• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Abarth drž se ti teme, a ne se držati nečeg kaj ni tvoja briga.

Uskoro ču ti čestitati.[emoji6]

-ZGP-
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

jesam evo danas popodne ali ne znam kako to namjestit.

znači kajla je bila ok, ispod zamašnjaka onaj klinac štogod je da je, isto izgleda ok, sve žice dobre, vratio nazad kajlu nasadio zamašnjak, zašerafio, onda skinuo i očistio kompletnu zavojnicu namjestio zračni raspor između nje i zamašnjaka na 0.05mm, ali sam je nabio skroz ulijevo koliko je išla, da paljenje bude što kasnije.
je li moguće da tih 1-2mm što se može mrdati lijevo desno (ne gore dolje jer tu može više) tako drastično mijenja tajming paljenja da motorka sad više neće uopće kresnut a ima iskre i goriva?

pretpostavljam da mrdanje zavojnice lijevo desno podešava tajming a gore dolje snagu iskre.


prvo sam najnormalnije pokušavao upaliti, ništa, onda skinuo svjećicu i obrisao je, izbacio višak goriva iz cilindra, pokušavao sa gasom, bez gasa, sa čokom bez čoka, opet ništa, skidanje svjećice...

onda sam prtljao po karburatoru, zašerafio ga skroz oba šerafa i onda vratio jedan krug unazad. ništa. čišćenje svjećice....

onda pojačao dosta dovod na šerafićima i onda jednom, ali samo jednom sam dobio bum kao da je petarda pukla i zadimilo se i iz auspuha i od karburatora, ispada ko da je prekasno paljenje, nakon čega sam malo smanjio i otad više ništa.

nije dala niti jedan znak života, ni zaprduckala ni zadimila iz auspuha, osim tog jednog udara ko da si bacio petardu piraticu.


druga stvar, izgleda da je špaga puknula tj ispala zato što ili je radilica toliko grbava, ili je zamašnjak nekako nakoso sjeo na nju ili nešto ne valja s načinom na koji rezervar nasjeda sa svojim dijelom startera u zamašnjak pa zamašnjak na onom kolutu gdje u njega ulazi starter ima tragove struganja i vjerojatno nekako dok motorka radi zamašnjak zavrti starter i potrga špagu (slično ovako izgleda; http://i65.tinypic.com/2md0v8g.jpg )

a osim toga kad sam povlačio špagu čuo sam povremeno škripanje kao aluminij o aluminij, vjerujem da je to to, ali osim toga nisam dobivao povratni trzaj kad sam povlačio špagu.

znalo se prije dešavati da dok držim gas špaga se sama izvuče van kućišta 20-30cm pa kad pustim gas, vrati se unutra, ali onda nakon nekog vremena ručica za povlačenje samo ispadne sa otrgnutih prvih par cm špage koji izgledaju sažvakano.
razmak od magneta do špule mora biti oko 0.7 mm ..ti si stavio više od 10 x manje .
da li ima platine ispod magneta ?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: mehanička radionica za pile

Hvala na savjetu.
Budem sutra pogledal koji je karburator i budem ga tak očistil.
A jel moguće da zeza i taj filter goriva ?

Lako bi bila iglica na karburatoru. Imao sam sličan problem sa svojom motorkom. Promijenio membrane, brtve, filtere i počela zajebavat. Sigurno sam ju dobro naštelao i nebi i nebi radila da si kruh. Kad ju upališ nakon što daš gas krepa. Došao tetak, raskopao karb, pogledao iglicu i malo ju podignuo šerafcigerom, motorka pjeva ko slavuj. Imaš na netu upute za puno karburatora kako izmjerit dobar položaj iglice.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Re: mehanička radionica za pile

Ja sam na ms230 moro kupit novi karburator jer se onaj orginalni kineski nije dao popravit!
Tu pilu je moj otac kupio novu i skroz nekih sranja s njom!!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Re: mehanička radionica za pile

