• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zna netko tko je bio nekad zastupnik za Alpine, jel postoji uopće danas. Naime, tražim usisnu prirubnicu za 438. Uspio sam jednu rabljenu nači tu blizu, međutim, u lošijem je stanju od ove koju imam. Bojim se kupovati na slijepo, jer očito je takva plastika da sa vremenom popuca.

234932.jpeg
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Cak sam razmisljal da je odlijem od araldita. Ova sad je vec na pola napravljena od araldita, al nema kruha, od vibracija se plastika samo drobi. Caka je da gornja i donja ravnina nisu planparalelne, vec su zamaknute u sve 3 osi.
Mislim, nije nemoguce, al za to treba vremena i zivaca, a sa time sam u zadnje vrijeme kratak.

Brgud, hvala na info, budem poslal upit.
 

joso162

Novi član
Tu od
14 Ožu 2017
Poruka
12
Re: mehanička radionica za pile

Stihl pila ms291 mi ne pali pod čokom.
Nakon 2 povlačenja bude zvuk kao da će upaliti, ali ne upali.
Nakon toga ako držim uključen čok, mogu je povlačiti bezbroj puta, ali neće upaliti.
Nakon tog stavim na normalno paljenje bez čoka i nakon 7-8 puta upali pa se ugasi, pa još 2-3 puta tako. nakon što je uspijem upaliti i malo je nagasiram prije nego što mi se ugasi, tad radi normalno ne gasi se, pila bez ikakvih problema.
Nakon gašenja poslije pali iz prve (normalno bez čoka).
U čemu bi mogao biti problem, mislim da se nebi trebala tako ponašati.
Pila je kupljena polovna

Promijenio sam membrane i očistio karburetor i sad radi kao sat.
Međutim imam novi problem, pilio sam debela drva širine veće od 50cm, tako da je cijeli list bio pod opterećenjem.
Ponekad bi pila kao proklizavala. Pila radi, ali uprazno, lanac se ne vrti.
Predppstavljam da je problem u kvačilu.
Da li se uz kvačilo treba još što promjeniti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Skini pa ćeš vidjeti , može biti da je samo upalo prljavštine.
Možda je i zvono oštećeno ili puklo , ili lamelica oštećena ili otpala.
Vidjećeš kada skineš.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pol metra reza bi naljutilo i umorilo i pilu koja se ne može klackati s ovom igračkom , ubio si je ...ubio
 

joso162

Novi član
Tu od
14 Ožu 2017
Poruka
12
pol metra reza bi naljutilo i umorilo i pilu koja se ne može klackati s ovom igračkom , ubio si je ...ubio

No name pila koju imam uz štilovku kad joj je prevelik otpor stane i zaglavi lanac.
Ova ima 3.8ks i nebi joj to trebao biti problem jer je ne "silim", ne pritišćem je previše, osjetim da može da ima snage, ali u jednom trenutku ona i dalje radi, vrti se, ne stane, ali ta vrtnja se ne prenosi na lanac. Znači ona radi normalno, ali lanac se stane vrtiti.
Kvačilo ne izgleda oštećeno.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa onda nema snage,premalo goriva (vidi fergazer,stelanje)ili kompresija nije vise mlada.:)
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
da nisi lanac granicnike na lancu puno skinuo pa ti zagrize u drvo?...kakvo je kvacilo i zvono,da nije pojedeno
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Rađanje nove štilovke iz stare,ovako če ostat do sutra kad dođe na red kerher.Ova je rasturena stajala tak dugo da su ostanci ulja koji su ostali u kučištu kurblvele kao smola.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kinez pocrni a švabo ne :icon_lol:,več sam ih puno ovak našprico pustio i sve ok.Jedino unutra kod ležajeva našpricam malo pred pranjem da slučajno ne bi sjeb. kugle u lagerima.Kad je oprano odma dobro ispuham i odma ulijem dvotaktola da ne dođe do korodije na lagerima.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo kako izgleda dupli sistem kočnice lanca kod 051 quickstop.Štitnik preko poluge stegne šelnu oko zvona a tanjurasta podložka u poklopcu isključuje vezu kvačila sa motorom-kvačilo se prosto vrti bez pogona.Sve to je ok ali ne radi dugo jer piljevina napuni sve okolo i kočnica i isklapanje kaput nije u funkciji.Na poklopac ide još plastični poklopac preko toga ali đabe.Sad kad sam sve očistio če radit,samo kak dugo-drži vodu dok majstori ne odu.:icon_lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bilo bi zanimljivo znati razvoj kočnice , da lli je sama kočnica "okretala radilicu" ili je tak krenulo iz glave (mislim na kanđu)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bil sam pozvam "kad je grimlo" ali nisam bil doma .
Preko tjedna je bilo svega samo ne vremena .

nadam se da smo sutra na kavi pa da prođemo sve detalje .

Uglavnom u to se upuštaju samo majstori " s jajcima "..pa vam se treba čestitati .
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Huriccane ms 2245(bauhaus),puko feder na kvacilu,kako to blokirat i odsarafit?:mur:
 
Posljednje uređivanje:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Odvrneš svjećicu, vrtiš dok klip ne krene gore, unutra gurneš kanap i nastaviš vrtiti dok klip ne upre da nemože dalje. Ako je kanap tanak napraviš čvorove i paziš da ne upadne u usisni/izduvni kanal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh