• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

A da tebe ne zajebava odušak na čepu goriva? Možda zvuči glupo, ali bilo je slučaja de se zaštopal pa je nakon određenog vremena znalo početi tjerati motorke na leru jer nemre povuč zrak u rezervar da izjednaći tlak pa počne vuči više zraka i zaletava se.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: mehanička radionica za pile

hmmmm,,,,neznam...probat cu skinut sa 365 ako bude odgovaro..da neidem sad kupovat
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: mehanička radionica za pile

Dozivljaj isti,,mozda je malkice bolje..Isjekla je stari hrastovi trupac,,idee u drvo kao luda i onda dobije obrtaje,,malo ju isturiram i onda se smiri
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Fali ti mazalica! [emoji23] [emoji23] [emoji23]
Jbga, dalje neznam kaj bi moglo biti, ja sam svoje pokušaje ispucal.
Ima jedna fora još za isprobat, ali moraš imat čisti rezervar. Jedan moj pajdo kaj servisira te motorke veli da su ti zamjenski filteri goriva u večini slučajeva živo smeće i ne propuštaju bengu kak treba. Probaj bez filtera u rezervaru.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: mehanička radionica za pile

Neznam ni ja vise,,neuzima mi se karburator jer mozda nije do njega..probat cu je jos jednom rataviti pa vidjet dali ima neka pukotina
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: mehanička radionica za pile

A kolega Kawasaki moze li biti problem u crijevu od goriva,,,djeluju mi tanko,,Kao da ima slab protok goriva
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Re: mehanička radionica za pile

Motorka mi baca ulje na čep, imaju dvije rupice na čepu i onda mi hlače budu skroz masne, trošim više ulja nego goriva. Dali te rupice trebaju biti na čepu? Motorka je Tomos 650.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

A kolega Kawasaki moze li biti problem u crijevu od goriva,,,djeluju mi tanko,,Kao da ima slab protok goriva
Crijeva su takva kakva jesu i ako nije nekaj naknadno prerađivano nebi smjelo zezati. Velim, probaj bez filtera, zanjwnski znaju zezat, oni kaj izgledaju kao da su od filca napravljeni vole štopat, bolji su se pokazali oni sa plastićnom ili metalnom mrežicom i kaj unutra imaju spužvu.
Motorka mi baca ulje na čep, imaju dvije rupice na čepu i onda mi hlače budu skroz masne, trošim više ulja nego goriva. Dali te rupice trebaju biti na čepu? Motorka je Tomos 650.
Rupice moraju biti, one služe kao odušak, kak se ulje troši tak vuće nutra zrak, da ih nema bi se stvoril vakum i nebi ulje teklo. Probaj smanjit količinu ulja, mislim da ona ima negdje od ispod šaraf za štelanje. I moja štilovka malo slini na tu rupu dok je rezervar pun, ali tebi bi preporučil da zamjeniš čep jer moja ima čep gore a tvoja bočno.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: mehanička radionica za pile

Probao sam danas bez filtera i cak je jos gore,,probao sam sa novim filterom opet isto...Neznam vise sta bi probavao u servisu kazu da treba novi karburator ali izgleda da hoce samo novce uzet
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Gle, moguće da je do njega, promjeni servisera ili ako netko ima istu huski pa je voljan dat frgazer na probu čisto da vidiš ponašanje sa drugim.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Re: mehanička radionica za pile

Rupice moraju biti, one služe kao odušak, kak se ulje troši tak vuće nutra zrak, da ih nema bi se stvoril vakum i nebi ulje teklo. Probaj smanjit količinu ulja, mislim da ona ima negdje od ispod šaraf za štelanje. I moja štilovka malo slini na tu rupu dok je rezervar pun, ali tebi bi preporučil da zamjeniš čep jer moja ima čep gore a tvoja bočno.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Budem probao. I još dok radim s njom treba malo čok biti povučen, dali se da to poštelati?
Ovoga ljeta su promjenjene membrane i plovak i to je to, a 1986. je godište.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: mehanička radionica za pile

Problem je sto ima samo jedan servis u mom mjestu,,,a drugi su predaleko
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kaj se tiće ulja, moguće da ti više troši zbog različite gustoće istih. Šogor mi je baš danas radil sa štilkom, ujedno se uspel porezat po prstima na zadnjem komadu hvala Bogu sam je kožu počehalo i nokat na palcu pa je dobil kopće , rekel da mi štilka troši rezervar ulja na pol rezervara benge, ali je kupil neki lancol na obližnjoj bengi i izgleda mi dosta rjeđi od mojeg pa možda zato. Kaj se tiće čoka, možda bi bilo dobro dati počistiti frgazer i samo ga ponovno poštelati, mislim da nije do membrane. Imal sam baš takav slučaj ovaj tjedan na svojoj, a isto nedugo mjenjana membrana, rastepel, spuhal cijelog, membrane opral u bengi, malo spuhnul, sastavil, postelal i tjeraj dalje.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Problem je sto ima samo jedan servis u mom mjestu,,,a drugi su predaleko
Potraži kakav rabjeni ili sa ebaya narući novi. Na pika. ba sigurno ima raznih trgovaca polovnih dijelova.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Ne znam iz kakve gume rade te cevčice kod stihla rastope se ko žvakače i nema šanse da radi.Več kod par pila starijih ista stvar rastopljeno,zbog benzina valjda ne može bit ali moguče da je krivo ulje za mešavinu pa rastapa gumu.Sad skoro svi rabe sintetiku pa je moguče da je ova guma ne podnosi-cevke su bile origi stihlove.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Obruč koji obično hebe kod večih štilovki,ovaj je išo na 070 koja je danas posle više godina nerada upalila ali je dimila par minuta ko parnjača.Posle se lepo smirila i radi ok.Za zaje..nciju sam blokiro regulator okretaja a i fali mrežica auspuha ajme kakav glas i okretaji ko kros motor,baš prava za plašenje malih mulaca:icon_rofl:

 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Evo šta uradi od mača brutalna snaga kineske motorke:icon_pray::icon_lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh