• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
Re: mehanička radionica za pile

e a čega bi bio simptom to da kad povlačim špagu moram prvo polako dotjerat klip u gmt i onda tek povuč jer u suprotnom ako odmah potegnem velika je vjerojatnost povratnog trzaja i trganja špage.
isto kad radi, radi ok a onda odjednom ispadne špaga sama od sebe van tj prvih par cm špage sa onom ručicom za povlačenje, kao da je pohaba zamašnjak, ali mislim da ne jer sam baš gledao i lagano okretao, ne glođe je ni ne dodiruje ništa, još sam mu i zbrusio tj smanji krilca.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Nešt je zamaknuto, jesi provjeraval kajlu na magnetu? Možda i nije do radilice, ipak je to stara škola a ne ko ove danas od repe rađene.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

svakako skini rezrvar i dočepaj se magneta , provjeri predpaljenje ,i kajelu kako kaže kawasaki
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Re: mehanička radionica za pile

Meni se to događalo na kosilici kad je pukla kajla i zakrenulo zamajac. Hoče trste potrgat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Re: mehanička radionica za pile

Kao što već rekoh , provjeriti paljenje da nije prerano . Iz bilo kog razloga.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Ja sam se tih kajli namjenjal na kosilicama minimalno 25-30, to je boljka na skoro svim b&s ali i tekumše kosilicama onim malo jačima, one manje ne pate tolko na te kajle, sad zašto je to tak nebi znal. Simptomi kajle se odmah vide, ne pali, trza u rikverc ili ne radi kak bi trebalo, trokira....
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav,

Trebam pomoč oko skidanje ovakve lamele na motorki, trebal bi zamjeniti crijevo koje ide do pumpice za podmazivanje lanca.

Ovo sam negdje čital , da li je to točno :

- treba zablokirati klip
- za sidanje mi treba ključ sličan skidanju šajbe na fleksi
- i da je na lameli kontra navoj ( to znači da bi trebal odšarafljivati u smjeru okretanja lanca pile )
 

Prilozi

  • WP_20151228_002.jpg
    WP_20151228_002.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 100

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
Re: mehanička radionica za pile

Poz kolege..kao prvo sve najbolje za Bozicne blagdane..Sutra idem u kupovinu maca i lanca za stihl ms211,,koja je vodilica optimalna za tu motorku i do koliko zubi lanac.
 
E

el pibe

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Ja imam model MS 210/C 1,6kW i gore imam vodilicu 14"/35cm.Lanac ti ima 25 zuba.Moj model je neznatno slabiji ova tvoja je mislim 1,7kW.Sa tom vodilicom takva pila radi najbolje.Eto nadam se da sam pomogao.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
Re: mehanička radionica za pile

Hvala kolega,,do sada je na njoj bila 40 cm,,ali mi se cini prevelika za tu pilu
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: mehanička radionica za pile

Ja na nešto jačoj 023 koristim vodilicu 35 cm sa lancem 25 zuba i to je taman mjera da u svim uslovima radiš kako hoćeš. Ako već treba raditi trupce deblje od 50-60 cm bolje uzeti veću testeru ili platiti nekome da to završi adekvatnom mašinom. :)
 
E

el pibe

Guest
Re: mehanička radionica za pile

husqvarna 365 Ma nema problema:icon_thumright:zato smo tu da pomognemo jedni drugima.Jeste tih 40cm je ipak malo previše za takve modele.Sa 35cm radi odlično ne fali joj snage najbolji omjer.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
Re: mehanička radionica za pile

Evo uzeo sam danas stihlov lanac 25z,,i orginal vodilicu 35cm...sve zajedno 300kn.
 
E

el pibe

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Koji tip vodilice si uzeo Rollomatic E ili nešto drugo?I koja je cijena same vodilice?Možeš mi poslati i na pp.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
Re: mehanička radionica za pile

Kolega vodilica je stihl rollomatic e,,placena 50(km) ili 200kn,,a lanac je isto stihl placen 25(km)ili 100kn.Sve je kupljeno u ovlastenoj Stihl trgovini.
 
E

el pibe

Guest
Re: mehanička radionica za pile

Hvala na informaciji.To su vodilice za univerzalnu upotrebu eto ja imam taj model gore već 8 godina.Sad si bez brige neko vrijeme:icon_thumright:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
972
Re: mehanička radionica za pile

Hehe vidjet cu kako ce se pokazati,,nudio mi je i neku kinesku vodilicu wilttek za 100kn,,ali nisam htjeo.Inace pilu koristim za ogranke i krosnju idealna je za te poslove,,mala a brza.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav,
jel mi može neko pomoči oko motorke.
Motorka upali , radi pod čokom, a dok joj počneš stiskati gas umjesto da sve jaće radi ona se guši i ugasne.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

može biti da negdje vuče "falš" zrak .. Ako nije servisiraj karburator , uz njega i koletni dovod goriva
 

Najnoviji postovi

Na vrh