• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Kod vas je bilo više tih pila dok kod nas je težko doč do takve jer jih nije ni bilo.Ja sam več oko godinu dana gledo po oglasima i juče se pojavila a danas došla u moje ruke.Pored pile dobio još delova ko da bi kupio ruski traktor:icon_wink::icon_wink:
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Re: mehanička radionica za pile

Abarth čestitam na novoj pili. :(clap):

Istina da izgleda kvalitetno i 'moćno', ali, hebate, ja to ne bi znal niti primiti u ruke :(blush): . Sam ja jedini ili vas ima još?

Jel može neki 'filmić' pasti kak ta ruska stihl-ovka radi?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Stavljena u stalažu dok ne dođe na red za kompletnu obnovu.Ima li kakvih podataka o tom čudu-kubiki,snaga i slično možda i neki PDF.
free jpeg images
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Budem ti sutra poslikal knjigicu, a ako bu mali htel spavati po danu poskeniram knjige pa ti stavim u pdfu ako bum znal kak ili mi možeš na pp poslat mail pa ti pošaljem! Želiš rusku ili jugoslavensku verziju?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Bdwy zauzme ti mjesta na polici kak 3 štilovke! [emoji23] [emoji23] [emoji23]
Dijelove za nju navodno još uvijek možeš nać u mađarskoj jer se radila do 95'

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Ma učio ja u osnovnoj školi i čirilicu ali svejedno če bit bolje u jugo verziji jer taj jezik skoro svaki dan treniram na forumu:icon_rofl: :icon_pidu:poslat cu ti sutra u pp mail.Hvala.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Kolega poslao sam ti na mail u zip formatu pa mi možeš samo tu ili na pp javiti dali link radi u redu. Poskenirao sam sve 3 knjižice pa budem i tu stavil u zip formatu a ako se netko kuži može skinuti i složit u pdf format ili me može kontaktirat na pp da mu na mail pošaljem!
LINK U ZIP FORMATU ZA DRUŽBA I URAL MOTORNE PILE
https://drive.google.com/file/d/0B9Bj9cdCQsidTG1YNURtYWhKNGM/view?usp=sharing

p.s. Jbga vreme me malo pogazilo i tehnologija otišla napred bez mene! :) :)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Hvala ti,nisam ni ja previše na ti sa kompom :(sweat): i moram sačekat sina ili čerku da mi to otvaranje malo pokažu,meni ne ide pa da ga je..m.:icon_fU:
Ova pila družba nek bi bila ispravna jer mi ju je htio prodavač upalit ali sam mu reko da ne treba da ču ja to posle obnove palit i probavat kak pili ako uopšte pili.Po filmičima sa youtuba to je samo malo bolje od ručne pile ak uopšte upali:icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje:

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Re: Husqvarna motorka

Pozdrav,Husqvarna 272xp mi teško pali i kad upali gasi se i neujednaceno radi ali nekad radi ok.Pretpostavljam da je problem oko karburatora.Jeli neko imao slicnih problema pa da zna do čega je tačno?
Pila je nekoliko godina kod mene nisam nikad dirao ona dva vijka za štelanje.
Imao sam problem pucanja opruga na kvačilu koji sam rješio zamjenom istog.Drugo ništa nije dirano.Ima veoma jaku kompresiju i znači najveći problem je što teško pali.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Najvjerojatnije je da je do fergazera,ali može biti do filtera goriva ili gumenog crijeva koje ide iz rezervara prema fergazeru.
Podesi vijke prvo na tvorničke postavke pa probaj,ako bude isto treba raskopat i vidjeti.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Najvjerojatnije je da je do fergazera,ali može biti do filtera goriva ili gumenog crijeva koje ide iz rezervara prema fergazeru.
Podesi vijke prvo na tvorničke postavke pa probaj,ako bude isto treba raskopat i vidjeti.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
nije valjda da si odustal od svječice :icon_wink:

Pozdrav,Husqvarna 272xp mi teško pali i kad upali gasi se i neujednaceno radi ali nekad radi ok.Pretpostavljam da je problem oko karburatora.Jeli neko imao slicnih problema pa da zna do čega je tačno?
Pila je nekoliko godina kod mene nisam nikad dirao ona dva vijka za štelanje.
Imao sam problem pucanja opruga na kvačilu koji sam rješio zamjenom istog.Drugo ništa nije dirano.Ima veoma jaku kompresiju i znači najveći problem je što teško pali.

pili treba mali servis oko dobave goriva ..ako to možeš sam objasničemo , ako ne ionak majstor zna kaj treba
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Kolege problem na husqvarni 350..Upali od 7 8 potezanja i radi super dok se ne zagrije,nekih pola sata..Onda pocinje dobijati turazu i vrti lanac jako brzo kada ju nanesem na drvo radi normalno,,prima gas ima snage..Promjenito je klip,karika,cilindar,membrane,sva crijeva i filter goriva,prirubnica i mandjetna,,lezaji i semerinzi na radilici..Pila je na izgled kao nova nije puno radila..Znaci kada se ugrije dobije turazu..Sta bi mogao bit kvar
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Ja bi posumnjal na falširanje zraka. Da nije možda de kaj puknuto oko usisa pa dok se ugrije se materijal razvuče i počne uvlačit zrak?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Po njegovim simptomima koda mu se počne osiromašivati smjesa goriva ili kak je kolega kawasaki rekel više zraka vuče.
Možda probat još poštelat karburator.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

od jutros smo u servisu i po njihovom misljenju je karburator...nista nije puknuto ili iskrivljeno..bili su je ponovno postelali i upalili.Radi cirka 40minuta super i onda podje zezat
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Falš zrak vuće negdje dok se zgrije.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

znaci nije do karburatora,,,na kojim bi mjestima mogla vuci da sam provjerim
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Može i na frgazeru vuć, možda je kakvo crevo puknuto pa dok se guma zgrije počne propuštati zrak, a mogu biti i semeringi losi pa tu puše. Možda je sam do kakvog dihtunga na frgazeru, ako je u servisu nek se poigraju malo.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Re: mehanička radionica za pile

Promjenito je klip,karika,cilindar,membrane,sva crijeva i filter goriva,prirubnica i mandjetna,,lezaji i semerinzi na radilici..Pila je na izgled kao nova nije puno radila..al ju negdje zajebava
 

Najnoviji postovi

Na vrh