Stihl 029. Hladna upali, radi ko luda, dok se ugrije ugasi se i poslje nema sanse upalit je. Sta bi moglo biti?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Prvo probaj dali ima struju dok je vruča, najprije bi posumnjao u bobinu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Jesi probao kod vruče kad se ugasila dal ima iskru-varnicu.?Ak vruča nema varnice je vrlo vjerovatno greška na špuli.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Re: mehanička radionica za pile

Evo sad je upalio, reko nek se ugrije pa krepa, onda cu vidit jel baca iskru. Kad ono neda se. Izrezala pola metra drva i normalno je ugasio. Poslje svaki put upalila.
Sutra vec nece tako pa cu onda provjerit.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Re: mehanička radionica za pile

Lako bi bila iglica na karburatoru. Imao sam sličan problem sa svojom motorkom. Promijenio membrane, brtve, filtere i počela zajebavat. Sigurno sam ju dobro naštelao i nebi i nebi radila da si kruh. Kad ju upališ nakon što daš gas krepa. Došao tetak, raskopao karb, pogledao iglicu i malo ju podignuo šerafcigerom, motorka pjeva ko slavuj. Imaš na netu upute za puno karburatora kako izmjerit dobar položaj iglice.

Jel se ima šta tu slagati kaj se tiće iglice ili treba nova iglica i opruga koja je na njoj ?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Kolege dali netko od vas posjeduje motorku Jonsered 2152..Kako se ona pokazala za sta je namjenjena.Nudi mi se jedna u vrlo dobrom stanju za male novce pa razmisljam o kupovini.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Komsija mi ima problem sa stihhl ms250..Jakooo tesko pali hladna..Kada upali radi normalno prima gas ali hladna skrozz tesko..Navodno su mjenjane membrane ii svijecica al opet nista..Sta bi moglo biti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: mehanička radionica za pile

Opet moram da ''reklamiram'' moj glupi kvar koji sam imao , neka provjeri dali mu klapna sauga dobro zatvara uzlaz u karburator , zna ta plastikica da se deformiše.
Prvo neka pokuša da iako je dao saug rukom drži pun gas pri prvom paljenju , malo je nezgodno ali snaći će se već nekako.
Drugi pokušaj je da skine filter zraka pa prstom zatovri ulaz u karburator i tako pokuša hladni start.
 

ms660

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
27
Re: mehanička radionica za pile

pozz društvo,vidim ima ovdje puno zanimljivih tema o motornim pilama,tak mali stroj,a ponekad veliki problem. Zanima me čitam puno o rastavljanju,sastavljanju korburatora i na koncu naštimavanje,dali ima tko kaj mjeri okretaje motora pile(digitalno),nakon kaj se naštima korburator,pa kaj bu to onda onak tvornički.?:icon_wink:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: mehanička radionica za pile

Većina ljudi radi "na sluh" i to često radi godinama bez problema, ali mjerači obrtaja su sad prično jeftini i ne vidim razlog da svaki majstor koji se bavi popravkama nema tu spravicu koja košta nepar dolara.

Ja sam imao onaj sa kablićem što se namota oko visokonaponskog kabla pa dao rođaku jer mu se svidio za skuter (broji obrtaje i časove rada mašine), ali planirao sam da naručim neki univerzalniji.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Kupiš tahometar na žicu, mada može poslužit i onaj na laser ali moraš dobro zaljepit oznaku.
 

ms660

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
27
Re: mehanička radionica za pile

Pa da,al ipak dođe preciznije s mjeračem i recimo da si mirniji kad vidiš da sve štima. Bum videl kaj im pa onda odlučim. Nebavim se popravcima na veliko,popravljam samo sebi,tu i tamo upadne koji susjed.:D:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

tahometar sa žicom stoji par dolara ..idem odmah naručiti jedan ,....nije nešto ali posluži bolje od uha
 

ms660

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
27
Re: mehanička radionica za pile

I ja odlučio uzeti jedan tahometar od 8 dolara made in China,kao što kaže puknuti nije bog zna što al valjda bu jedno vrijeme brojil,ipak bolje je od Stihl edit 8 za 500 kn.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

daj link za sthil ?.ima ja i jednog boljeg ..rade skoro isto

problem je kaj su spori ..jebi ga sporo računa
 

Najnoviji postovi

Na vrh