• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Prodaj sve i kupi jednu poštenu husku ili štilovku.:(whew):
 

stjepaan

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
16
Re: mehanička radionica za pile

E hvala kawasaki na brzom odgovoru. Ovako je stanje:
Partner 352, 351 i 371 su praktički isti motori samo se nešto razlikuju usisne grane.
Na 352 je nešto drugačiji fergazer, malo izmijenjen ali skoro isti.
Na 352 koja mi radi dobro je kompresija 3,7 na 351 je 3,4 i nju sam prekrižio.
Na 371 je kompresija 4,0 i po mom mišljenju ona bi trebala raditi dobro pa sam se oko nje pomučio malo. Uredio fergazer, zamijenio membrane, sve očistio i zapalia je. Poštelao sam H i L i radila je super. Probao piliti, ma sve lomila od snage.
Sav sretan ju ostavio ali sutradan je nebi zapalio da si bog.
Kakvi su semeringi nemam pojma jer dalje nisam raskapao a ne znam ni kako to uopće viditi ili izmjeriti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: mehanička radionica za pile

Stjepane imam partner 65 nikad nije dobro radila ako dobra na punom gasu loša na ler gasu i obratno hladna palila dobro ali topla svakako najrađe pun gas . Kad je upalila više ju nisem gasil dok posel nije bil gotov motor je pucal od snage ali kak da je rađen za Sibir . Karburator je na njoj Irski . Na tavanu skuplja prašinu nekih 15 godina .
 

stjepaan

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
16
Re: mehanička radionica za pile

P-65 .Jel,to ona malo jača, je,l ima čep za gorivo i ulje na desnoj strani?
 

stjepaan

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
16
Re: mehanička radionica za pile

Ej, pa to bi trebala biti dobra pila. Ja imam takvu, vrlo je stara mislim da je R16 ali izbrisana je oznaka i ona mi radi dobro samo ne pobmazuje lanac. Mislim da je otišla pumpa za podmazivanje, ona se nalazi dolje ispod na dnu rezervoara za ulje.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: mehanička radionica za pile

Ma ta Zeljkova ce uskoro kod mene radit, takvim pilama treba dobar majstor i 300kn dijelova i ona radi kao nova, bit ce odlicna da ne unistavam ms 180 i partner 351 na trupcima iz sumarije
 

joso162

Novi član
Tu od
14 Ožu 2017
Poruka
12
Re: mehanička radionica za pile

Stihl pila ms291 mi ne pali pod čokom.
Nakon 2 povlačenja bude zvuk kao da će upaliti, ali ne upali.
Nakon toga ako držim uključen čok, mogu je povlačiti bezbroj puta, ali neće upaliti.
Nakon tog stavim na normalno paljenje bez čoka i nakon 7-8 puta upali pa se ugasi, pa još 2-3 puta tako. nakon što je uspijem upaliti i malo je nagasiram prije nego što mi se ugasi, tad radi normalno ne gasi se, pila bez ikakvih problema.
Nakon gašenja poslije pali iz prve (normalno bez čoka).
U čemu bi mogao biti problem, mislim da se nebi trebala tako ponašati.
Pila je kupljena polovna
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: mehanička radionica za pile

Prvo pregledaj cev od filtera u rezervaru do fergazera da ne vuče zrak.
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Re: mehanička radionica za pile

Stihl pila ms291 mi ne pali pod čokom.
Nakon 2 povlačenja bude zvuk kao da će upaliti, ali ne upali.
Nakon toga ako držim uključen čok, mogu je povlačiti bezbroj puta, ali neće upaliti.
Nakon tog stavim na normalno paljenje bez čoka i nakon 7-8 puta upali pa se ugasi, pa još 2-3 puta tako. nakon što je uspijem upaliti i malo je nagasiram prije nego što mi se ugasi, tad radi normalno ne gasi se, pila bez ikakvih problema.
Nakon gašenja poslije pali iz prve (normalno bez čoka).
U čemu bi mogao biti problem, mislim da se nebi trebala tako ponašati.
Pila je kupljena polovna
Neznam dal dobro shvatio ali po tvojem ti nju palis pod cokom stalno,pila hladna se pali tak da se da cok i kad se 'javi'motor podigne se poluga sa coka za zub i starta...ako krivo shvatio izvinjavam se
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: mehanička radionica za pile

tak je , kad se javi smanji čok na pola ili do kraja , polugas od početka
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Re: mehanička radionica za pile

nekad se zna desit da upali pa se ugasi,kao kodmene,a to rjesim tak da ponovim cok,pa pilugas i krese,ako ne iz drugog iz treceg puta kresne prvi put:(rofl):...
 

joso162

Novi član
Tu od
14 Ožu 2017
Poruka
12
Re: mehanička radionica za pile

na čok palim samo kad je hladna.
Kad se "javi", prebacim na 1 odnosno bez čoka i palim, ali treba joj dugo da upali, a kad upali odmah se ugasi ukoliko ne stignem dati gas.
Nakon tog kad je uspijem upaliti, radi na minimumu normalno, barem mislim da je normalno neznam kakav bi zvuk trebao biti jer nemam iskustva sa stihl pilama, imam osjećaj da malo kao čekića, ali nisam siguran.
Gas prima dobro i pila dobro.
Svijećica nova, filter zraka nov, kompresira dobra.
Ako su membrane tako jeftine naručiti ću i promjeniti, te očistiti karburator.
Sa štelanjem L H nemam iskustva, da li je problem da probam sam ili bi bilo bolje da odnesem stručnoj osobi.
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Re: mehanička radionica za pile

a treba malo karburator pretrest mozda je prljav ima prasine pa ga zeza,ako nekuzis se u pile a nemas volje najbolje dat nekom ko zna,a ako imas volju i zelju mozes i sam pomalo ga raskopat i ocistit...ima na forumu dosta o tome kako nastelat pilu,pise ti na pili koliko svaki vijak L,H odsarafis(najprije zasarafi do kraja,njezno)onda podesis na ler vijku kad upali itd...kad upali morat ces jos dostelat je...kazem ako neznas najbolje nac ko zna
 

stjepaan

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
16
Re: mehanička radionica za pile

E da, putnicar, vjerujem i ja bi ju kupio da se malo ozbiljnije bavim tim poslom.
Govorimo o Partnerici 65.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Ma ne bavim se ja toliko drvima, 10 kubika godisnje trupaca iz sumarije, al imam fetis na partnerovke :icon_weed: , ionako ce vecinu vremena stajati obnovljena na polici kao abarthove stihlovke.
 

stjepaan

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
16
Ma bravo, tak sam nekako i ja, ne da nešto posebno volim Švede , Šveđanke već druga priča, ali mislim da nisu baš tako loši kako ih neki prikazuju. Partner pile naravno nisu ko štilovke ali ne bi ta kompanija bila tako prisutna u svijetu a posebno u Americi i Kanadi, gdje znamo koliko ima šuma i drvosječa, da su baš šrot. E moram reči da me posebno privukao dizajn. Ove male 351, 352 i druge baš su lijepe i onako fletne, spretne za upotrebu i lagane, naravno za nas rekreativce u šumi. Da sam profesionalac i ja bi uzeo štilovku.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Nabavil bi onu mašinu za točno naštelati max obrate motorne pile. Ima li ko i koliko €
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Imam ja, ali si malo daleko za dostavu. :)
Naruči sa ebay ako ti nije frka da je dobiješ odma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh