• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Skoro sve samo za sebe jer za druge to je več rad na crno.Tako lepo kupim onu koju ja hoču,sredim i ak ne ispadne veoma dobra i lepa ide u prodaju.Tako je najbolje i najmanje problema.Popravim i poznanima za kontrausluge:icon_thumright:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Abarth, pa je ovo balkan, ako ne radiš barem nešt na crnjak, ko da ništ ne radiš!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Re: mehanička radionica za pile

Ma nije. Balkan je južnije od Save :)

Slovenija ti je oduvjek bila na zapadu (šteli mi to priznati ili ne).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: mehanička radionica za pile

Balkan je turska riječ tj okrstili ga turci (valjda znaš kaj znači) za turce je Balkan bilo područje sve do Beča .
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Pa i ovo je rad na crno samo da ti niko ne može ništ nit porezna nit inspekcija.Rad je uračunan u cenu pile koju prodam pa i nemaš brige sa kakvom reklamacijom na rad pile.Najbolje kod toga je to da ti niko ne visi za vratom-koliko če koštat popravak,delovi pa i koliko češ mu dat garancije na rad pile.Tako imaš svoju i središ kako tebi odgovara i nema roka kad i kako bi trebala bit popravljena.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: mehanička radionica za pile

Jel imas neki odredjeni odmascivac ili ,,,koji ti se naj bolje pokazao
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: mehanička radionica za pile

Stihl 039 ili ms 390 neznam tocno...Pali odlicnoo i hladna i vruca..U drvo ide isto dobro i prima gas ali na leru se zna ugasit,,ne bas cesto ali ugasi se...Dali mogu biti u pitanju membrane ili filter goriva
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Ovako nastane iz stare zanemarene pile skoro nova stara Štilovka.Poklopac startera je več ispoliran još ostale delove i kompletiranje.Kako izgleda če nastat veoma lepa i dobra pilica.
:icon_thumright:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

I pile se šrafaju sa pištoljem:icon_rofl: a najlepše je kad je sređena natočit gorivo pa da upali.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav ljudi,

molim Vas za malu pomoć. Kupio sam nedavno rabljenu husqvarnu 359 nakon dugog razmišljanja. Pila malo teže pali ali upali. E sad, primjetio sam da na auspuhu kao da malo slini gorivo. Da li je po tome raštelana i teže pali zbog toga ili može biti neki teži kvar. Isto tako dok je hladna tu i tamo se zna ugasiti i ponekad nemirno radi dok se ne zagrije.

Hvala unaprijed svima na odgovorima. Nemam baš nekakva iskustva sa motorkama niti sam profić u korištenju pa da pitam one koji ih svaki dan koriste.
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: mehanička radionica za pile

Prvo ju daj nekome da ju dobro poštela, po pisanome mislim da ti zaljeva, a ako se situacija ne popravi tad jedan lagani servis napraviti, membrane, filteri, cca 100kn plus posao.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Re: mehanička radionica za pile

Evo bio sam kod čovjeka koji servisira husqvarne tu kod mene i pregledao je pilu i kaže da je klip promijenjen ali da na cilindru vidi nekakve crtice i da bi se moglo desiti da onda u kompletu odu i klip i cilindar. Znači uvalili su mi pilu koja očito baš nije ok. Čovjek poštelao i sad pali ok. Ima neko kakva iskustva jer on mi kaže da kad se mijenja klip i cilindar da se i nekakvi lageri znaju rasipati....pa da može otići bobina...itd...itd...jer to stvarno tak ili?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Tesko je sad reci kolko bude trajalo. Bilo bi dobro pratiti kompresiju kroz neko vreme. Ako je cilindar fakat poderan, onda ni klip nebude dugo. Isto tak nemora nista znaciti ni trajnost lezajeva, a pogotovo nema utjecaja na bobinu.
Vise bi se znalo kad bi imao informaciju zbog cega je prvi klip ribnul.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Re: mehanička radionica za pile

Čovjek se kleo u sve i sva da je pila ok reko ajde izgleda poštenjaćina a očito premazani prevarant. A niš, ne gine mi reparacija 359-ke kad kihne. Nadam se da će bar proljeće preživjeti jer nemam nekakvih ogromnih piljenja sa njom više manje meko drvo tipa ljeska, orah, kakva manja bukva...

Jel zna tko koliko takva priča oko reparacije košta za 359?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Re: mehanička radionica za pile

Fino ti je covjek upakovao. Kad je pocela ribati, samo stavio novi klip i kariku, malo ocistio cilindar jer je i on ostecen. Nov klip i karika donekle su kompenzovali ostecenje cilindra i to sada ide nekako. Da i tebi ne bude kao i meni, doduse ja nisam kupovao vec na mojoj majstori zamjenili klip, pa poslije dva mjeseca sve otislo u tri lijepe. Otisao klip, cilindar i naravno radilica.
Nije ti puno ni skupo da sada zamjenis klip i cilindar, a i lezajeve i semeringe na radilici. A pitanje je i kakva je radilica.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Čovjek se kleo u sve i sva da je pila ok reko ajde izgleda poštenjaćina a očito premazani prevarant. A niš, ne gine mi reparacija 359-ke kad kihne. Nadam se da će bar proljeće preživjeti jer nemam nekakvih ogromnih piljenja sa njom više manje meko drvo tipa ljeska, orah, kakva manja bukva...

Jel zna tko koliko takva priča oko reparacije košta za 359?

Ako je radilica ok, trebas 1000-1200 kn dijelova, ako hoces sve original.
S time da je tu dosta posla to sve presloziti.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Re: mehanička radionica za pile

Ako je radilica ok, trebas 1000-1200 kn dijelova, ako hoces sve original.
S time da je tu dosta posla to sve presloziti.
Kod hajstera kazu klip i cilindar 1585 kn. Znaci samo klip i cilindar original. Plus ruke. Nezmam kakvi su ti zamjenski meteor klipovi i cilindri.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Puno previse za taj model. Vjerujem da se moze i jeftinije pronaci.
Ako bi vec ulazil u tu investiciju, onda treba sve sirom. Zamjeniti sve lezajeve i brtve. To je trosak nekih 200-300 kn. Ne isplati se riskirati za tu cijenu sklopa.
Meteor je solidan sklop.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Puno previse za taj model. Vjerujem da se moze i jeftinije pronaci.
Ako bi vec ulazil u tu investiciju, onda treba sve sirom. Zamjeniti sve lezajeve i brtve. To je trosak nekih 200-300 kn. Ne isplati se riskirati za tu cijenu sklopa.
Meteor je solidan sklop.
A gle sta da radim. Ako su meni uvalili pilu nisam takav da ja sad to isto radim drugima. Sloziti cu ju i onda znam sta sam napravio i miran sam. Istina vjerojatno ce to kostati cca 2000 kuna ali bar znam na cemu sam. I nikad vise polovnu pilu. Samo novo

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Fino ti je covjek upakovao. Kad je pocela ribati, samo stavio novi klip i kariku, malo ocistio cilindar jer je i on ostecen. Nov klip i karika donekle su kompenzovali ostecenje cilindra i to sada ide nekako. Da i tebi ne bude kao i meni, doduse ja nisam kupovao vec na mojoj majstori zamjenili klip, pa poslije dva mjeseca sve otislo u tri lijepe. Otisao klip, cilindar i naravno radilica.
Nije ti puno ni skupo da sada zamjenis klip i cilindar, a i lezajeve i semeringe na radilici. A pitanje je i kakva je radilica.
Imas iskustva oko zamjenskih djelova? Da li se isplate ili ici na original?

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Re: mehanička radionica za pile

Vjeruj da ne znam ni kakvi su dijelovi stavljeni ni koliko kostaju. Ja sam na kraju dao 0 novcanica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh