• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

ovako, naručio sam si s ebayja za 270kn novi motor za stihl ms 170 ali pošto sumnjam da kao sve kinesko ni to neće biti dugotrajno razmišljam o reparaturi svog motora, ako je moguća.

imam 37mm cilindar na njoj (zanima me koja je točna mjera po katalogu, u stotinku mm?) i klip par desetih ispod te mjere (koja je prava mjera?).

cilindar i klip su svi istrošeni, izderani vertikalnim kanalima, pretpostavljam da je razlog garež s vrha stijenke cilindra i sa portova tj ispuha i usisa jer je garež posvuda.

možda se i dio metala klipa smrvio i podrobio cilindar ali mi je znakovito to da se na točno mjestima iznad i ispod portova nalazi 90% ako ne i više, oštećenja i riseva.

uglavnom, pošto radim u cnc firmi, htio sam si izglodat cilindar na prvu sljedeću mjeru, a prema onom što nalazim na ebayju, sljedeća dimenzija klipa je 38mm što bi značilo da je u stvarnosti on nekih par desetih ispod te mjere, a cilindar bi trebao biti 38mm promjera, je li to točno?

mogu li to pokušati jer nisam siguran kakav je materijal cilindra, je li to onaj nikasil koji se ne obrađuje?

vidim da je cilindar bio tvornički potopljen u neku, čini mi se mesingastu ili bakrenu smjesu koja je valjda tu radi boljeg podmazivanja, ali na mjestima gdje je hod klipa predviđen, nje više nema. isto vrijedi za klip.

koliko bi to bilo isplativo i moguće napraviti s obzirom na nemogućnost honanja cilindra poslije obrade glodanjem i ovaj materijal stijenke?

hvala.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Zaboravi popravak te male stihl ili huske.Nabavi drugu bit če jeftinije.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

nije jeftinije jer je nova oko tisuću kuna,a novi motor s ebayja doduše kinez, ispod 300kn.
a ako idem glodat svoj motor, ne košta me ništa.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Kak te ne košta ništa,kaj imaš djelove zabadave?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

nikasil je mikronske debljine , nemaš kaj glodati
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

Kak te ne košta ništa,kaj imaš djelove zabadave?
pa da, moj stari motor kojem preglodam cilindar na drugu mjeru, npr 38 umjesto 37mm.
klip s karikama je 10 dolara.
nikasil je mikronske debljine , nemaš kaj glodati


a da li je ovaj cilindar s nikasilom?
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

kaj to ima i za motorke ono prva specijala,druga?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Naravno da nema specijala, ali kolega misli iskoristiti klip od 018.
Cilindar je platiran i šteta je trošiti vrijeme i novce na nešto što nebude funkcioniralo.
Vjerujem da taj kineski sklop bude trajal puuuuno duže nego ta igranka.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

znači nikasil je tvornički gore na cilindru?
a što je onda onaj "mesingasti" sloj preko toga?
jer imam trag u cilindru koji je napravio klip tj karike i skinuo taj mesingasti sloj.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ono sto si mislio poD nikasil je vjerojatno bio sloj kroma. Jer nikasil ima taj zlacani odsjaj.
 

nenno77

Novi član
Tu od
26 Ruj 2014
Poruka
19
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav,pitanje za majstore na forumu,imam dolmar 5105,stara 2,5 god.Kad je kupljena znala se ugasit na ler gasu,ne često tu i tamo,e sad poslije zimske stanke upalim ju i ima mi prejaki ler gas,nije to nešto prejako al ne radi kak je radila,ler gas je takav da mi ni lanac se ne prestaje vrtjeti u ler gasu,znači prestanem pilit i lanac se vrti dalje,ne velkom brzinom al se vrti,nisam bio u servisu još,neznam dal da ju nosim ili nije to neki ozbiljan kvar,god pili oko 30m drva,molio bi ako nešto neko zna o tome,hvala.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
okreneš šerafić kod kojeg piše T i drži leptir gasa u smjeru obrnutom od kazaljke na satu koliko treba da se prestane vrtjet

ako je to nikasil onda ga nema odavno jer je sve poderano ali glatko pod prstima a motorka je radila tj palila bez problema i primala gas, samo se na leru znala gasit sama od sebe i pod radnim opterećenjem se gušila.

evo i slike
mrusug.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
ma kaj da je na mojoj drukčiji cilindar(nema riseva jedino),i radi na leru,ima snage neznam kod tebe je karika slabija bila očito,meni je na svim strojevima doma nikasil pohabani ali još rade kaj da nije :D

da nisi možda sa starom bengom išel upaliti? jer nije ni čudo onda :D možda ti se membrana xxxxxxxx ako nisi ostavio da se potroši sav benzin na leru...itd nije uvijek samo odvrni šraf...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Probaj onda sa ler-gasom,onda javi kako se ponaša. :D
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

šta da probam s ler gasom?
pa na leru crkava.
a na ful gasu se guši pod opterećenjem.

onaj vijak za podešavanje smjese je isto za qrac. to sam odhebo i naručio drugi motor pa ćemo vidjet šta je kinez iskemijo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Kad su takvi simtomi,naručuje se novi fergazer a ne motor,ipak je jeftiniji.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Kaj če mu novi ferg kad mu motor nema kompresije zbog oštečenog cilindra i klipa. :D

Ok,ako šrafi za smijesu ne mogu to riješiti, kinez je sigurno iskemijao nešto bolje nego ti sad imaš u to budi siguran,nije da je najbolje ali bolje bude,sintetičko ulje za mješavinu i deri kolko ide.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Re: mehanička radionica za pile

Trebam za husqvarnu 385xp ispušni lonac ili kak se veli po domači aspuh sa bočnim ispuhom ako tko ima za prodat
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Re: mehanička radionica za pile

Pozz,imam problem,pila mi ima prebogatu smjesu,ona klackalica u fergu je previsoko tak sam je kupil u setu,stavljal sam K20 watt,sad me zanima kako da to podesim da bude u ravnini s fergom?
Ne želim sad nekaj strgati kad bi ja to...
 
Na vrh