• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

ja zbilja ne znam zakaj vam to smeta , ali znam da bun nesertan kad bude suho oko tog spominjanog djela
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: mehanička radionica za pile

Rekel bi jedan pametan čovjek "dok je brada masna i u želudecu nekaj ima" :icon_lol:.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: mehanička radionica za pile

ja zbilja ne znam zakaj vam to smeta , ali znam da bun nesertan kad bude suho oko tog spominjanog djela

Kak sam već napisal, nije neka posebna smetnja. Više sam htel doznati jel to normalno ili ja imam neki problem na motorki.

Sad mi je lakše i svima zahvaljujem na raspravi. :drink:
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: mehanička radionica za pile

Imam problem sa svojom partnerovkom,tip 495 promaster. Danas tokom rada samo se čulo neko " puuk" i ugasila se. Pustio sam da se ohladi,oprao karb,struju ima urednu,neće upalit ni sa gorivom pod svječicu. Moja pretpostavka je da je izbilo semering na radilici,ali sam htio ćuti drugo mišljenje prije nego što ju raskopam.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: mehanička radionica za pile

Kompresiju ima malo slabiju od nove ms 180 a kroz ispušni kanal se vidi da su klip i karike u dobrom stanju. Inače prošle godine zamjenjene membrane i crijeva i palila je bez problema
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Za klip i cilindar proguglaj malo,to treba da paše i od Husqvarne samo potraži koja ima istu garnituru.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Pozz kolege,,,jedno pitanje..Donjeo mi je rodjak motorku husqvarna 350,upali normalno radi prima gas,,ali kada se okrene u smjeru rusenja drveta dobije veliki gas.Sama sebi dodaje,,i kada ju dignem u zrak takodjer pocne dobijati obrtaje..E sada dali vuce zrak na crijevima ili su ipak semerinzi na radilici..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: mehanička radionica za pile

Ja bi to prije povezal sa dovodom goriva nego sa radilicom.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Malo prije sam ju rastavio,,vidio sam da je crijevo od dovoda goriva bas kruto,,ali nije puklo nigdje..I ona prirubnica izmedju karburatora i cilindra nike bas u nekom stanju pa cu prvo to dvoje zamjenuti u ponedjeljak pa cu vidjet
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: mehanička radionica za pile

Često i loše membrane daju iste simptome.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Probat cu filter od goriva zamjenut i membrane pa cemo vidjet..Hvala kolega
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Kolege opet ja nisam rijesio problem.Promijenio sam sva crijeva i filter goriva ali sada jos teze (nikako) ne pali.Moram nasuti benzina u cilindar i onda upali ali ne prima gas i ima veliku turazu..Kasnije ne pali kada se ugasi.
Skidao sam karburator i rastavljao jedna membrana je bas kruta i izgleda pohabano.Dali to moze biti uzrok
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Prvo kreni od membrana i promjeni ih, ako se stanje popravi tada sljedi fino štelanje na H L vijcima ako je netko tu kaj diral.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Sutra cu probati njih zamjenut pa cu vidjeti..Ako nebude nista ide na servis
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Opet bilo malo sreče mala 180 je otišla a udomio sam još jednu 61.Kupljena kao neispravna polomljeno deklo od palenja i u karburatoru na membranama puno piljevine.Kompresija odlična i opšte stanje posle čiščenja i zamjene par delova pila radi ko bog.Ova je malo stariji model od one koju imam razlika je u rukohvatu kod ove je alu. a ona ima plastičnog i još par malih detajla.Deklo ču nabavit sa ebaya jer polovnog celog je težko nač,svi imaju nešt poje..no najviše je takvih sa polomljenim rešetkama a ja oču celog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Re: mehanička radionica za pile

Pa koliko je ta teška?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

To ti je tak što je lepša teža je u $$.:icon_biggrin:61 je i nije težka,za rušit je dobra ali za obradu od grana se brzo umoriš.Kod nas puno ljudi kupuje drva u trupcima i onda doma to pile na kotače i na kalač.Ja mislim da za takvog i tako pilenje je prava.Za 150 ili 200eura nema nove motorke (husq. ili stihl) koja bi izdržala toliko rezanja debljine za kratko vreme,sigurno nešt krepa.A za te pare se dobi solidnu tomosku ili husku koja to bez problema izdrži.Dobi se i koja štilerica tog ranga ali teže da je dobro ohranjena.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: mehanička radionica za pile

Takva dva komada sam vidio bačene na otpadu , skoro nove.
Bilo mi ih je žao ali ..............
 

Najnoviji postovi

Na vrh