• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Radil sam več sa njom i za sad dobro grize. Taj gas jos zafali sam dok duže na leru radi pa joj naglo dam gas, onda trunku zastane i primi, a dok radi odma ulovi iz lera u gas.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: mehanička radionica za pile

Ma ne diraj to nista ako normalno pili normalno na leru radi to malo kaj zasteka je nista bitno pogotovo kad ju otpisu pa se vrati iz mrtvih:(rofl)::(rofl):
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Tak i bude, jer tu sam ionako oživil iz zajebancije, a dobro dođe sa sitne stvari pokresati, za pravu robu je huski 359 rođen spreman..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Re: mehanička radionica za pile

Kako da podesim rad motorke stihl 036,nece da radi na leru gasi se,i ono malo vremena sto radi trese se previse,kad je ugasim onda malo teze upali,u sustini ako neko moze da opise kako se podesava kod stihl motorke ler i pun gas.Do skora sam imo husq.61 nju sam znao pdesit a stihl nikako ni naopako..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Princip ti je u globalu isti, sve su ostalo nijanse. Ako se neda naštelat moguče i da je do frgazera, membrana ne pumpa dobro pa trese i crkava. Zategni lagano vijke od H i L do kraja, vijak od lera malo za početak jače dotegni, poslje se lako otpusti, svakoga za krug otpusti pa probaj upaliti. Jedino ako se ne varam kod stihla su ti HiL kontra nego na huskiju.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Meni to vuče na semeringe i na falš zrak.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Re: mehanička radionica za pile

Nisam vise pokusavo nastimati motorku,mada mislim da nije do semeringa jer motorka u odlicnom fizickom izgeledu-hocu kazati da nije puno radila nije izradjena pa da posumnjam na semeringe,karburator je samo sto ga ja ne znam nastimati.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Dobio tri pile od čoveka u popravku ali če verovatno samo huska još bit u radnom stanju.Kod kineza je pojelo zupčanik pa i mač je u jadnom stanju pa i pitanje dal se gde dobi novi zupčanik.070 još nisam gledo u kakvom je stanju a možda ju i usposobim za rad.
img host
upload image
upload images
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Imaš u mađi te djelove za bagatelu, baš mi u subotu pričal čovek koji je uzeo od mene jonseredku da on v međi nabavlja djelove za te kineze.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Za ne vjerovat zupčanik za kineza slučajno dobio u bližnjoj zadružnoj trgovini.Nisu ni oni znali od čega je,samo da im stoji več dugo u stalaži.I tak dvije su proradile a veliko čudo če isto samo da sredim struju.Trebam još zupčanik za husku i po toga ču morat u servis koji je isto u blizini.Malo slika jer sad su očiščene i malo pristojnije izgledaju.
image hosting services
free image upload
image free hosting
image hosting
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Re: mehanička radionica za pile

Izgleda da sam "uspio" podesiti karburator,motorka lijepo radi ima lijep gas i sve ok,i pocnem ja da sijecem drva i nakon 5 max.10 minuta motorka se gasi,da li je moguce da je bobina-struja u pitanju da kad se motorka zagrije da dodje do prekida struje,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

vrlo lako miguče, uzmi foliju iz cigareta, presavini, stavi između magneta i bobine, otpusti da magnet povuče na sebe stegni, izvadi papir i to bi morala biti odgovarajuča udaljenost pa tada probaj.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Re: mehanička radionica za pile

Probat cu i tu varijantu zazora pa da vidim sta ce da bude.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: mehanička radionica za pile

