• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Zacvikala od čiste benge ili svjećica preduga.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: mehanička radionica za pile

Jucer sam na poklon dobio 3 orginal maca i 9 lanaca orginal husqvarna iz Svedske,,oni su 45cm,,3.25.,36zubi
Problem je sto imam husqvarnu 365 a na njoj je 3/8 dali postoji mogucnost da promjenim samo pogonski prsten ili moram i zvono u kompletu..Dali je to radio neko na vecim motorkama..Kako bi se ona ponasala sa tom kombinacijeom.Imam i husqvarne 350 sa 3.25korakom ali mi je ipak za nju to pre veliko..
 

dejan98

Član
Tu od
22 Stu 2015
Poruka
38
Re: mehanička radionica za pile

Sta moze biti problem: 1)testera nece da upali tj uopste kanap ne moze da se izvuce 2)lanac uopste ne moze rukom da se okrene
U pitanju je testera Castor 438

Lanac sam uspeo okrenuti kocnica je bila zaglavljena.
Skinuo sam auspuh i starter i kada sam rukom probao da okrenem moze da se pomeri samo malo tj. klip se pomera samo par mm kada se gleda kroz otvor za auspuh. Da li je neko imao slican problem i sta bi tu mogao biti kvar?
 
Posljednje uređivanje:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav,imam hurlicane ms2245,pilu,upali normalno, i radi ,nakon nekoliko rezova pri dodavanju gasa se pocne gusiti i crkne,nakon toga ne pali odma.....ideje? Osim da kupim neku renomiranu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

1. kad krene krepavat brzo otpusti čep goriva , možda radi podtlak u rezervaru
ako to nije dođi po još svjeta
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Re: mehanička radionica za pile

Da pravi podtlak prvo bi laufala pa onda gubila snagu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav,imam hurlicane ms2245,pilu,upali normalno, i radi ,nakon nekoliko rezova pri dodavanju gasa se pocne gusiti i crkne,nakon toga ne pali odma.....ideje? Osim da kupim neku renomiranu

pa tak sam ja razumio
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: mehanička radionica za pile

Ja sam pola rezervara potrosio na apencu cisteci diznu svakih 500 m, uvjeren da je prljavo gorivo dok nisam skonto da je zacepljen odusak na rezervaru, skoro sam ga macolom dovatio onako "slučajno"
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: mehanička radionica za pile

Malo sam odpustil sraf rezervara,ocistio svijacicu,i postelal ler gas ,nakon toga je ok ,,,,,dok nebu u ozbiljnoj akciji neznam kaj sam napravil.
Kao i uvjek Hvala ekipi na pomoci,inace imam husq 372xp,ovo sam dobio recimo pod racun ,pa sta bu....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Da se upoznam malo i sa dolmarom,imo sam več 111 a ova je jednoručna.Po videnom nije tak loše napravljena kak su novije koje su sama plastika,ova je skoro cela alu.Jednoručnu sam imo več jednu Homelitku i ova je naspram nje pravi stroj.Došla je i još jedna 08 noviji model za sitniš tak da sam je moro uzet i privremeno udomit.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Mala i po podatcima nije tak loša,može se štelat dotok ulja za mazanje lanca ima 40 kubika, 2,1 konja i 4,8 kg.Spario sam je sa makitom jer baš imam taj mač viška a skoro je nov.Malo je je.e težina ali barem znam da nije kineski plastik fantastik.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Odmaščivač za pečice šporeta što jači to bolji.Pilu razkopaš na grubo očistiš piljevinu i onda našpricaš,pustiš nekih pola sata da nagloda,onda kirher i još mokre delove dobro izduvat sa kompresorom.Po potrebi vanjske delove koji su izgubili sijaj još ispoliram sa pastom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: mehanička radionica za pile

Svaka čast, jel slažeš i ljudima motorke ili to samo sebi za gušt??
 
Na vrh