• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: mehanička radionica za pile

Imam pilu Stihl 118 koju ne koristim nekada i po godinu dana, gorivo ne vadim i ona pali. Ne radim veće poslove sa njom, nekada nešto prerežem.

Isto tako i trimerom Stihl 120FS, gorivo ne vadim i palim ga po potrebi.

Znači gorivo treba isprazniti, a što sa tim gorivom?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

ja ispraznim pre paljenja rezervoar i pomesam to gorivo sa svezim samo jos malo vise ulja dodam. to bi obavezno trebalo pogotovu sa motorima koji se cesto nekoriste.3%mesavina radi boljeg podmazivanja pogotovu sto se cesce nekoristi.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: mehanička radionica za pile

Dobro vece forumasi..da vas pitam zan li netko nesto o husqvarnoj 61ff..Nudi mi jedan covjek tu motorku za 200kuna,,ali je izgleda zaribala,nemoze se povuci konopac..E sada dali bi se ispltilo kupiti i uloziti u nju.Trebalo bi promjeniti membrane,crijeva,filtere,svijecicu i vidjeti u kakvom je stanju cilindar,,mozda bi moglo proci samo sa klipom i karikama...Ta mi motorka bas i netreba jer imam ostale sa kojim radim,,ali neka stoji,,mozda bi se naslo radno mjesto i za nju..pozzz

Imam ju ja i prezadovoljan sam. Ak ju ti nečeš kupim ju ja od tebe za 300kn.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

hehe izgleda da cu je uzeti,,idem sutra jos pogledat..Ovako se cini ok,nije puno izradjena samo je zaribala od nekoristenja..Dali znas koliko kosta za nju klip,karika,cilindar
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

61 je jedna od rijetkih starih husqvarni za koju nije bed sa dijelovima. računaj da ti je sklop(kod nas) nekih 700 do 1200kn+plus ostale pizdarije, a to su pod obavezno novi ležajevi i semerinzi+brtve. Ovo pod obavezno, smatraj doslovno obavezno jer sklop nije jeftin.
 
O

oseloth

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Pomoć

Kod mene uvijek sve obrnuto. Imam motorku starke pn4500 no na njoj je vodilica oregon 91 tako piše na maču. Ne mogu otkriti koji mi lanac treba.

Dosadašnji lanac ima ove mjere. Debljina 1.6mm, korak 19mm između treće karike. No kada to podjelim ne dobijem niti jednu klasičnu dimenziju. 57 je onih donjih vodilica. Noževa ima 28. Meni se čini da se netko igrao sa tim lancem jer na jednom mjestu nema oštrice. Kao da je netko spajao lanac ponovno.

Uglavnom. Morka ne postoji na googlu pa ne mogu nipta saznati.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Tako je, razmak između 3 svornjaka(2 zuba pogonska), ali podjeljeno sa 2....tak da je kod tebe 19/2=9.5, a to je ti je ravno 3/8"
A lanac ti je sa "bunta" pa je malo kontra na spoju, ali to je normalno
 
O

oseloth

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Tako je, razmak između 3 svornjaka(2 zuba pogonska), ali podjeljeno sa 2....tak da je kod tebe 19/2=9.5, a to je ti je ravno 3/8"
A lanac ti je sa "bunta" pa je malo kontra na spoju, ali to je normalno

Ah so. Tako dakle. Ok. I koja mi još informacija treba. Broj tih karika dolje ili broj zuba. Na oglasnicima svi broje zube ali to mi baš ne zanči puno. Kod mene je svaki drugi zub, ne znam kako se to zove., ima standardni lana il ti što su svako drugo ili treće mjesto
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Pa imaš sve mjere:
korak 3/8", debljina članka 1.6mm, broj reznih zubi 28, ili broj pogonskih zubi(onih koji ulaze u vodilicu). Uzmi stari sa sobom, pa će ti trgovac spariti.
 
O

oseloth

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Htio sam preko oglasnika kupiti. Idem pitati kakve imaju pa ću naći neki koji odgovara. Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: mehanička radionica za pile

Bajo uzmi pilu i lanac koji imaš i otiđi u SB trgovina kod starog TOB-a ili brzu cestu i riješiti ćeš. Ne smijem reklamirati trgovine i servise.
 
O

oseloth

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Bajo uzmi pilu i lanac koji imaš i otiđi u SB trgovina kod starog TOB-a ili brzu cestu i riješiti ćeš. Ne smijem reklamirati trgovine i servise.

Možep li mi poslati mjeata u poruku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: mehanička radionica za pile

Bajo uzmi pilu i lanac koji imaš i otiđi u SB trgovina kod starog TOB-a ili brzu cestu i riješiti ćeš. Ne smijem reklamirati trgovine i servise.

Smiješ napisati i javno , zašto da ne , reklama je nešto drugo :(hi):
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: mehanička radionica za pile

dali ta motorka vrijedi da se u nju ulozi toliko novaca

Takve rabljene su po oko 1500kn. Ja bi ju zel i složil, i ak buš pazil imaš pilu za cijeli život.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Takve rabljene su po oko 1500kn. Ja bi ju zel i složil, i ak buš pazil imaš pilu za cijeli život.

uzeo sam pilu,,slozio sam ju...sve je promjenjeno i upaljena je i nastelana,,radi bez greske..A uz nju imam i husqvarnu 365,,stihl044,,stihl ms180 i gledam da kupim neku srednju oko 3ks..
 

zelmil83

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
22
motorna pila ne pali

ovako... imam motornu pilu Husqvarna 141, na ler gasu derala se ko luda pronasao sam da je uzrok semering radilice koji dodje zajedno sa lezajem znaci ono zaliven je za lezaj. Sad kad sam rasklopio radilicu onaj poklopac odozdo posto je semering okolo imao "luft" namazao sam ga hermetikom i sklopio kao i po rubu onom od poklopca radilice na dnu, elektroniak je skidana i vracena isprobana varnica u mraku baca je iako jedan magnet kad rucno okrenem blize je bobini od drugog sa kontra strane valjda je felsav onaj kolut od magneta, znaci iskru baca membrane stavljene nove jos pre par sedmica,povucem tri puta spagu zalije svjecicu ko luda baca gorivo inace L i H sarafi su vraceni na karburatoru na fabricko podesavanje na kom je radila dok nije pocela da urla, znaci sve pregledano medjutim baca gorivo ima iskru ali nakon 20-30 povlacenja spage samo pukne onako kao vazduh iz auspuha i nista sve dok ne izduvam cilindar osusim svjecicu i izbacim visak goriva i pokusam znaci samo to bum iz auspuha i gotovo,hvala svima na pomoci unaprijed,pozdrav
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: motorna pila ne pali

Hmmm, ovo buum i ništa, a pošto si sve rastavljao podsjeća me na zamaknuto paljenje, samo kod tih strijeva paljenje je gotovo nemoguće zamaknuti:icon_scratch:. Jel ti trzne u ruci špaga kad napravi taj bum?
 
Na vrh