Ja se nekako više priključujem Abarthovom mišljenju. Semerinzi stare, i oni mogu biti na izgled ok. No nemora biti problem samo u semerinzima. Bez dijagnostike je to samo nagađanje i metoda pokušaja i promašaja.
Pila ti je u početku imala siromašnu smjesu, te si ti onda "naštelao" smjesu obogačivanjem. Pila hladna dobro radi, lovi gas no kad se zagrije smjesa postaje prebogata pa je to, ajmo reči, kao da radiš pod čokom. Zato onda krepa. Te se priča stalno ponavlja iz kruga u krug i zapravo, ako kučište nije zrakotjesno rasplinjač se ne može podesiti.
Veliš da pila nije izrađena, onda bi ju bilo šteta uništiti takvim načinom rada.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav,
sigurno već je to negdje pisano, a nemam vremena tražiti.
Šta znači ako motorna pila neće paliti dok je topla ? Skinem svječicu, vruča kaj se ne može držati u ruci, ali nije masna. Stavim drugu, par puta potegnem i natrag pali.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Palenje sredjeno,iskru ima sad dobru pa i upalila je.Neverovatno kak to lepo radi na štant gasu a puni okretaji prema ovim novijima su žalosni.Trebalo je i skratit lanac jer je nov mač samo nije od ovog modela.Na maču sam moro izbušit novu rupu za natezač da se sad može lepo štelat napon lanca.Sredina mača je jako tvrda tak da sam moro sa vidiom prebušit.Več je vračena hapy vlasniku.


image upload no resize
image hosting without account
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

ekipa dobio sam dijagnozu za 051 da je radilica dobila nakon što sam dao simptom da se u radu nakon kratkog vremena otpuštaju šerafi a sad je počela i jebavat kod paljenja tj kao da rukne u krivom smjeru pa dobiješ trzaj u ruku, ko da hoće zavrtit radilicu u kontra smjeru od smjera povlačenja špage.

tak mi i strga špagu već više puta...

e sad, jel to stvarno radilica grbava i ako je što se da napravit?
ja bi to sutra rastavio i pregledao ali nisam toliko stručan, tj nisam to nikad radio do te mjere da "ravnam radilice", ali sam čuo da je moguće. rastavljao sam male stihlovke i mjenjao motore i slično ali ovako nešto još nisam pokušao.

u najgorem bih slučaju potražio drugu ali zasad bih prvo htio definitivno znat jel grbava il ne.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Re: mehanička radionica za pile

Ja bih prvo provjerio da nije prerano paljenje.
 
E

el pibe

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Ak sumnjaš da ti je radilica spigana to se lako provjeri.Stavi se u stalak i izmjeriš otklon komparatorom to je lagani posao.Ali nije dosta samo poravnati(centrirati)radilicu treba je i izbalansirati a to ručno nema smisla.Moguće je na način da postoji stroj za takve stvari koji radi naravno kompjuterski i prilikom vrtnje radilice točno pokazuje gdje treba skinuti ili dodati materijal da bi se pravilno izbalansirala.Jer čak i ako je centriraš to ne znači da je izbalansirana.Tak ako vidiš(izmjeriš)da ti je radilica spigana slobodno je baci u smeće a moj savjet prije ju dobro prasni nekoliko puta sa čekićem od jedne kile :(y):da se slučajno ne bi predomislil i došao u napast da zađeš montirati takvu radilicu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

ekipa dobio sam dijagnozu za 051 da je radilica dobila nakon što sam dao simptom da se u radu nakon kratkog vremena otpuštaju šerafi a sad je počela i jebavat kod paljenja tj kao da rukne u krivom smjeru pa dobiješ trzaj u ruku, ko da hoće zavrtit radilicu u kontra smjeru od smjera povlačenja špage.

tak mi i strga špagu već više puta...

e sad, jel to stvarno radilica grbava i ako je što se da napravit?
ja bi to sutra rastavio i pregledao ali nisam toliko stručan, tj nisam to nikad radio do te mjere da "ravnam radilice", ali sam čuo da je moguće. rastavljao sam male stihlovke i mjenjao motore i slično ali ovako nešto još nisam pokušao.

u najgorem bih slučaju potražio drugu ali zasad bih prvo htio definitivno znat jel grbava il ne.
ako trebaš stari tip radilice javi se dam je po nabavnoj cijeni , orginal njemačka , nikad vrtila
 

Najnoviji postovi

Na vrh