• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Re: mehanička radionica za pile

Najcesce mjesavina, jer kod ljudi gorivo stoji dugo, a zao im baciti. Jos kad se doda sama kvaliteta goriva........
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Re: mehanička radionica za pile

Izgleda da je na ovoj vukla zrak kroz kuciste,,,izmedju poklopca cilindra i kucista motora podbacene su bile podloske vjerovato se nije moglo dotegnuti vise
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: mehanička radionica za pile

Ja bi svejedno probo stavit drugu cevku od karb. do filtera i probo makar bez filtera tek toliko da bi bio 100% da je ok.

Probat ću sa eksternim napajanjem goriva , za svaki slučaj.

Ne vakumira rezervoar , provjereno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: mehanička radionica za pile

Sličan slučaj je bil na jednoj Partnerici otišel elektronik koji je bil u ručki isto je radila ko da je spojena na automat za žmigavce . Gazda je bil pušač pa kad se pila ugasila on popušil cigaru laganini i opet u proizvodnju .Nakon promjene paljenja (novo je bilo u komadu) prestal je pušiti i za to krivil pilu .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: mehanička radionica za pile

A kakvi su oni modulčići što se naknadno ugrađuju ?
Ima li neko sa tim čudima iskustva?
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav,imam stihl ms 381 i problem je sljedeci pali ljepo reze ima snage ali kad se pusti gas una radi u turazi neko vrjeme tek tad se smiri,alo ako je okrenem na desnu stranu(bok)onda radi normalno i gas prima i ler takoder.Dal je problem mozda u karburatoru ili vuce zrak na semering?zahvaljujem se na odg jer vidim da vas ima dosta sta se kuzite u pile a i redovno pratim vas i savjeti dobro dodu kao smjernice
 

stipan996

Novi član
Tu od
8 Pro 2016
Poruka
13
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav,imam stihl ms 381 i problem je sljedeci pali ljepo reze ima snage ali kad se pusti gas una radi u turazi neko vrjeme tek tad se smiri,alo ako je okrenem na desnu stranu(bok)onda radi normalno i gas prima i ler takoder.Dal je problem mozda u karburatoru ili vuce zrak na semering?zahvaljujem se na odg jer vidim da vas ima dosta sta se kuzite u pile a i redovno pratim vas i savjeti dobro dodu kao smjernice
Semering na radilici

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

Prije bih rekao da te muci usisna prirubnica.
s-l1000.jpg
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Re: mehanička radionica za pile

Semering na radilici

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

dal je kompliciran za zamjenit,i dal ima jedan ili vise semeringa?i dal je to taj do lancanika sta me zeza?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Daj si prije vidi oko fergazera da sve dihta i da je sve bezprijekorno a semeringe ostavi za kraj.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

stipan996

Novi član
Tu od
8 Pro 2016
Poruka
13
Re: mehanička radionica za pile

dal je kompliciran za zamjenit,i dal ima jedan ili vise semeringa?i dal je to taj do lancanika sta me
ima dva s lijeve strane i s desne,nije problem zamjenit. Ali pogledaj prvo gumu sto spaja karb i cilindar i crjevo u tanku. A poslije semeringe najprije da su oni.
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
ok hvala bas cu malo vidit dal je do gume i crjeva al nekalo mi ipak da semering jer na desnom boku kad je radi ok

hvala vam decki pogledat cu dal oko karbzratora sve ok
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Re: mehanička radionica za pile

ok hvala bas cu malo vidit dal je do gume i crjeva al nekalo mi ipak da semering jer na desnom boku kad je radi ok

hvala vam decki pogledat cu dal oko karbzratora sve ok

Upravo zato i sumnjam na stucnu usisa. Rasplinjac je na amortizerima, motor nije. Okretanjem pile mjenja se medjusobni polozaj ta dva dijela, jos kad se uzme u obzir da su i amortizeri omeksali situacija je koja je.
Semeringe nije tesko promjeniti, al vrlo lako je moguce napraviti stetu ako nemas prakse.
Kad ti pila radi na leru skines poklopac motora i prsces nekim aerosolom(npr WD40) po stucni. Ako se motor smiri to je onda to.
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Upravo zato i sumnjam na stucnu usisa. Rasplinjac je na amortizerima, motor nije. Okretanjem pile mjenja se medjusobni polozaj ta dva dijela, jos kad se uzme u obzir da su i amortizeri omeksali situacija je koja je.
Semeringe nije tesko promjeniti, al vrlo lako je moguce napraviti stetu ako nemas prakse.
Kad ti pila radi na leru skines poklopac motora i prsces nekim aerosolom(npr WD40) po stucni. Ako se motor smiri to je onda to.
ima to smisla jer prije sam je probao strest kad u turazi i smiri se moguce da stucna ta zeza

pod stucnom mislis na gumu koja je izmedu karburatora i cilindra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Re: mehanička radionica za pile

Imam dvije Alpine koje se nisu koristile ne znam koliko točno, ali minimalno par godina. Alpinu A-40 sam uspio pokrenut nakon zamjene svjećice, ali Alpinu Prof.45 ne mogu. Svjećica je bila sva mokra kad sam je izvadio. Kako sam pilu pokušavao upaliti na betonu primjetio sam crnu mrlju ispod auspuha, pomaknuo sam je i opet povukao i vidio da izbacuje crne kapljice. Prošao sam s prstom po auspuhu i bilo je dosta mokro. Zanima me šta bi to moglo biti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: mehanička radionica za pile

Da nije jednostavno presaugala? Pa ti benzin otapa garež iz auspuha.

Skini svjećicu i kurblaj je bez svjećice alli okreni motorku naopačke tako da ti otvor svjećice bude na dole , jeste malo nakaradno ali je najbrži i sigurniji način za isduvavanje . Nakon toga stavi svjećku i probaj upaliti.
 

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Re: mehanička radionica za pile

Da li to može značit da trebam promjenit svjećicu jer na Alpini Prof.45 nisam stavio novu, probao sam sa onom koja je bila na njoj. Možda svjećica ne radi pa ne uspije zapalit i onda presauga. Ne znam skoro ništa o tome pa samo nagađam.
Za to sa kurblanjem bez svjećice znam, ali sam zaboravio isprobat jer sam mislio da je nešto drugo kad sam vidio da baca iz auspuha.
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: mehanička radionica za pile

Prošli tjedan sam pilio jedan sirovi orah na kratko i Jonseredica se samo ugasila,danas ju odnesem u jedan servis u Bjelovaru,kaže mi majstor ,rikno motor,dok ju sutra rastavi bude se točno znalo što je otišlo,e sada popravak do 200 ojra bi bio prihvatljiv sve preko je debeli ????,ili da se uradi kako treba ,radi se o CHAMPION 670
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Re: mehanička radionica za pile

Moram kupit novu vodilicu za Husqvarnu 350, imate nesto za preporucit?
Imam dosta ciscenja i pilanja pod losim kutevima, uglavnom graba, granja i slabog raslinja...tako sam zeznio orginalnu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Re: mehanička radionica za pile

Ako je veći rizik od mehaničkog oštećenja ja bi uzeo kinesku najjeftiniju da odradi taj prljavi posao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh