pila treba biti ozbiljan stroj i onaj tko smatra da mu je takvo nešto potrebno, bolje da se mača ne laća.
NHF, kolega:icon_thumright:
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
Re: mehanička radionica za pile

to rocki6643

koji karb je gore,zama ili walbro?
nisam 100% siguran ali mislim da je zama,zasrafi L i H dize do kraja i odvrni ih 2 kruga pa probaj.
ako nece raditi kak treba gledaj dalje.
u cemu je problem pile?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Re: mehanička radionica za pile

hodor je u pravu imao sam priliku to isprobati na Stihlu i čisto smeće a nedavno mi se nudila dobra polovna Husqwarna 440 s tim sistemom i čovjeku sam rekao neka nabavi običan poklopac da sam kupac a ovo ne želim, smijao mi se u smislu da ne znam šta je dobro ali meni to ne treba, više vjerujem ključu i šarafu
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Re: mehanička radionica za pile

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3eLe6uyV_Vg[/YT]
Stelovanje karburatora skoro kod svih pila je isto, samo trebas paziti na max obrtaje za tvojoj pili max je 9000 a min 2500
ko ima istrenirano uho ne treba mu tahometar, al u glavnom kad das gas do kraja masina treba da preskace taktove-grubo receno, ako radi izjednaceno znaci da mesavina je suvise siromasna sto je loso za masinu
 
Posljednje uređivanje:

tspudic

Novi član
Tu od
26 Sij 2014
Poruka
14
Re: mehanička radionica za pile

Hvala decki, ma ja sam tu isto dobio u neku kombinaciju koja mene nije skoro ništa koštala... ma imam ja 365 specijal a ova mi je došla dobro da mi zamijeni staru husq 45 koja je dala svoje nakon 20godina, inače radim drva samo za svoje potrebe, dva kućanstva, nekih 60-70m godišnje pa mi ta treba samo za obradu krošnje. Dali na nju opće paše obični poklopac pošto ona ima samo 1 šeraf a ne dva kao sve koje sam vidio sa normalnim napinjanjem
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Mislim da bi moralo pasati od 435-445, to su manje više iste pile. Skini, odnesi u trgovinu i usporedi. Ili Probaj preraditi postojeće.
$(KGrHqZHJDoFHHiLcWjoBR1y+4oYpw~~60_12.JPG
 

tspudic

Novi član
Tu od
26 Sij 2014
Poruka
14
Re: mehanička radionica za pile

Budem vidio, sinoć mi je palo na pamet jedno "seljačko" rješenje...zašerafio sam jedan citroen između onog plastičnog zvjezdastog vijka kojim se napinje lanac i kućišta da ga drži jer mislim da se on uslijed vibracija otpusti pa se i vodilica onda pomakne natrag. Moram sad to samo isprobat kad se vrijeme malo proljepša, ako ne zamijenit ću poklopac ili ju prodat na njuškalu a kupit normalnu, samo to mi je malo šteta jer je pila super očuvana i radi odlično i baš je dobra za granje rezat, čak i malo doblje joj nije problem.
Kak ste zadovoljni sa 365 spec, moja je stara 7 godina i još nisam ključem pipnuo u nju osim sto sam promijenio 2 vodilice i jedno 10-ak lanaca, s tim da ju redovito čistim i pazim na mješavinu. (podsjecam radim oko 70m drva godišnje) dali bi sad vec trbao sta servisirat na njoj?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Niš ne diraj ako dobro pali i ima snage.
Jedino si pogledaj lančanik ako ga nisi nikad mjenjal vjerojatno je zajeden (potrosen).
 
Na vrh