• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Re: mehanička radionica za pile

da...mogao bi i tako,ali svejedno moram uzet i jedan bolji, Oregon ili nesto takvo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Re: mehanička radionica za pile

Guide Bar (GB) je prava, ne od lima, već od punog materijala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,249
Re: mehanička radionica za pile

A gde bi se kod nas dala takva vodilica kupiti i kolko bi otprilike koštala?

Ima jebačku boju i baš bi mi se ukomponirala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Re: mehanička radionica za pile

Kupil sam ju u servisu u Gudovcu, prek puta sajma.
Odnosno, u onom servisu dok je još bil na Beloj Raci.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: mehanička radionica za pile

Danas donio Championku u dijelovima,trenutno nemam viška 1600kn za klip i cilindar,havarija se desila jer je onaj jebeni dihtung od starosti puštao zrak i došlo je do habanja,bude se malo njuškalo po raznim oglasima da nema slučajno gdje koja krepale radilice ili polupanog kučišta,kaže mi majstor da se dešava da nakon nekoliko rezervara ova nova kombinacija sjebe kučište i onda je to preskupa investicija,tako da do daljnjeg u funkciju pomoći ide mala 2036
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Re: mehanička radionica za pile

Znači vukla je iber zrak i otišla. Malu partnericu koju sam imao kao prvu pomoć u šumi i za voćke je mlađi sin sredio za 15 min. Kad ju primiš za špagu ona samo curi prema dolje i zvoni kao zvono na kravi, majstor potegao špagu, skinuo poklopac, pokazao šta je puklo i rekao da ju odmah mogu baciti jer je popravak neisplativ. Kad se slože klip cilindar i karike ode donji dio a i to nije zabadava. Traži nekoga tko je svoju pregazio ili pričepio traktorićem ima i takvih bisera.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

zašto je laminirana ili glodana bolja ? ..ili je to samo u glavi
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: mehanička radionica za pile

Bude naletjela negdje neka koja je opala po kotače,jbg.takva snaga u novom ruhu je oko tisuću ojra
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Re: mehanička radionica za pile

pozdrav ekipi s foruma i zahvala deckima koji se kuze i djele iskustva s drugima posebno hodoru i stipan996 na smjernicama sa ms 381,naime pukla je stucna ili kramer i vukla je fals zrak...e sad dalu ima netko da zna sto znaci mth ili mtl na djelovima pile?nepise stihl nego taj mth ili mtl neznam tocno sad sta od ovo dvoje...dal je to neki fals stihl ili sto
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Re: mehanička radionica za pile

Ljudi kolko je opasno ak se cuje zveckanje onog zvona ili salice kuplunga na pili. Rastavio danas sve ali uvijek ima malo lufta. Jel se moze poderati kaj ako to lagano zvecka. Kad pilim ne cuje se nista. Smo u leru.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Nije tvoja jedina da tak malo zvoni puno ih tak radi.Ja kod takve namažem igličasti ležaj sa malo guščom maščom i neko vreme se ne čuje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Re: mehanička radionica za pile

Pa zato i postoji rupa u radilici, da se drukne masti u taj lager.
$_35.JPG
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

od kad se zračnost korigira sa masti '
evo vidiš šanana zašto nije dobro slušati forumaše
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Re: mehanička radionica za pile

Pa onda reci rješenje.
 

stjepaan

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
16
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav, uvaženim mehaničarima i snalažljivim fušerima. Ja sam novi na ovom forumu i pročitao sam večinu postova o motornim pilama. Doduše malo ima o Partner-icama a baš one su mi slučajno zapele za oko.
Imam ih 5, Partner 36, 400, 351, 352 i 371. Na žalost od toga mi ispravno radi samo 352 a i ona ima problema s paljenjem kad se ohladi.
Molio bih stručnjake da mi savjetuju kako dobiti pilu da što lakše pali, sa što manje potezanja.
Hvala na odgovorima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh