• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
..a trebalo bi , probaj iskoristiti ključ od brusilice , par odvijača i polugu .ali vas treba biti više,D --i pazi , tu je kontra navoj , desno se otpušta
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Šrafciger i sa čekićem na trzaj, provjereno par puta na tim raznim kinezima. Ja na stelovki skidal jedno 4x.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Kad si vec oko cetri put menjal,di si kupovalkuplung ,kao na mojoj slici,,,,,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisamkupoval,dva put sam uzimal dole dok sam ih rastural u djelove, jedam puta dok sam mjenjal radilicu na svojoj i jedan put dok mi je lamela otišla pa sam dal ljepiti kod nas u lamela centru, 60kn mi je uzeo. Kaj tebi točno treba, lamele ili feder?

Ako je feder, mogu potražit u svojoj šumi striborovoj možda imam di još kaj po kantama od tog kineza pa ti pošaljem?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Je feder je ,al sam naso u trgoagenciji ,a prijatelj uz njih prolazi kad ide doma ,pa mi je to najbrze.
Fala u svakom slucaju,ak nebu bili javim,,,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemaš brige, ako buš trebal, budem potražil pa ti dam. Velim sigurno je negdje po kantama kaj još ostalo jer to kaj ne trebam sam tovarim u razne kante, sanduke, kutije i na hrpu u podrum bacam.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Ljudi je moguce da su u dvije god otisle membrane i svjecica na husqvarni 390? Pila je mozda efektivno radila 5 dana godisnje. I dal je zbog toga tesko palila, a tak je bilo od kad smo ju kupili. Na servis je odnesena zbog toga sto je kad smo radili
i ako se odmorila vise od nekih pola sata trebalo ju je cukati mozda 15min, vise sam se zmucil upali ti ju nego raditi s njom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a kaj si mislil 25 godina ne ić na servis kao i nekada s 051 samo zato jer si kupio pilu vrijednosti polovnog auta , malo brus ,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa membrana i nastrada najviše zbog stajanja a ne od rada. Dok dugo stoji, vremenom benzin ishlapi, ostane samo ulje koje se nataloži i stvrdne opnu membrane. Ja ne režem puno, svega možda 50-60h na godinu, ali svaki mjesec upalim huskicu, štilovku, homelitku, trimer i kosilicu kroz zimu, na par minuta čisto sa se malo benzin okrene kroz frgazer i membrana malo pokrene.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U preporukama piše da je prije duljeg stajanja potrebno potrošiti sav benzin iz motorke. Motor mora crknut zbog nedostatka goriva. Druga opcija je povremeno paljenje.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
@kawasaki kolega ,slozio sam ,samo je kukica pukla ,malo zgrijal i savinuo novu,radi sad, to je mali zvrk za granje(do 15cm),ja se preporodio naspram husq 372xp,,,,,napominjem za granje,,,,,
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Nabijem ih onda na takve "profi" pile, stihl 029 stara 20god potrosila 5 vodilica, a svega jedamput mijenjana svjecica i membrane. Velim samo nikad vise husqvarna nebu kod mene, ne samo zbog toga da se razmemo, bilo je vec i drugih problema.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Stjepan drago mi je da sam pomogao.
Dajc, jednostavno si ubo nekog modela sa manom, bi rekel moj susjed; od 100 piz...i ti si se baš za ku...ac primil. Ja sam čvrst uvjeren da su u profi rangu stihl i husqvarna podjednaki i da tih 1000-1500 kuna veća cijena kod stihla nasprem istog modela huskice ne opravdava sa boljom kvalitetom.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Ma neznam kaj bi rekel vise, valjda je tak, al vec sam lud od te motorke, kad mi najvise treba onda ona nece i opet pilit s malom stilovkom, zakaj sam ju onda kupil ak opet moram s malom pilit. Nekad mi dođe da ju polijem s benzinom i zapalim.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Ili mjenjaj majstora servisera ili fergazer komplet a nemoj je zapaliti ni slučajno daš ju meni pa ću se ja mučiti.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh