• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Imas iskustva oko zamjenskih djelova? Da li se isplate ili ici na original?

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Imas Tecomec. Slovi kao dobar zamjenski dio. Za njih sklopove rade Meteor ili Gilardoni. Njima se cijena krece oko 1000 kn, mozda malo manje.
Makar tak kak je sad, ja bi to tjerao dok ide....mozda i potraje. Bitno samo da pila nigdje ne falsira.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Re: mehanička radionica za pile

Ugasi se u leru dok se ne zagrije a to mozda nije do klipa vec do stelanja smjese ili sta znam cega vec. Kad je topla nisam primjetio da bi gubila snagu ili se gasila.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Re: mehanička radionica za pile

U cemu je onda problem da se gasi? Cak je i dobro radila dok je nisam odnio tu do lokalnog husqvarna servisera i nakon toga se to pocelo desavati. Ko zna sta je i taj radio na njoj. Ja sam za te popravke oko motora neznalica al sad radi gore nego prije. I jos mi je mrtav hladan za to uzeo 150 kuna.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: mehanička radionica za pile

Puknuti ak može na IMT-u pumpa hidroulike držati 165 bara bez karika onda Huska može bez karika tih par bara !!
meki treba pitati ZJ-a on ima Huske u malom prstu .
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Re: mehanička radionica za pile

Ma nije. Balkan je južnije od Save :)

Slovenija ti je oduvjek bila na zapadu (šteli mi to priznati ili ne).
ZJ kaj ti kazes na tu moju losu kupovinu. Vele da si ti majstor za huske. Kolko me mote izaci ta reparacija 359 ke? I jel imas kakva iskustva sa meteor zamjenskim klipovima

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

Ugasi se u leru dok se ne zagrije a to mozda nije do klipa vec do stelanja smjese ili sta znam cega vec. Kad je topla nisam primjetio da bi gubila snagu ili se gasila.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
koliko to zagrijavanje traje ?
teško je objasniti u tri reda ono kaj se uči godinama , uglavnom imaš dosta jutube fimiča oko štelanja pa kreni ...ako misliš korititi takvu pilu i pile te generacije to jednostavno moraš znati

pilu ako podesiš na niskom tlaku ne mora ispravno raditi na ekstremno visokom tlaku , isto vrijedi i za nadmorsku visinu ...

meni je nevjerojatno da netko ima pilu 5-6 godina i nikad nije okrenuo ni jedan vijak podešavanja ..mislim da je to nemoguče ni s novom pilom


ja vjerujem da ti je ponuđen servis od majstora koji mora biti jedno 500-600 kn i tada bi majstor ako je majstor ugradio novi dovod goriva , provjerio spojeve zraka , mebrane i bio sigurn da svaka danja zajebancija tj podešavanje ima smisla .Zašto
zato jer jednostavno ne može trošiti vrijeme na testiranje komponenti , u ovoj priči najskuplje je vrijeme ...
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Re: mehanička radionica za pile

E vidis uzeo 150 kuna a nije nis konkretno ponudio. S obzirom da mi motorka treba amaterski za rad na imanju i uredenje okucnice kupio sam polovnu i zaje se. Nikad vise.
Kazem ti bolje radila prije tog "propuhivanja i ciscenja" nego poslje. Ma mislim da cu uzeti meteor komplet klip i cilindar, brtve i lagere i dati to urediti. Koliko meni treba valjda ce me sluziti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Re: mehanička radionica za pile

Ja mogu preporuciti meteor klipove, ugradio sam ih preko nekoliko i nije bilo problema, također kineski farmtec sklopovi nisu loši, samo su osjetljiviji
Uglavnom klipovi meteor i golf su solidna zamjena za orginal po mojem iskustvu (i višestruko jeftinija):icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: mehanička radionica za pile

pila te kubikaže mora raditi i bez karika

A kolika kubikaža je potrebna da bi radila onda i bez klipa ako ćemo tako razmišljati???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: mehanička radionica za pile

A kolika kubikaža je potrebna da bi radila onda i bez klipa ako ćemo tako razmišljati???
kad buš došo u moje godine znal buš polako da se može raditi i bez klipa ..ali samo zato jer se mora a ne jer se tako hoče
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Re: mehanička radionica za pile

Počeo si lupetati k'o jedan visoko vojni zvaničnik ovde na forumu.:(n):
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: mehanička radionica za pile

Svaki dvotaktni motor kojem nije cilindar potrošen i vrti više od 10 000 okretaja može raditi bez karika, ne stigne pobjeći smjesa pri tim brzinama
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Re: mehanička radionica za pile

Savoris,mislim moderator si, ipak ovo je tema o motorkama a ne za svađu i prepucavanje....
VIdim da si dugo clan foruma,a i moderator,smatram da se bas ne isplati ic u raspravu s puknutim...ipak mu je nick opravdan....a i kad pratis forum skuzis...

Nego vratimo se mi temi..
Dakle na mojoj huski mž61 tomos na auspuhu imaju dva (m6) vijka koja drže auspuh na mjestu ..i sada jedan vijak tj matica je popustila ali kada je idem stegnuti sve se vrti,a kontru nemerem drzat jer je zapravo druga strana u auspuhu, pa ad jel to tako ili je zapravo ta vida s navojem pukla i odvojila se od auspuha?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Odšrafi auspuh dole,stoječe vijke isto i na onom koji se vrti u prazno če verovatno trebat urezat u cilindar m7 novi navoj.Stoječi vijak isto sa neke šipke fi 7mm napraviš novog.Ovaj koji se vrti najverovatnije nije bio stegnut pa je polako pojelo navoj.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: mehanička radionica za pile

Ovo je strana cilindra gde je našrafan auspuh i navoj u jednoj rupi ti je pojeden.Na auspuhu su matice m5 dali su one i navoj gore u redu ?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: mehanička radionica za pile

Dobio sam od prijatelja stihl ms 390,,Pali super od 3puta,,,ide u drvo ali neradi na leru i dobije turazu..Promjenio sam svijecicu,crijevo,filter i membrane ali opet isto.
Danas sam ju rastavio cijelu i primjetio da je kuciste u raspadu,,,ispod kucista cilindra su podmetnute neke podloske i tako je stegnuto..E SAd mislio sam promjenut kuciste,,lezajeve i semeringe..Dali se to isplati radit mislim ulozit u nju,,,pila na oko izgleda vrlo dobro..Dali ima netko takvu pilu,,sta se moze ocekivati od nje
 

Najnoviji postovi

Na vrh