• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

e jebi ga , nije baš takvi ..ali moj nema nikakve žice .samo nasloniš na pilu ..i nemam slike


dobar "siler" ovaj na ebay ..100% ..svaka čast
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ms660

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
27
Re: mehanička radionica za pile

Društvo zanima me kako štelate karburator motorne pile na ler gasu,dali ona konstantno radi dok je ne ugasite ili štelate tako da se nakon određenog vremena sama ugasi??, moje stilovke se gase nakon 30-45 sek. rada na ler gasu.:)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Za krug dva pojačam ler gas, otvorim h i l za krug, upalim i čekam da se zgrije i onda štelam l do maximalnog gasa i tako i h, dok ima oba dva na granici onda poštelam ler gas da ljepo mirno radi i H šarafu za dlaku oduzmem onaj max gas, po sluhu možda kakvih 100-200 okretaja.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Re: mehanička radionica za pile

Joj da ja imam takva sluh kaj zna brojiti .... V Ameriki bi delal. :p:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Joj da ja imam takva sluh kaj zna brojiti .... V Ameriki bi delal. :p:
To je onak odokativno, možda je i 175,3 ☺ Dok postignem onaj max gas i sve radi onak kak mora, onda malo na H za dlaku smanjim okretaje, tek tolko da se osjeti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

Društvo zanima me kako štelate karburator motorne pile na ler gasu,dali ona konstantno radi dok je ne ugasite ili štelate tako da se nakon određenog vremena sama ugasi??, moje stilovke se gase nakon 30-45 sek. rada na ler gasu.:)
a zašto se mora sama ugasiti ..ako moja ne radi cjeli dan na leru odmah ide na stol :icon_weed:
 

ms660

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
27
Re: mehanička radionica za pile

Ne tvrdim da se mora gasit,samo pitam,tako radim i nemam problema,tih 45 sek.taman dosta da se malo ohladi i ugasi,a i sigurnije je.:drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

smo je pitanje da li se zalije ili ostane bez goriva , ako drugo radi na suho .
 

ms660

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
27
Re: mehanička radionica za pile

Zašto bi u takvoj fazi rada motora pila zalijevala,jedino ako u karburatoru nešto ne štima ovako nema šanse,napominjem tako radim godinama i nisam zamjetio nikakve tragove zalijevanja niti bilo šta drugo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Ček, ček, jel sama krepa ili pričekaš tih par sekundi i onda ju ugasiš?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: mehanička radionica za pile

Poz kolege..Jucer mi je bratic pricao ima problem sa stihl 023..Upali normalno ali nece da primi pun gas tek nakon 5min moze da ga primi..U tanjem drvetu radi super dok u malo vecem se gusi i trokira pri punom gasu..Sta bi to moglo biti
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Re: mehanička radionica za pile

Filter benzine, karburator, kompresija....

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

Poz kolege..Jucer mi je bratic pricao ima problem sa stihl 023..Upali normalno ali nece da primi pun gas tek nakon 5min moze da ga primi..U tanjem drvetu radi super dok u malo vecem se gusi i trokira pri punom gasu..Sta bi to moglo biti
reci mu da proba piliti s 1/4 uključenog čoka ..a ti tu dođi s rezultatima
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Ajde molim te objasni kak če na štilovki dati na pol čok???

Podešenost fergazera je loša ili se bolje neda.
Ako netko dođe sa ovakvim pitanjem ne spominje se u odgovoru filteri,membrane,benzin jer svaka budala zna ako to nije odrađeno ili provjereno da če imat problema.

Ali jošvjedna stvar ljudi neznaju okrenut vijak za jedan krug ili odredit postotak nečega u nečemu,pa o čemu da dalje pišemo...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: mehanička radionica za pile

Ipak je trebalo ocistiti karburator i postelat ga...Sad mala radi kao sat :icon_super:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Tomosica dobila novu struju,kablovi na staroj raspali ko da su ih miševi razgrizli nije pomoglo nit oblačenje u skrčljive bužire.Kaput špula i elektronika,probao i pojedinačno ali ne da znakova života.

image sharing sites
 
Na vrh